Z čoho som mohol mať závrat?

Zodpovedané
12. mar 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred 2 dňami sa mi vonku zrazu zatočil svet. Inštinktívne som sa chytil stĺpika, o ktorý som bol opretý. Trvalo to sekundu, možno dve. Potom sa mi motala hlava, tak som si kvokol a do 5 minút som mohol nestabilne chodiť. Odvedy nič, len slabšie motanie hlavy. Nejaký čas cítim krčnú chrbticu zo zlého sedenia pri počítači.

Možno mi v ten deň nafúkalo na chrbát, alebo som vypil kávu. Zhodou okolnosti som si dal hodinu pred tym Guaracuju a este mal som upchatý nos a boľavé hrdlo.

Z čoho to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Guajacuran je liek, ktorý sa používa na kašeľ a pri stuhnutých svaloch. Po užití Guajacuranu sa neodporúča šoférovať, pretože môže spôsobiť závraty, točenie hlavy a zhoršuje pozornosť.

Vo Vašom prípade teda ťažkosti vznikli najpravdepodobnejšie vplyvom užitia Guajacuranu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková