Z nášho vzťahu sa vytratila vášeň. Čo mám robiť?

Zodpovedané
18. feb 2023

Dobrý deň,

mám problém s mojím priateľom, s ktorým som 2,5 roka. Už nie je taký vášnivý. Chcela by som zažívať viac dobrodružstva a cítiť jeho chcenie voči mne. Chcem, aby bol spontánnejší a využil to, že ma priťahuje a vie ma rozpáliť. On to vôbec nevie využiť vo svoj prospech.

Keď sme sa dali dokopy, tak bol úplne iný. Teraz ako keby sme boli starí manželia, ktorí už spolu 50 rokov.

Čo mám robiť?

Aký postoj zaujať?

Milujem ho a neviem si predstaviť život bez neho.

Ďakujem

Dobrý deň,

keď jedného dňa povie vášeň Vašej spálni zbohom, potom je už neskoro utekať za ňou a prosiť ju, že nech sa vráti. Správne teda reagujete v čase, keď sa s tým ešte niečo dá urobiť. Vášeň väčšinou veľmi reaguje na nudu. A to nie len na nudu v posteli, ale aj vo vzťahu.

Na začiatku Vášho vzťahu sa musel partner viac snažiť, aby Vás získal, preto každé vášnivé stretnutie pre neho bola odmena. Teraz si je však istý Vašim vzťahom, tak sa prestal snažiť. Veď načo? To čo chce, aj tak dostane aj bez námahy.

Skúste si predstaviť situáciu, že máte muža a dve ženy. Jedna je k dispozícii okamžite a bez námahy. Druhú dostať by stálo veľa námahy prekážok. Ktorú si vyberie? Predpokladám, že dnes by zvolil tú ľahšiu cestu, ale po sexe by odišiel a viac sa neozval. Ďalší deň by oslovil druhú ženu a začal zdolávať prekážky s prísľubom, že jedného dňa sa dostane k sladkej odmene.

Keď nastane nuda v posteli, tak pravdepodobne je už aj vo vzťahu. Muži si akosi viac vážia veci, na ktorých sa museli narobiť a do toho by som zaradila aj vzťahy. Ak Vás má istú, stráca záujem.

Potrebujete v ňom opäť vzbudiť záujem. Nie však tým, že mu sa stanete nedostupnou a nebudete mu dvíhať telefón, ale tým, že sa pre neho stanete vzácnou. Buďte ženou, ktorá má vlastné pravidlá a hodnotu a nie vždy je k dispozícii. Musí sa začať viac snažiť. V prvom rade je pre muža poriadny problém, keď o Vás majú záujem aj iní muži. Vôbec tým nemyslím možnosť, aby ste sa aj stretávali s inými. Len musí vedieť, že tu taká možnosť je. Muž potrebuje prekážky a výzvy.

Nebuďte vždy k dispozícii. Ženy majú vždy pocit, že keď sa niečo vo vzťahu deje, musia mu začať venovať pozornosť a začať na ňom pracovať. Opak je však pravdou. Pracovať na ňom musí začať muž. Vy ho len upozorníte, že ak sa nebude snažiť, nebude ani odmena, ktorou ste pre neho vy.

Skúste si spomenúť, čo všetko musel urobiť na začiatku vzťahu, aby si Vás získal a aké to bolo vášnivé vtedy. Dajte mu jednoducho pocit, že si Vás musí zaslúžiť a potom budete prekvapená tým, aké to bude aj v spálni.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online