Rok po nevere som stále nešťastná. Ako zvládnuť túto ťažkú situáciu?

Zodpovedané
19. júl 2023

Dobrý deň,

už je tomu rok, čo ma manžel podviedol so svojou kolegyňou. Sme stále spolu, keďže máme malé deti. Najväčší problém vidím v tom, že ja mu jednoducho nedokážem odpustiť. Stále mám pred sebou tie smsky. Písal jej: "Milujem Ťa, neviem si to vymazať s hlavy."

Ako mám žiť s človekom, ktorý mi tak veľmi ublížil?

Teraz kúpil chatu, že tam budeme chodiť oddýchnuť si cez víkendy. Mám z toho zmiešané pocity a nedokážem sa ani tešiť. Vnímam to tak, že stratil o mňa záujem, nechce nič riešiť, ani sa rozprávať. Ona už má vzťah s druhým kolegom. Stále však vidím, že si volajú. Vraj kvôli robote.

Ako môže ľúbiť svoju rodinu, keď sa dokázal zamilovať do inej ženy?

Ako zvládnuť túto ťažkú situáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že sama si veľmi nepomôžete. Ako som už niekoľkokrát spomínala, pri nevere dostáva fantázia podvedeného riadne zabrať. Vymýšľa stále nové príbehy, ktoré sa mohli stať a ide do maximálnych podrobností v jednotlivých scénach. Podvedený potom žiada od neverníka podrobný opis nevery a ten keď ho náhodou dostane, trápi sa ešte viac. Preto je veľmi diskutabilné poskytovanie podrobnosti nevery. Na druhej strane, ak neposkytnete žiadne informácie, podvedený si niečo zistí, niečo domyslí a príbeh je na svete.

Vo Vašom prípade je príbeh o to horší, že sa v ňom vyskytovali city. Žena akosi jednoduchšie zvládne neveru, kým ide len o sex. Keď sa však k tomu pridružia ešte aj city, čo je potvrdené aj nelegálnou sms zo strany neverníka s textom, ktorý dvihne zo stoličky aj veľmi tolerantného partnera, s odpustením je vážny problém.

Neviem a ani len netuším, ako prebiehalo vaše uzmierovanie, čo všetko ste spolu prebrali, vysvetlili si a nastavili nové pravidlá a fungovanie. Ale zdá sa, že manžel z toho vyšiel po každej stránke lepšie ako vy. Funguje normálne, dokonca v práci, kde sa nevera odohrala. Dokonca je v kontakte s kolegyňou, ktorej sa to týka a ktorej koníčkom zdá sa sú jej kolegovia, keďže už randí s iným. Všetci sú teda spokojní, teda okrem Vás. Vy ste nič zlé neurobili, ale napriek tomu ste najviac potrestaná. Úplne chápem Vaše pocity, ale nie je dobré ich nechať len tak. Aj keď sa nedá zabudnúť, dá sa odpustiť. Vy ste však ešte neodpustili, a preto nemôžete spokojne fungovať ako manželka. Obávam sa však, že na túto vec budete potrebovať pomoc.

Pozrite si vo Vašom okolí psychológa, terapeuta, ktorý sa venuje vzťahom a objednajte sa k nemu. On alebo ona už bude vedieť, čo s Vami. Vysvetlí Vám postup a nastaví presné kroky vo Vašom uzdravovaní. Hlavne to nenechajte len tak, ako je to posledný rok. Sama vidíte, koľko času ubehlo, ale u Vás sa nič nezmenilo.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online