Bývalá partnerka chce zrušiť striedavú starostlivosť. Ako ju donútim, aby dodržiavala súdne rozhodnutie?

Zodpovedané
9. okt 2023

Dobrý deň,

súdom máme dohodnutú striedavú starostlivosť a fungujeme už cca 3 roky. Momentálne si moja ex našla priateľa a už nechce striedavú a chce mať deti vo vlastnej výchove. Deti ovplyvňuje a snaží sa im vždy spraviť program, keď majú ísť ku mne. Mám súdom dohodnuté striedanie týždeň/týždeň a už som nemal deti 3 týždne. Deti majú 11 a 9 rokov.

Momentálne sa snaží deti presvedčiť, že budú bývať u nej a ku mne budú chodiť len každý druhý víkend.

Aké mám možnosti?

Ako ju donútim, aby dodržiavala súdne rozhodnutie?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete podať na súd v mieste bydliska detí návrh na výkon rozhodnutia, ktoré matka nedodržuje.

Súčasne doporučujem obrátiť sa na Úrad práce, soc. vecí a rodiny a situáciu mu oznámiť.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz