Zveria mi dcéru do starostlivosti aj s týmito podmienkami pre otca?

Zodpovedané
12. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom zverenia dieťaťa do matkinej výchovy.

Chcela by som podať návrh, aby mi bola dcéra zverená do mojej starostlivosti s tým, že otec môže navštevovať dcéru každý deň. Rada by som ale, aby mal aj určené, že 2 alebo 3 dni do týždňa s ňou po celý čas musí na mieste, kde s dcérou žijeme a v mojej prítomnosti.

Dcéra má 4 mesiace a je mojím a aj otcovým záujmom, vychovávať dieťa v úplnej rodine. Otec dieťaťa je ženatý a manželka od neho žiada striedavú starostlivosť. Ale ja dcéru nechcem dať do druhej rodiny, nebolo by to pre dcéru dobré. Je to naša dcéra, cudzia osoba mne ako mame predsa nemôže určovať, ako a kde vychovávať našu dcéru.

Zveria mi dcéru do starostlivosti aj s týmito podmienkami pre otca?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcéru Vám do starostlivosti zveria, avšak styk tak ako navrhujete, bude komplikovaný a bude závisieť od okolností a detailov, ktoré neuvádzate. V prípade 4-mesačného dieťaťa striedavá starostlivosť neprichádza do úvahy.

Doporučujem upraviť styk s otcom 2-3x do týždňa napr. vo Vašej prítomnosti vzhľadom na jej vek s tým, že mimo toto rozhodnutie sa s otcom môžete dohodnúť aj odlišne.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz