icon

Možno pred 9 rokmi mal náš veterinár vyvesený v čakárni taký "príhovor" psíka k majiteľovi, že ak už bude chorý, aby mu uľavil eutanáziou. Bola som tam vtedy dať očkovať moju mačku a kým som to čítala, strašne mi bolo ľúto pri tej predstave chorého utrápeného psíka a majiteľa, ktorý sa s ním musí rozlúčiť, aj som si pri mojej citlivej povahe trochu porevala. Včera sa tá eutanázia týkala nás. Z večera do rána nám začala odchádzať moja mačka, ktorú som mala 14 rokov ešte od môjho bývalého priateľa. Večer ešte vyzerala ako-tak, ale ráno už bolo jasné, že jedine toto bude riešenie. Ach, ten hrozný pocit...zhruba 7 alebo 8 rokov žila s FIV. Od revu som ledva vedela v ambulancii rozprávať. Jediné, čoho som sa bála, bolo, aby mi nezomrela v aute, aby som jej ešte stihla naposledy pomôcť. Strašný to pocit.

avatar

Nam prvy psik na starobu zomrel doma 18,5r mal…druhy bol chory sa nedozil ani 4r…dodnes nesom ok…ale mame teraz steniatko a ked si krivo prdne by som sanitku volala ❤️

16. apr 2026
avatar

a zomrela na FIV?

16. apr 2026
avatar
@mondolina

a zomrela na FIV?

@mondolina ano, uz jej vsetko zlyhavalo vplyvom FIV.

16. apr 2026
avatar
@17alexis

@mondolina ano, uz jej vsetko zlyhavalo vplyvom FIV.

@17alexis
to ma mrzí, náš kocúr sa minulý rok vyliečil z FIP, mali sme veľké obavy.
mrzí ma vaša strata 🖤

16. apr 2026
avatar
@mondolina

@17alexis
to ma mrzí, náš kocúr sa minulý rok vyliečil z FIP, mali sme veľké obavy.
mrzí ma vaša strata 🖤

@mondolina to je super. 🙏 A dakujem.

16. apr 2026
avatar

je to ťažké, cítim s Tebou...

16. apr 2026
avatar
@mondolina

@17alexis
to ma mrzí, náš kocúr sa minulý rok vyliečil z FIP, mali sme veľké obavy.
mrzí ma vaša strata 🖤

@mondolina nechcem ta strasit,ale to este nie je vyhra 😞 az po cca 3 rokoch mozes si byt ista vyliecenim

16. apr 2026
avatar
@luba28

@mondolina nechcem ta strasit,ale to este nie je vyhra 😞 az po cca 3 rokoch mozes si byt ista vyliecenim

@luba28
po 3 rokoch je už nové nakazenie. v tomto smere sme optimistickí.

16. apr 2026
avatar

Je mi to ľúto...

16. apr 2026
avatar
16. apr 2026
avatar

Mrzí ma to, ale prežila si pekný život u Vás. Len celkom nechápem tej obave že umrie v aute? Prečo by bolo zlé keby umrie prirodzene skôr ako by jej veterinár stihol dať injekciu?

17. apr 2026
avatar
@marsmykkok

Mrzí ma to, ale prežila si pekný život u Vás. Len celkom nechápem tej obave že umrie v aute? Prečo by bolo zlé keby umrie prirodzene skôr ako by jej veterinár stihol dať injekciu?

@marsmykkok bolo by mi to o to viac ľúto, že som jej ten odchod neuľahčila, že by som to nestihla. Chcela som ešte naposledy pre ňu niečo urobiť...

17. apr 2026