Staviame dom a partner so mnou nekomunikuje. Ako to zmením?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

s priatelom som 3 roky a máme ročnú dcéru. Keď sa narodila, tak sme začali stavať dom. Partnera to vyčerpáva a je stále unavený. Chodí aj do práce. Keď príde domov, máme stereotyp a skoro vôbec sa nerozprávame.

Mám pocit ako keby on bol stále v strese. Naháňa sa a chce, aby sme sa do Vianoc sťahovali. Čas na seba nemáme

Ak sa s ním chcem o tom porozprávať, tak mi vždy povie - neopúšťaj sa. To ma odradí.

Rada by som si s nim aj niekam vyrazila ako kedysi. O svojich pocitoch nevieme nič. On o moje nemá záujem a nevie povedať, čo ho trápi. Mám pocit, že som a vedľajšej koľaji.

Ako to zmeniť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite to chce rozhovor a viac spoločného času.

Otvorene sa pozhovarajte, čo je pre vás aktuálne viac dôležité - spoločný čas alebo dom.

Skúste nájsť kompromis, aby ste boli spokojní všetci.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com