Aké výživné na 12-ročné a 8-ročné dieťa by vyšlo živnostníkovi s minimálnymi odvodmi?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

manžel je živnostník s minimálnymi odvodmi.

Aká približná výška výživného by mi vyšla na 12-ročné a 8 ročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

určenie výživného záleží na majetkových pomeroch, schopnostiach a možnostiach rodičov a na potrebách detí.

Nakoľko neviem podrobnosti Vašeho prípadu, výšku výživného neviem určiť. V podmienkach SR nie sú žiadne doporučujúce tabuľky, podľa ktorých by sa dala výška výživného určiť a toto určenie je závislé iba na posúdení súdu.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz