Z krvi mi vyšli pozitívne protilátky IgM 3,6 a IgG 0,5. Môže to mať súvislosť s toxoplazmózou?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

z krvi mi vyšli pozitívne protilátky IgM v hodnote 3,6 a IgG 0,5 (13 tt). Všade vidím spojitosť týchto typov protilátok pri Covid-19 avšak vyšetrenie bolo realizované na toxoplazmózu.

Môže to mať súvislosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že vyšetrenie na protilátky proti toxoplazmóze a vyšetrenie na protilátky proti Covid-19 má súvislosť v zmysle skríženej pozitivity týchto ochorení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková