Je možné, aby bol styk otca s deťmi upravený na dohode medzi ním a deťmi?

Zodpovedané
26. júl 2023

Dobrý deň,

s bývalým partnerom pripravujeme rodičovskú dohodu. Deti budú zverené mne do starostlivosti. Chcem sa poradiť ohľadom týchto dvoch častí:

1. Zastupovať v právnych záležitostiach a spravovať majetok maloletých - chce aj otec.

Čoho všetkého sa to týka?

2. Je možné, aby bol styk otca s deťmi upravený na dohode medzi ním a deťmi?

Vek detičiek je 6 a 10. Je to môj nápad, keďže deti k nemu nechcú chodiť. Musel by sa tak začať snažiť budovať si s nimi lepší vzťah. Aktuálnu situáciu už bohužiaľ riešime so psychologičkou (zatiaľ s nezáujmom otca sa na riešení podieľať).

Ďakujem

Dobrý deň,

týka sa to bežných záležitostí a je vždy dobré, keď možnosť zastupovať a spravovať majetok majú obaja rodičia, nakoľko v prípade napr. úmrtia jedného z rodičov je táto otázka vyriešená.

Druhá otázka, a teda aby bol styk otca s deťmi upravený na dohode medzi ním a deťmi nie je možná. Do dohody však môžete uviesť, že styk otca s maloletými deťmi sa neupravuje a v praxi sa môžete ústne dohodnúť na tom, že si otec bude dohadovať styk priamo s deťmi.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz