Priateľ ma 1,5 roka podvádzal a stále ma klame. Čo mám robiť?

Zodpovedané
30. aug 2023

Dobrý deň,

s priateľom sme spolu 2,5 roka. Chodí pracovať do zahraničia. Jeden čas bol prerábať byt jednej skoro susede, nevedela som o ničom. Keď sme začali spolu vzťah, tak on si začal aj s ňou. Ja som mu vo všetkom pomáhala, nasťahoval sa ku mne. Pomáhala som mu finančne a robila som všetko. Nakoniec som ochorela a zistili mi HPV.

Keď mu zvonil mobil, schoval ho a tvrdil, že mu volá brat a kamaráti. Raz som mu pozrela do mobilu a myslela som, že v tej chvíli zomriem. 1,5 roka ma s ňou podvádzal.

Keď som to čítala ako ju pekne volal a čo spolu robili, bolo mi hrozne. Mne nikdy nič pekné nepovedal. Teraz už viem, že ma mohol nakaziť on. Vtedy sa mi zrútil svet.

Prosil, aby som mu odpustila. Vraj chce byť so mnou, že ona pre neho nič neznamenala. Žijem s tou bolesťou už pol roka. Sľuboval mi, že to s ňou ukončil a znovu ma klamal.

Nedávno mi dal mobil, že si ho môžem pozrieť. Našla som tam jej fotky, vymazané správy a hovory. Stále ma klame. Vraj nevie o čom spolu volali a prečo. Chcela som sa s ním rozísť, ale on ako keby nereagoval na to, čo hovorím.

Veľmi kvôli tomu trpím. Navštívila som psychiatra. Bolesť je taká silná, že sa bojím, že to nezvládnem. On si z toho nič nerobí.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, čo by mal ešte Váš partner urobiť, aby ste pochopili. Neviete čo? Nuž to, že to nie je absolútne vhodný partner pre Vás. Prečo? Od začiatku vzťahu Vás klame, podvádza a ťahá to minimálne na dve strany. Už na začiatku vzťahu, keď ste mali byť maximálne „zaláskovaní“ sa stretával nie len s Vami a aj so susedou. Už to bol dôvod na okamžitý rozchod. Vy ste sa však nechali uprosiť a opäť ste vstúpili do tohto „pomýleného“ vzťahu. Pomýlený som ho nazvala preto, lebo ste pre neho robili všetko možné aj nemožné, pomáhali ste mu a starali ste sa o neho, aj keď dávno ste mu mali zbaliť veci a kopnúť ho do zadnej časti tela. Naopak vy ste si ho nasťahovali k sebe domov.

Celá táto situácia je ukážková, ako to netreba robiť. Kým vy ste sa išli potrhať a všetko robili za neho, tak on pre Vás neurobil a nerobil vôbec nič. Naopak suseda sa nečinila vôbec, až na niektoré služby intímneho charakteru. Skôr si vyžadovala a to bol ochotný kedykoľvek. Preto si raz a navždy zapamätajte, že vo vzťahu je vo vedení ten, kto miluje menej, ale hlavne ten, kto sa nejde zblázniť zo svojho partnera a berie ho reálne a aj to, čo všetko je pre neho ochotný urobiť.

Ale vy sa pýtate, čo máte robiť. Myslím, že každému, kto si číta tieto riadky je úplne jasné, čo v tejto situácii treba robiť. Uvedomujete si vôbec, ako veľmi sa pred ním ponižujete? Správa sa k Vám veľmi sebecky a vy to trpíte a trápite sa. Preto Vám odporúčam čo najskôr riešiť túto situáciu. Je mi úplne jasné, že sama to nezvládnete. Preto je nutné, aby ste si našli terapeuta, ktorý sa špecializuje na rozchody. Pomôže Vám a pripraví Vás na ukončenie Vášho trápenia a prevedie Vás samotným rozchodom. To je jediné možné riešenie, ktoré sa dá v tejto situácii akceptovať.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online