Z čoho sa mi robí opuch dlane a lézie na jazyku?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

dnes mi z ničoho nič opuchla pravá dlaň. Už ma tá ruka dlhšie (cca 2 týždne) pobolieva v rôznych častiach (zápästie, lakeť). Predtým ma boleli ako keby žily (cca mesiac dozadu), ale prešlo to. V sobotu sme si hádzali s loptou a v nedeľu som robila gélové nechty.

Z čoho mi mohol opuch vzniknúť?

Mám navštíviť lekára?

Občas sa mi stane, že mám červené mapovité fľaky na jazyku. Momentálne mám nasadené probiotiká a fľaky zmizli. Fľaky sa objavia zmiznú, objavia a zase zmiznú.

Fotka - vľavo - zdravá ruka, vpravo - opuchnutá.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa Vám opakovane objavuje opuch ruky, tak je vhodné ísť za Vašim lekárom. Následne urobiť základné krvné testy a pátrať po príčinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková