Ako vytrestať partnera, ktorý chodil na zoznamky a pozeral porno?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

s priateľom som 2 roky a máme spoločného 5-mesačného synčeka. Raz som mu pozrela mobil a bol prihlásený na viacerých sex zoznamkách a aj pozeral porno. Keď som to chcela riešiť, tak vždy mi povedal, že mám prestať. Resp. to mám nechať tak.

Cítim sa bezcenná. Je mi trápne, že má doma zdravú mladú ženu, ktorá má rada sex a on si radšej bude písať so ženami. Resp. si radšej púšťa porno.

Čo mám robit?

Ako ho mám vytrestať?

Tvrdí, že už to nerobí. Kontrolujem mu mobil a fakt to nerobí, len už mu nemôžem veriť.

Ďakujem

Dobrý deň,

verím, že ste nahnevaná. Váš vzťah trvá dosť krátko a už Váš partner vyhľadáva vzrušenie mimo Vašej spálne. Zvlášť to nahnevá, keď sa nemá prečo sťažovať. Sexu s ním sa nevyhýbate, ako ste uviedli. Mám taký pocit, že pozeranie porna by ste mu ešte ako tak tolerovali. Vám však vadí, keď komunikuje so ženami cez rôzne zoznamky, ktoré sú zamerané na sex. Pýtate sa, ako ho máte potrestať. Nuž neviem. Je to dospelý muž a ťažko ho trestať. Nemôžete mu predsa zakázať telku, alebo vziať mu kľúče od auta. A raz už sľúbil, aj tak mu neveríte.

Vychádza mi z toho, že buď pri sexe neustále potrebuje nové podnety, alebo má vo Vás pocit istoty, a preto sa už nemusí snažiť.

Ak potrebuje stále nové podnety a vy sa rozhodnete mu ich poskytnúť, určitý čas sa to dá zvládnuť. Dlhodobo je to veľmi únavné. Neustále hrať divadlo, nakupovať si nové hračky a obleky a byť vždy iná, tak to je naozaj náročné.

Ak je to v tom, že sa už nemusí snažiť, lebo si je istý, že nikoho lepšieho už nenájdete, treba to otočiť. Musí sa obávať, že ho pošlete kadeľahšie, lebo na každý prst máte piatich chlapov, ktorí sú schopní pre Vás urobiť úplne všetko. Ak si myslíte, že je to tento problém, pozrite si príspevky, ktoré boli zamerané na obnovu vzťahu a väčšinou to mali aj názve.

Rozhodne Vám neodporúčam robiť v tomto prípade to isté, čo robí on, čiže tiež sa dať na takú zoznamku. Nebol by to trest pre neho, ale pre Vás.

Ak chcete s partnerom ostať, neostáva Vám nič iné, ako ho zobrať na milosť, odpustiť mu a veriť, že sa to už nestane.

Nedá sa totiž žiť s večným podozrením. Niekto z Vás by to nemusel vydržať.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online