Znamenajú baktérie v moči problém?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

dala som si vyšetriť moč pre vylúčenie zapalu pri bolestiach podbruška. V moči boli baktérie negatívne, ale močový sediment baktérie na 3 +++. Inak bolo všetko v norme.

Sú bakterie v moči problém, alebo moč nebol sterilný?

Ďakujem

Dobrý deň,

u žien sa často nachádzajú baktérie v moči najmä pri zlom odbere, teda kontamináciou z kože. Pred odberom moču je potrebné sa osprchovať. Odoberá sa stredný prúd moču do čistej skúmavky.

Ak je podozrenie na baktériový zápal, tak je vhodné vyšetriť moč na mikrobiologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková