Z čoho sa mi vytvorilo takéto zvláštne znamienko, ktoré bolo pôvodne vyrážkou?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

počas tehotenstva, čo je už viac ako 2 roky sa mi na nohe vytvorila takáto vyrážka a odvtedy nezmizla. Vyzerala najprv ako pigmentová škvrna, slabo hnedá, ale čím ďalej, tým viac tmavne a vyzerá v súčasnosti skôr ako znamienko. Na dotyk pôsobí ako vyrážka alebo vystupujúce znamienko.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o zmamienko a znamienko sa môže vytvoriť počas života kedykoľvek. Takýto pigmentový névus je vhodné skontrolovať u dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková