Môj muž sa točí okolo svojej matky. Ako riešiť náš problém?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S priateľom sme spolu dva roky a máme dcéru. Bývame u jeho mami, ona je sama.

Problém je, že keď ide priateľ z práce, tak jeho prvá zastávka je vždy u mami. Nikdy nepríde najskôr za mnou. Dosť ma to vytáča. Všetok čas trávi s ňou. A ona zase stokrát príde za mnou a pýta sa, kde je jej syn. Všetko chce o ňom vedieť, kontroluje ho.

Chystá mu večeru a aj obed, kupuje mu spodné prádlo. Podľa mňa je to choré. Keď priateľovi poviem, že sa mi to nepáči, tak som zlá.

Ako mám riešiť náš problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

možno skúste rozhovor s jeho matkou. Záleží vždy aj od spôsobu komunikácie, ako je problém podaný.

Hlavne si uzrejmite, že čo vlastne chcete a akú zmenu očakávate. To, že vás to vytáča a je to podľa vás choré nestačí.

Čo chcete inak? A následne o to požiadajte - o zmenu.

S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com