Ako postupovať, keď máme dlh v poisťovni a prebieha exekúcia?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

môj priateľ má dlh na zdravotnom poistení. Dlh bol pridelený piatim exekútorom, na ktorých sme dostali iba mená a telefónny kontakt.

Po obdržaní kontaktov sme zistili, že tri telefónne čísla su neexistujúce a dve neustále blokované. Tak sme si na okresnom súde vyžiadali výpis spisov, kde sme a dúfalai sme, že zistíme ktorému exekútorobi boli exekúcie pridelené. Plus roky a sumy dlhov.

Prišiel nám výpis spisov - živé spisy. Vôbec im nerozumieme. Sú tam čísla, názvy poisťovní, IČO a meno priateľa. Znova sme išli s výpisom do poisťovní a tam nám pani oznámila, že tie spisy sa vôbec nezhodujú.

Ako máme postupovať, aby sme mohli riešiť túto situáciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie by bolo, keby Vám oznámili, za ktoré mesiace neboli odvody uhradené.

Tieto odvody uhradíte v pobočke zdravotnej poisťovne a potom následne fotokópie týchto dokladov doručíte jednotlivým exekútorom.

Oni už vedia, ako majú postupovať.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu