Zvýšia mi výživné i napriek tomu, že otec dieťaťa nepriznáva svoje skutočné príjmy?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

po skoro 8. rokoch som podala návrh na zvýšenie výživného z 80 na 200 EUR. V čase uzatvorenia dohody o výživnom mal maloletý 2 roky. Aktuálne je v 5. ročníku. Pravidelne navštevujeme lekára (liečba injekciou), celú rodinu máme 40 km od seba. Kvôli vzťahom sa snažíme babku a krstných navštíviť aspoň 2x do mesiaca.

Syn má svoje záľuby (najmä futbal, motorka, rybárčenie). Bývame v dome, ktorého 1/3 vlastníkom je môj aktuálny partner. Staviame dom. Biologický otec o syna nejaví 8 rokov žiadny záujem, nenavštevuje ho, nepoznajú sa, výživné zaplatí raz za pol roka. Teda len vtedy, keď podám trestné oznámenie. Je živnostník a svoje príjmy riadne nepriznáva - robí na čierno. Venuje sa rekreačne motocrossu, má auta, novú rodinu, chodia na dovolenky.

Je šanca, že mi výživné navýšia, aj keď nepriznáva svoje skutočne príjmy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám Vaše majetkové pomery a ani majetkové pomery otca Vášho dieťaťa, preto Vám neviem dať relevantnú odpoveď. Ak však otec nepriznáva svoje skutočné príjmy, bude hlavne na Vás, aby ste súd upozornili na jeho napr. nadštandartné záľuby, dovolenky.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz