Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako riešiť styk otca s ročným dojčeným dieťaťom?

Zodpovedané
Rozvod manželstvaDojčenie
7. jan 2020

Dobrý večer,

chcem sa poradiť ohľadom styku otca s ročným synom. S bývalým partnerom sme nikdy spolu nebývali a kedže pracuje na týždňovky, tak so synom sa stretáva v sobotu a v nedeľu momentálne na 2 hodiny denne. Teraz cez sviatky ho mal 2 týždne každý deň na 2 hodiny. Keďže syn je od narodenia iba so mnou a ešte stále je dojčený, tak stretávanie prispôsobujem režimu syna. Ale bývalý partner sa neustále dožaduje, aby si ho mohol brat na dlhšie.

Ja mu nechcem brániť v styku a neustále mu opakujem, že budeme hodiny postupne zvyšovať, lebo aj synovi sa režim mení a tak som mu navrhla, že to predĺžime na 2,5 hodiny. To sa mu nepáči, lebo je to pre neho málo. Syn je zverený mne a súd nechal stretávanie na našej dohode. Ale s otcom dieťaťa sa dohodnúť nedá, pretože absolútne nerešpektuje synov režim.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je mediácia viac než vhodná. Pomocou riadenej konverzácie mediátora je možné uzatvoriť konkrétnu dohodu o stretávaní so všetkými podmienkami, časmi. A to aj do budúcna.

Taktiež by bolo vhodné vo Vašom prípade sa dohodnúť napr. na skúšobnom režime, ktorý by platil len v prípade, žeby to Vášmu synovi vyhovovalo.

Z tohto smeru je možností veľa. Možno potrebuje Váš bývalý partner len počuť názor tretej, nezávislej osoby, ktorá mu režim stretávania vysvetlí a pokúsi sa spolu s Vami o dohodu.


JUDr. Renáta Králiková, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk
tel.č.: 0915 038 191