Zle sa cítim, mám uzlinu a priberám. Čo mi je?

Zodpovedané
17. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Cítim sa zle, mám uzlinu v slabine. Som slabá a mám ísť na PRT miechy.

Mám vyrážky a veľa priberám.

Na krvnom obraze som mala WBC12,29,
S-ANTI EBV VCA IgG CLIA 346,
S-ANTI EBNA 1IgG CLIA 33,9.

Aký zdravotný problém môžem mať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach je vhodné vyšetriť funkciu štítnej žľazy.

WBC sú biele krvinky, ich hladina je vo Vašom prípade mierne zvýšená. Biele krvinky sú zvýšené pri akejkoľvek infekcii, pri zápaloch, pri hematologických ochoreniach.

Zvýšené hladiny protilátok antiEBV svedčia o prekonanej infekčnej mononukleóze.

Ak je zväčšená lymfatická uzlina v slabine a ak nie je prítomný v okolí uzliny zápal, ktorý by mohol spôsobiť zväčšenie uzliny, tak by ste mali navštíviť hematológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková