Z čoho sa mi urobili bolestivé hrčky vzadu na krku?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

včera sa mi na krku za uchom zdurila uzlina, ktorá je bolestivá. Dnes ráno už mám navretú aj druhú nižšie na tej istej strane. Keďže lekári ordinujú stále "covidovo", radšej Vám píšem.

Mám si ich len sledovať, alebo sa pre istotu objednať k lekárke?

Z čoho to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú uzliny zväčšené a bolestivé, tak najskôr pôjde o zápal, teda nejakú infekciu. Nález je potrebné si doma odsledovať. Môžu sa pridružiť prejavy nejakej infekcie, napr. zápal hrdla. Zatiaľ môžete užívať Brufen aspoň 2x denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková