Manžel robí na úkor svojho zdravia. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom veľkého problému, ktorý mám s manželom.

Manžel pracuje v stavbárstve. Je šikovný a zručný. Za posledný rok sa otočil o 3960 stupňov. Prepína svoje fyzické a psychické sily. Neraz pracuje 2 -3 razy do týždňa v noci.

Všetko robí na úkor svojho psychického a fyzického zdravia, rapídne schudol. Nedá si od nikoho poradiť. Nemôžem sa na neho spoľahnúť a deťom veľmi chýba.

Ako mu mám pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by bolo potrebné zistiť, aká je príčina toho, že toľko pracuje.

Je to kvôli peniazom, kvôli nejakým osobným problémom, problémom vo vzťahu?

Myslím, že prepínanie jeho síl je len dôsledok. Skúste sa s ním pozhovárať, zistiť prečo robí to čo robí. Až potom mu môžete pomôcť riešiť problém.

Prajem úspešné pátranie.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com