Znamená bolesť vpredu na krku uzlinu?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

mám 35 rokov a už tretí deň pociťujem bolesť, a to hlavne na dotyk vpredu na krku. Je to vľavo, trochu vyššie ako je ohryzok.

Môže to byť uzlina?

Okrem toho nepociťujem iný problém. Zhodou okolností už tretí deň mi klesá tlak. Klesne mi aj na 90/48. Užívam Ibalgin a Strepfen, aj keď bolesť hrdla necítim.

Môže to byť nejaký zápal?

Nebola by vhodná antibiotická liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o nejakú vírusovú infekciu. Antibiotiká by som ešte nedávala.

Ak máte v dutine ústnej belavé povlaky na mandliach a okrem toho by ste mali horúčky, tak vtedy by sa mala zvážiť antibiotická liečba.

Zatiaľ by som pokračovala v symptomatickej liečbe ako doteraz. Pri nezlepšení je vhodné navštíviť lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková