Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
    5759
    13. nov 2018    Čítané 191x

    Ako si zregenerovať pleť....

    Peeling AHA ovocnými kyselinami

    Čo znamená chemický peeling AHA a BHA

    Chemický peeling je veľmi starou vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť pomocou slabých až stredne silných organických kyselín.

    Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Dnes sa používajú obzvlášť ovocné kyseliny (väčšinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tieto kyseliny v rôznej miere podráždia pleť. Po štádiu podráždenia nasleduje hojenie. Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahrádzajú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT – trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškodenie pleti po nadmernom slnečnou žiarení.
    AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a Vášho zodpovedného prístupu po vykonanom AHA peelingu.
    AHA peeling môže vykonávať iba odborne vyškolená kozmetička alebo lekár. Overte si, či je Váš odborník v starostlivosti o pleť držiteľom certifikátu pre AHA peeling.
    Nová pokožka vyzerá po AHA peelingu lepšie a je zdravšia ako pleť pred peelingom.

    Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu

    • poškodenie kože po nadmernom slnení s tvorbou vrások a nadmerným rohovatením
    • akné typu I a II s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť
    • zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po zápale alebo po opaľovaní) starnutie pleti
    5759
    30. apr 2018    Čítané 440x

    Tichá tragédia. Deťom chýba normálne detstvo

    Podľa kanadskej terapeutky Victorie Prooday sú naše deti v úbohom emocionálnom stave. Posledných 15 rokov je svedkom tragédie, ktorá jej v tichosti prebieha pred očami. Môžu jej to dosvedčiť učitelia aj profesionáli pracujúci s deťmi.

    Upozorňuje na alarmujúce štatistiky, podľa ktorých má 1 z 5 detí duševné problémy, hovorí o 43 % zvýšení ADHD, 37 % náraste depresie u dospievajúcich a 100 % náraste samovrážd medzi deťmi vo veku 10 – 14 rokov.

    Deťom chýba normálne detstvo

    Terapeutka sa pýta: Koľko dôkazov ešte musíme mať k dispozícii, aby sme sa zobudili? A dokedy to budeme zvaľovať na diagnózy, či zle nastavený školský systém alebo na frázy, že sa už tie deti také narodili?

    Možno je bolestivé pre nás, rodičov, priznať si to, ale áno, v mnohých prípadoch stojíme za problémami našich detí práve my, tvrdí Prooday.

    Podľa terapeutky dnešným deťom chýbajú základy normálneho, zdravého detstva. Za problém považuje, že deti nemajú:

    5759
    1. feb 2018    

    https://www.miadresses.sk/ top obchodík,včera som obj. a dnes mi prišli 😍👍

    5759
    29. jan 2018    

    Ahojte,objednával už niekto zo stránky manzara......,ako ste spokojne?....myslím šaty.Ďakujem za info
    😍

    5759
    14. dec 2017    

    ahojte,oplatí sa to kúpiť...ako ste s tým spokojne..¸¸ďakujem za info

    5759
    28. apr 2017    Čítané 3217x

    Mamy, nebláznite, nerobte z detí bohov!

    Pred pár dňami som bola svedkom jednej zvláštnej scénky na ihrisku. Klasická naťahovačka o kúsok svojho „piesočka“ medzi deťmi. Môj syn si niečo stavia, keď tu k nemu príde cudzí chlapec, o čosi väčší a začne tie jeho kôpky búrať.

    Ešte pred tým, ako sa nadýchnem a zasiahnem do deja, jeho mamička, sediaca kúsok povedľa, mi s úsmevom vraví: „Ja to nechávam na ňom, nech si vyriešia konflikty medzi sebou, tie deti. Keď to budeme riešiť za nich stále my, nikdy sa to nenaučia.“

    Aha, aké múdro.

    Vidím, že aspoň postaršia dôchodkyňa, ktorá je tu s vnučkou, sa pobavila.

    Chvíľu teda ešte strpím, ako to „riešia“ medzi sebou, „tie deti.“ Frustrácia na strane môjho dieťaťa sa ale stupňuje, a nedá mi to.

    „Poď sem,“ hovorím synovi, „my sa budeme hrať tu, na tejto strane, tu si môžeš stavať,“ a lopatkou vyznačím hranice do piesku. „Môže sa s nami hrať aj tento chlapček a pomáhať nám. Ak sa s nami nechce hrať, tuto má ešte dosť miesta.“

    5759
    20. mar 2017    Čítané 153x

    9 nebezpečných chýb, ktoré robia ľudia pri poskytovaní prvej pomoci!

    Profesionálni zdravotnícki pracovníci a záchranári upozorňujú, že množstvo ľudí verí zaužívaným mýtom o poskytovaní prvej pomoc a svojim zásahom narobia v konečnom dôsledku viacej škody ako osohu. Neplatí to však len pri pomoci človeku v núdzi, ale aj v prístupe k svojmu vlastnému zdraviu.

    1. Ak sa pri chorobe snažíte umelo navodiť proces potenia zvýšením teploty tela, nejde o dobrý nápad.

    Keď sme chorí, teplota tela bojujúceho so zápalom, vírusmi či baktériami stúpa. Ak teplotu umelo zvyšujete za účelom rýchleho „vypotenia sa“, robíte závažnú chybu. Teplota tela môže totiž prudko vystúpiť až nad 39 stupňov Celzia a to je veľmi nebezpečné pre mozog, srdce aj ostatné orgány v našom tele. Omnoho lepšie je pomôcť telu vysporiadať sa so zvýšenou teplotou prirodzene – v pokoji, bez zbytočného prehrievania organizmu. Ak sa prikrývate, používajte ľahké priedušné materiály.

    Pozor: ak máte zimnicu, nikdy sa nesnažte ešte viac sa zahriať, práve naopak, je potrebné organizmu pomôcť schladiť sa studenými zábalami.

    2. Pri epileptickom záchvate nedávajte postihnutej osobe nič do úst.

    Neskúsená osoba môže týmto zásahom spôsobiť viac škody, ako je poranenie pier či jazyka. Navyše, vážnejšie poranenia ústnej dutiny vplyvom záchvatu sú napriek všeobecnému presvedčeniu veľmi zriedkavé. Omnoho častejšie sú poranenia vplyvom neodbornej pomoci. To najlepšie, čo môžete urobiť, je umiestniť osobe mäkkú podložku pod hlavu a odstrániť nebezpečné predmety, aby ste zabránili otrasu mozgu a ďalším poraneniam. Keď kŕče pominú, obráťte postihnutého pozvoľne nabok, aby mohli voľne odtekať sliny.

    5759
    1. mar 2017    Čítané 89x

    S týmito 7-mimi superúčinnými cvikmi jógy mám konečne pevné a krásne poprsie. Toto je lepšie než plastická operácia poprsia

    Veríme, že každý je schopný vypracovať si svoje telo snov. Zozbierali sme pre vás najúčinnejšie cviky jógy, ktoré vám poprsie nielen krásne vytvarujú, ale  rozšíria objem pľúc a budete sa po nich cítiť zdravo a naozaj fit.

    Bojovník

    Virabhadrasana, alebo póza bojovníka, vám pomôže presvedčiť sa o vlastnej sile, spevniť hrudník a dosiahnuť aby bol naozaj pevný a zároveň pružný:

    1. Rozkročte sa a položte nohy dostatočne ďaleko od seba tak, aby boli umiestnené rovnobežne.
    2. Ľavé chodidlo pootočte doľava tak, aby s vašim telom tvorilo pravý uhol a pravé chodidlo vytočte von. Dýchajte zhlboka a zároveň ohnite pravú nohu v kolene.
    3. Ľavú nohu držte vystretú. Ruky rozpažte a udržujte ich v jednej línii s ramenami. Pozerajte na zápästie.
    4. Opakujte 7-10 krát, potom cvik vykonajte s vymenenými stranami.

    Trojuholník

    Trikonasana alebo póza trojuholník vám na hrudi uľaví, poriadne ponaťahuje chrbticu a zlepší krvný obeh:

    5759
    28. feb 2017    Čítané 153x

    Najčastejšie chyby pri úprave obočia

    Obočie nielenže dokáže úplne premeniť výraz tváre, ale môže byť zodpovedné aj za to, ako sympaticky na niekoho pôsobíte a aký dojem zanechávate.

    Vyhnite sa teda nasledujúcim najčastejším chybám.

     Obočie ako z hodiny geometrie  Prísne načrtnuté čiarky moc pozitívny dojem neurobia, naopak, môžu pôsobiť až zlovestne. Aktuálne trendy velia pravý opak – menej je viac, takže upraviť áno, ale rešpektovať prirodzenú líniu. Niekto má obočie vysoko posadené, iný menej, ďalší do oblúka a niekto zase skôr do rovna. Nesnažte sa tento tvar radikálne meniť a prekresľovať, výsledok by pôsobil komicky. Vyjdite z toho, čo máte nadelené od prírody, a to len ľahko doupravte – vytrhajte prebytočné chĺpky a decentne vymodelujte.

    Pár chĺpkov alebo hustý porast?

    Každý máme obočie rôzne nielen či už ide o tvar, hustotu a šírku. Zatiaľ čo niekto musí jeho bujnosť krotiť často s vynaložením väčšieho úsilia, iný je prakticky bez práce, pretože jednoducho nie je s čím pracovať. Urobiť z veľkého menšie ide ľahko, vyčarovať však z pár chĺpkov husté, silné a bohaté obočie už vyžaduje trochu námahy. Našťastie existujú rôzne rastové obočia, ktoré dokážu pomôcť.

    Pozor na smer vytrhávania

    5759
    8. feb 2017    Čítané 85x

    Keď pestujete túto rastlinu, určite si ju z bytu nedávajte preč a rozmnožte si ju. Keď uvidíte, aké ma využitie, budete ju strážiť ako oko v hlave

    Určite ste sa už aspoň raz v živote stretli s touto rastlinkou, ktorá sa niekedy volá aj strom peňazí. Nazvali ju tak ľudia, pretože jej listy im pripomínali hrúbku okrúhlych mincí. Obsahujú veľké množstvo šťavy, no o jej vlastnostiach vie len málokto. Povieme vám, ako si z izbovej rastliny urobíte skutočnú medicínu.

    Najskôr vás musíme upozorniť, že listy tučnolistu okrem užitočných látok obsahujú aj arzén. Preto by sa pri vnútornom požití malo dávať pozor na správne dávkovanie.

    Využitie tučnolistu

    1. Pri vzniknutom herpese na ústach si natierajte postihnuté miesto šťavou z tučnolistu každých 30 minút. Inou alternatívou je priloženie si obkladu namočeného v jeho šťave a zalepenie náplasťou, najlepšie pred spaním.
    2. Ak sa chcete rýchlo zotaviť po angíne, je potrebné, aby ste si vytlačili šťavu z 10-ich listov a rozriedili ju v pohári s vodou. Týmto roztokom si vykloktajte hrdlo 3x denne.

    3. Pri artróze kĺbov sa odporúča pred spaním potrieť si miesta šťavou z 10-15 listov.

    4. Ak máte problémy s hemoroidmi, priložte si na postihnutú oblasť rozrezaný list.

    5759
    26. jan 2017    Čítané 355x

    Viete koľko by ste naozaj mali vážiť? Ak nie pozrite si tabuľku presnej vašej váhy

    Váha-Výška nie je len estetický problém. je to najmä zdravotný problém.Tukové tkaniva vám môžu poškodiť vaše zdravie a spôsobiť rôzne zdravotné komblikácie, najmä v oblasti krvi a jej tlaku.

    To je dôvod prečo by ste vždy mali skombinovať zdravú stravu s pravidelnou fyzickou aktivitou.

    Môžete stratiť váhu diétou, no vaše svaly stratia svoju hmotu taktiež.

    Uistite sa že  jete zdravo, cvičite každý deň, pijete dostatočné množstvo tekutín......

    5759
    7. jan 2017    Čítané 314x

    Uteráky v sebe skrývajú nechutné tajomstvá: Ako často by sme ich mali prať?

    Uteráky patria medzi najšpinavšie predmety v domácnosti. Od momentu, kedy ich začneme používať, sa stávajú živnou pôdou baktérií, plesní, mŕtvych kožných buniek, slinných, anýlnych a močových sekrétov a mnohých ďalších choroboplodných zárodkov zdržiavajúcich sa v kúpeľniach, ktoré sa mohli dostať na naše uteráky, vrátane kvapôčok zo záchodov.

    Mnoho z týchto mikróbov sa rozširujú veľmi rýchlo a množia sa. Nejedného milovníka čistoty tak môžu pri tomto výpočte obliať mdloby. Koľkokrát teda môžeme použiť uterák predtým, než sa nám koncentrácia týchto nečistôt vymkne z rúk? "Ak dokážete uterák dôkladne vysušiť, maximum je použiť ho trikrát," povedal pre Tech Insider mikrobiológ Philip Tierno z New York University School of Medicine.

    Dôležité je preto nechať uterák kompletne vysušiť a nenechávať ho v zatvorenej vlhkej kúpeľni, kde vzniká ideálne prostredie pre množenie baktérií. Ak uterák zapácha, znamená to, že v ňom rastú mikróby. Uteráky sú ideálnou živnou pôdou pre choroboplodné zárodky, pretože obsahujú mnoho podmienok pre vznik mikrobiálneho života - vodu, teplo, kyslík a neutrálne pH.

    Keď sa utierame, mikróby a ďalšie sekréty, ktoré žijú na povrchu nášho tela, sa dostávajú do uteráku. Odumreté kožné bunky a iné usadeniny slúžia ako potrava pre mikróby a vlhkosť dodáva voda s neutrálnym pH.

    Aj keď väčšina mikróbov nie je výrazne škodlivá, Tierno varuje pred zdieľaním jedného uteráka s inými osobami. Dochádza tak ku kontaktu s organizmami, na ktoré tvoje telo nie je zvyknuté, ako napríklad stafylokok, ktorý spôsobuje rôzne zápaly či kožné infekcie. Dôležité je podľa Tierna byť si vedomý, čo všetko sa v uteráku nachádza a začať ich prať častejšie, než sme boli zvyknutí.

    5759
    15. nov 2016    Čítané 30x

    Kokosový olej a jeho 50 použití

    Využiteľnosť tohto oleja je nekonečná. Tento univerzálny zázrak vás pri niektorých tipoch určite prekvapí. Dá sa totiž využiť v kuchyni, v domácnosti, ale aj ako telová či vlasová kozmetika. Zaujímavé je, že hovoríme stále o tom istom kokosovom oleji.

    Domácnosť


    1. Odstráni etiketu aj lepidlo zo skla, plastu, dreva ako aj iných povrchov.

    2. Z vlasov odstráni zachlpenú gumičku.

    3. Vyleští drevený nábytok.

    4. Odstráni pastelky/ceruzky zo steny.

    5759
    14. nov 2016    Čítané 92x

    Vyrážky na tvári: Poznáte ich skutočnú príčinu

    Už dávno nie ste v puberte a neúspešne bojujete s akné na tvári? Ak sa ho neviete už dlhšiu dobu zbaviť,vaše telo vám dáva signály, že niečo nie je v poriadku.

    Vyrážky na tvári môžu odhaliť, čo sa deje vo vnútri vášho tela. Podľa toho, na ktorej časti tváre sa vyskytujú, zistíte, s akým orgánom máte pravdepodobne problém. Táto metóda je využívaná v čínskej medicíne.

    Čelo

    Ak sa vyrážky nachádzajú v blízkosti vlasových korienkov, môže ísť o močový mechúr a trávenie. Mali by ste vylúčiť mastné jedlá a rafinovaný cukor zo stravy. Konzumujte dostatok ovocia, zeleniny a veľmi dôležitý je pitný režim v podobe čistej vody, zeleného čaju a teplej citrónovej vody na lačný žalúdok.

    Spodná časť čela napovedá o nesprávnej funkcii srdca. Ako náš najdôležitejší orgán vykonáva bez prestávky náročnú prácu. Aj jeho činnosť by sme mali podporovať správnymi stravovacími návykmi a pohybom. Do stravy zaraďte granátové jablko, kokosový olej a potraviny bohaté na zdravé mastné kyseliny!

    Okolie očí a oblasť medzi obočím

    Tesne nad nosom medzi obočím sa prejavujú ochorenia pečene, a to v podobe vyrážok, šupiniek, začervenania a nadmernej produkcie mazu.

    5759
    9. nov 2016    Čítané 29x

    TOP 10 liečivých účinkov medu

    Med má oveľa viac liečebných a pozitívnych účinkov na naše zdravie, a to aj pri ťažkostiach, ktoré by nás v spojitosti s medom možno ani nenapadli. Kedy je teda dobré siahnuť po mede?

    1. Na kašeľ

    Med proti kašľu je dobre známy. Veľké množstvo štúdií potvrdilo, že med môže byť rovnako účinný ako klasické prostriedky proti kašľu . Jednoducho ušľahajte jednu šálku medu, tri polievkové lyžice citrónovej šťavy a štvrť šálky teplej vody.

    2. Na opary

    Med je bohatý na flavonoidy a fenolové kyseliny – oba tieto prípravky veľmi dobre obstáli v boji proti vírusu spôsobujúceho opary v laboratórnych testoch. Potrite si miesto už pri prvých pocitoch typického predoparového svrbenia či pálenia , je vysoká šanca, že med zabráni jeho plnému prepuknutiu.

    3. Na ekzémy

    5759
    8. nov 2016    Čítané 10x

    Tekvica

    Tekvicová pleťová maska pre lepšiu hydratáciu

    Tekvicovú dužinu najemno nastrúhajte, aby naplnila jednu polievkovú lyžicu. Potom zmiešajte s 2 lyžicami kyslej smotany a pridajte 1 kávovú lyžičku citrónovej šťavy. Naneste na tvár a dekolt a nechajte asi 20 minút pôsobiť. Potom starostlivo umyte. Pleť zostáva po ošetrení pleťovou maskou viditeľne vypnutejšia a svieža.

    Upokojujúca a vyživujúca maska z tekvicových semienok

    Pleťová maska z tekvicových semienok pôsobí priaznivo na mastnejšiu a pórovitú pleť. Dve polievkové lyžice mletých tekvicových semienok zmiešajte s 1 – 2 lyžicami smotany. Naneste na problematickú pleť a nechajte 30 minút pôsobiť, potom opláchnite. Ďalším variantom, tentoraz pre vyživenie pleti, je pleťová maska, ktorú získate zmesou z jednej hrsti mletých semienok zmiešané s jednou lyžičkou mandľového oleja a s jednou lyžičkou medu. Nanáša sa na tvár a dekolt a nechá 20 minút pôsobiť.

    Tekvicová pasta vás zbaví pieh

    Dve polievkové lyžice mletých tekvicových semien zmiešajte s jednou lyžičkou mandľového oleja, až docielite správnu konzistenciu hustejšie pasty. Tú nanášajte na pehy a po 30 minútach dobre opláchnite.

    5759
    8. nov 2016    Čítané 45x

    Zubaté fakty a pikošky..

    Nedržte sa reklám ktoré vám vnucujú po každom jedle žuvať žuvačku..Podporujú síce tvorbu slín ale pred zubným kazom vás žuvačka isto neochráni..práve naopak môže vám vytiahnuť aj pár plomb.

    Nepriateľom vašej zubnej skloviny sú hlavne kyslé jedlá a nápoje, poškodiť ju môže aj pravidelné popíjanie vínka..

    Zuby múdrosti vedia človeku pekne znepríjemniť pár dní.Podľa stomatológov už nemajú svoje opodstatnenie a v rámci evolúcie už ich mnoho ľudí nemá ani zapustené..

    Na čistenie zubov vám postačí zubná pasta o veľkosti hrášku..viac je zbytočné..

    Kedy sú vaše zuby poriadne umyté? Prejdite si po nich jazykom aj z prednej aj zo zadnej strany ak sú hladké tak je to v poriadku.A nezabudnite používať aj medzizubné kefky..

    Nieje vôbec pravda , že ak vám vypadli neskoro mliečne zuby budete mať tie trvalé dlho zdravé.Ich kvalitu ovplyvňuje čiastočne aj genetika ale hlavne pravidelná starostivosť..