Z čoho sa mi vytvorili takéto vyrážky?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

urobili sa mi takéto vyrážky a má ich už aj môj synček. Menila som aviváž, neviem, či to môže byť z nej. Ďalším možným faktorom je, že som sa kúpala vo vírivke so salinátorom. Alebo sme doniesli ploštice z dovolenky. Už som zúfalá. Všetko mám vydezinfikované, vyčistené ozónom. Mám to na chrbte, páse, bruchu, pod prsiami, rukách a zadku.

Z čoho sa, podľa Vás, mohli vytvoriť takéto vyrážky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vyrážky rozširujú a má ich viacero členov domácnosti, tak je vhodné ísť na dermatologické vyšetrenie. Ak vyrážky svrbia najmä v noci, tak môže ísť aj o svrab, ale presné určenie diagnózy musí urobiť dermatológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková