Z čoho sa mi na lýtku vytvoril opuch?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

myslím si, že som minulý týždeň prekonala covid. Mala som vysoké horúčky, silný kašeľ, hlieny, ale testy boli negatívne. Ku koncu týždňa som stratila čuch a chuť. Na nohe som si nahmatala na ľavom lýtku na vonkajšej strane akoby opuch. Manžel tvrdí, že je to sval, ale určite nie, však na druhej nohe to nemám. Necítim to ako bolestivé, akurát, keď som bola v horúcom kúpeli, mala som trošku pocit, že mi tŕpne palec.

Prosím vás, čo to môže byť, ten opuch na lýtku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o trombózu bolo by opuchnuté celé lýtko, teda nepredpokladám túto príčinu.

Skúste si na opuch lokálne aplikovať octanovú masť a odsledovať si nález. Ak by sa opuch zväčšoval, tak navštívte Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková