icon

Zienky, s cim jedavate, resp. ako kombinujete cottage? Chcela by som ho viac zaradit do jedalnicka, viem, ze je velmi zdravy, ale asi ho neviem spravne kombinovat. Samotny so zeleninou mi pride fadny (mozno ho neviem ochutit). Najcastejsie ho pouzijem do vajickovej natierky alebo cvikloveho salatu, aby som ho nemusela vyhodit.
Privitam kazdu inspiraciu ♥️

avatar

pozri na fb Csilla Budinska, perfektne recepty dava aj s cottage aj s tvarohom. Vcera som akurat robila podla nej paradajkovu polievku s cottage (davam este plus cervenu sosovicu). Je vyborna

21. jún 2026
avatar

Sprav si zmes korenin "everything bagel" a skus s nim. Je tam sol, biely aj čierny sezam a sušený cesnak a sušená cibuľa.
Mne to veľmi chutí.
Alebo si tam prisyp čerstvé bylinky podľa chuti.

21. jún 2026
avatar

ja davam so zeleninou na cottage gyros korenie a je vyborny, bez tiez nic moc. Inak ho ani nejem, niekedy dam kusok ku prazenici ako oblohu ale to tiez je aj s tou zeleninou zmiesany.

21. jún 2026
avatar

cottage + konzerva tuniaka, horcica, sol, korenie....

21. jún 2026
avatar

Upiecť z neho pečivo 🙂 ja tiež moc cottage nemám rada a bola som skeptická, ale bolo to fakt výborné. https://aktin.sk/cottage-zemle Ja som pridala ešte trocha pšeničnej bielkoviny a hneď to boli bielkovinové žemle. 😀 Alebo už spomínaný tuniak

21. jún 2026
avatar

S cottage je milion receptov, pozri na instagrame. Aj na sladko

21. jún 2026
avatar

Mne najviac chuti prave len cisty neochuteny, ale jw to vlastne tvaroh ,tak aky problem pouzit ho rovnako?

21. jún 2026
avatar

Rozmixujem s trochou vody v ktorej sa varili cestoviny, ochutím a mam omáčku na cestoviny

21. jún 2026
avatar

vyskúšaj tento z lidla, je úplne jemný a krémový, tento viem zjesť aj čistý 😀

21. jún 2026
avatar

Ja som vcera z neho robila palacinky, deti boli nadšene , vraj lepsie ako "klasicke"

21. jún 2026
avatar

Ja tiež ako omáčku na cestoviny: v teplovzdušnej alebo na panvici si spravím šampiňóny, do mixéra dám cottage, šunku, šampiňóny, trošku vody z cestovín, čerstvé oregano, cesnakový prášok, soľ. Ale nemixujem to úplne na hladko, musia byť kúsky. Potom si robievam šalát s tuniakom, tam dám hocičo podľa chuti - papriku, kukuricu, olivy, rukolu, balkánsky syr a k tomu si opečiem krutóny z chleba.

21. jún 2026
avatar

ja som si skôr oblubila ako cottage skyr , biely do nátierok ,ochuteny len tak na mlsanie super
ja miešam cottage s treskou , je tak lahšia alebo len paradajky a olivovy olej .. samotny nezjem

21. jún 2026
avatar
@sara07

ja som si skôr oblubila ako cottage skyr , biely do nátierok ,ochuteny len tak na mlsanie super
ja miešam cottage s treskou , je tak lahšia alebo len paradajky a olivovy olej .. samotny nezjem

@sara07 ten skyr planujem vecnost...vzdy ho zabudnem kupit 🤦

21. jún 2026
avatar
@katkaseiner

@sara07 ten skyr planujem vecnost...vzdy ho zabudnem kupit 🤦

@katkaseiner je lahší ako tvaroh na nátierky , a čo je s prichutou tie kupujem v bille - mango, jahoda, kokos , vanilka - ten máme vždy v chladničke ,
v tomto teple jeden kelimok ,super večera a hlavne troha sladká 😀

21. jún 2026
avatar

S varenym vajickom, jarnou cibulkou, paprikou, rajcinou

21. jún 2026
avatar
@sara07

@katkaseiner je lahší ako tvaroh na nátierky , a čo je s prichutou tie kupujem v bille - mango, jahoda, kokos , vanilka - ten máme vždy v chladničke ,
v tomto teple jeden kelimok ,super večera a hlavne troha sladká 😀

@sara07 dakujem pozriem, tiez mi ho kolega ospevuje

21. jún 2026