Nedokážem zabudnúť a ona ma odmieta. Ako sa pohnúť ďalej?

Zodpovedané
6. sep 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

S tou osobou som aj prerušil na dlhšie kontakt, no opätovne som to skúsil a nevyšlo to. Cítim, že sa nedokážem i napriek tomu odpútať. Sama mi povedala, že aj ja a aj ona musíme ísť ďalej. Vraj sa našiel niekto kto ju má rád a vyhrážky ex otca dieťaťa bude vedieť vyriešiť hneď. Že pokiaľ by som sa neponižoval, zachoval sebaúctu a kvázi netlačil, zvážila by návrat ku mne.

Som zúfalý už aj z toho, že neviem sa pozrieť na inú ženu. Nedokážem začať znova. Bojím sa, že takto zaseknutý mi ubehne život. Že nebudem môcť dať šancu inej žene, aj keď sa objaví. Som normálny človek pracujúci a normálne atribúty chlapa mám. No táto skúsenosť ma pohltila. Je to už vyše roka.

Ako ďalej?

Nedokážem zabudnúť, odmieta ma a nemôžem si stále klásť otázky z minulosti. Ona hľadala milión dôvod, že už ako nie.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdá sa, že ste celý svoj život sústredili na jednu osobu. Trápi Vás to a zožiera, napriek tomu, že táto žena je veľmi otvorená a jasne Vám dáva najavo, že Vás nechce. Ospravedlňte moju otvorenosť a priamosť, viem, že by ste možno radšej teraz čítali slová útechy a slová podpory, ale zdá sa, že Vám to len predlžuje proces uzdravovania a tak dnes zvolíme inú cestu. Dnes si úprimne priznajme, že to sám nezvládate riešiť a potrebujete pomôcť. Nie je to nič trápne, ani za čo by ste sa mali hanbiť. Jednoducho len teraz potrebujete človeka, ktorý by vzal Váš život do vlastných rúk a ukázal Vám cestu.

Možno sa často pýtate, prečo ste stretli túto ženu, ktorá Vám môže pripadať osudová a máte pocit, že nič lepšie Vás už v živote nečaká. Ani vy, ani ja a ani nikto nemôže povedať, že pozná dopredu svoj osud a život. Nikto z nás si nevyberá len to, čo je pre neho najlepšie, lebo v tej chvíli ani nemôžeme vedieť, čo je pre nás najlepšie.

A prečo píšem tieto slová? Možno žena, o ktorej si myslíte, že je jediná na svete, nie je tá pravá. Možno ste túto ženu stretli len z toho dôvodu, aby ste sa naučili ako si nepokaziť vzťah, keď skutočne príde tá pravá. Nikto nevie, čo pre nás život chystá a nikto nevie s kým a kde skončí.

Tak sa začnite konečne dávať dokopy. Nikdy neviete, či nemáte vo svojom okolí osobu, ktorá po Vás tajme pozerá a doma vzdychá, lebo si ju vôbec nevšímate. Prestaňte sa už zaoberať slovkom „keby“, hlavne vo vysvetleniach svojej bývalej. Ako to myslím? Ide mi hlavne o jej zdôraznenia, že keby ste reagovali na rôzne situácie hneď a nečakali, tak by zvážila, či bude s Vami. Ale objavil sa niekto, kto reaguje rýchlejšie ako vy a tak dostal prednosť.
To mi zase potvrdzuje moju teóriu, že dotyčnej až tak o lásku nešlo. Chcela len jednoducho niekoho, kto okamžite reaguje na problémy, ktoré vznikli v jej živote.

A preto zopakujem - nájdite si niekoho, kto Vám pomôže dostať sa z tohto vzťahu a nájsť opäť svoje životné šťastie. Ja verím, že tá pravá milovaná žena sa túla vo Vašom okolí a veľmi ocení Vašu citlivosť a citovosť. Teda samozrejme až potom, čo jej k tomu dáte príležitosť.


V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online