Ako dosiahnuť, aby sa 7-mesačný synček v noci tak často nebudil?

Zodpovedané
1. jún 2022

Dobrý deň,

môj synček bude mať 7 mesiacov a začíname s prikrmami. Prevažne je však dojčený. Večer zaspí rýchlo v postieľke na dve hodinky a potom sa až do rána budí každú hodinu. Nie je ani hladný a ani smädný. Iba sa potrebuješ prisať, dvakrát si cucne a znovu zaspinká.

Ako mám dosiahnuť, aby sa tak často nebudil?

Prečo sa stále potrebuje prisať, aj keď nie je hladný?

Ja som už unavená z častého vstávania.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o separačnú úzkosť, kedy sa dieťa prebudí a plače až kým nedostane prsník. Trvanie regresie môže byť až 7 týždňov.

Separačná úzkosť je vývojová záležitosť a má rôzne dlhé obdobia. Zamerajte sa na dostatok kontaktu najmä pred spánkom. Taktiež zavedenie príkrmov môže narušiť spánok, kým si bruško nezvykne. Sú to všetko vnútorné zmeny dieťaťa, ktoré citlivejšia povaha ťažšie znáša. Taktiež to môže byť spojené s regresiou, ktorá je taktiež vývojovo normálna a lepšie by sa mala nazývať PROgresia, pretože to je krok dopredu u dieťaťa.

Časté vstávanie tiež môže spôsobovať nízka hladina železa v krvi, dá sa skontrolovať iba cez krv.

Ale z krátkeho opisu usuduzujem, že u Vás začala separačná úzkosť.

Viac Vám poradiť neviem, nakoľko nepoznám Vaše celé spánkové pozadie. Spánok je komplikovaný a veľmi veľa faktorov na neho vplýva. Z krátkeho textu sa nedá presne objasniť, čo by mohla byť príčina.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo