Zmizne mi vyrážka zo zápästia?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

som v 3. trimestri a na zápästí sa mi vytvorila červená vyrážka. Nesvrbí a ani nebolí. Je len červená. Vyzerá ako zapálená, ale vôbec nie je bolestivá ani na dotyk. Je taká istá už asi 2 mesiace. Netuším, čo by to mohlo byť.

Zmizne to po tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je nález na koži stále takýto červený, tak môže ísť aj o drobný hemangióm.

Hemangiómy sa bežne vyskytujú na koži. Na potvrdenie je potrebné absolvovať kožné vyšetrenie, pretože podľa fotografie sa to nedá jednoznačne určiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková