Znamená uzlina s tukovou degeneráciou vážnu diagnózu?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

vo výsledkoch z vyšetrenia som mala uvedené: "V hlbšej vrstve podložia vidno LU so známkami tukovej degenerácie, cca, 0,8x0,5cm, sono supra a infra klavikulárnej oblasti."

Mám z tej diagnózy obavy, pretože som si o tom na internete čítala len samé zlé veci. Uzlinu nie je cítiť na dotyk je vraj hlboko a vyššie ku krku.

Objavujú sa uzliny v tejto oblasti aj pri bežných chorobách či infekciách?

A keďže je tuková, môže sa zmenšiť, alebo mi hrozí vážnejšia diagnóza?

Ďakujem

Dobrý deň,

tuková lymfatická uzlina neznamená nič vážne, ide o uzlinu, ktorá si už neplní svoju funkciu, došlo k zmene tkaniva uzliny na tuk. Nemusíte mať obavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková