icon

Ahojte dcéra 13rocna ma točenie hlavy hlavne pri vstavani tak tiez niekedy tmavé pred ocami pri merani včera mala tlak 124/62 zajtra ideeme k lekárovi Mali ste niekto niečo podobné u svojich deti

avatar

Moja dcéra pri anémii

10. okt 2024
avatar

Nemá menštruáciu teraz?

10. okt 2024
avatar

Puberta, menzes....áno mdloby...

10. okt 2024
avatar
alena00
autor

@janinah nema do teraz to mala pred menštruáciou ale teraz druhy den

10. okt 2024
avatar
alena00
autor

@ituska mali ste to co pomohlo

10. okt 2024
avatar

Ani nič , no trochu som začala jej slabú kávu dávať, ale.zel čaj ochutený, musia z toho vyrásť, povedal dr. Rýchly rast, hormóny cievy nestíhajú ..

10. okt 2024
avatar
alena00
autor

@ituska tiez ma napadla ta káva caj som davala pigi ale nezabral mozno trochu

10. okt 2024
avatar

Mne sa to stava ked mam malo magnezia... Aj jedna trenerka mi povedala, ze mam doplnit magnezium a prejde. A preslo

10. okt 2024
avatar
alena00
autor

@martinagnidova noo ono praveze tiez neviem lebo mne mg znizuje tlak tak som na pochybach ale moze to byt ono tiez ho beriem

10. okt 2024
avatar

mne sa to robilo keď som prudko vyrástla. nedali mi žiadne "medikamenty" len mi poradili aby som vstavala pomalšie. ze najskôr trochu posedieť a až potom sa postaviť

10. okt 2024
avatar

@alena00 aj mne znizuje.. A celkovo mam nizky tlak. Ale viem, ze na toto mi to pomohlo... Mensie davky a dopnit pomaly

10. okt 2024
avatar

A viac pit. Ja som tym trpela az do 1.tehotenstva. Nizky tlak, zatmievanie pred ocami, strata rovnovahy pri rychlom vstani. Ako tehotna som zostala strasne smadna, zo dna na den som zacala pit o 1-2litre viac a tieto stavy presli

10. okt 2024
avatar
alena00
autor

@tahii ona pije ale skúsim si to viac odsledovať ma presne také príznaky ako popisujes

10. okt 2024
avatar

@alena00 to bude podľa mňa nízky tlak. Ja to mávam občas pri vstávaní, keď sa rýchlo postavím (najmä z ľahu). Točí sa mi hlava, zatmie pred očami, trvá to niekoľko sekúnd (10 - 20). Je to nepríjemné, musím sa o niečo oprieť, pridržať sa.....
On sa ten tlak po tom, ako vstane zrejme vyrovná, preto ste namerali už normálny tlak. A presne ako bolo spomenuté, musím vstávať pomalšie. Najprv sadnúť, chvíľku posedieť a až následne sa postaviť. Ja to mám v určitých obdobiach cyklu také výraznejšie, inokedy nič. U nej to môže súvisieť aj s rastom.

11. okt 2024
avatar

ja som to ako dieťa mavala tiež zatočila sa mi hlava čierne pred očami nijak zvlastne som to ale vtedy neriešila ale skuste pravdaže dr pre istotu

11. okt 2024
avatar

@zadda1
@alena00 áno aj nám lekár povedal, prudký rast a hormóny k tomu, nízky tlak, vyrastú z toho, dcéra aj reálne odpadla tak 1x za 3 na mesuace

11. okt 2024