Ahojte dcéra 13rocna ma točenie hlavy hlavne pri vstavani tak tiez niekedy tmavé pred ocami pri merani včera mala tlak 124/62 zajtra ideeme k lekárovi Mali ste niekto niečo podobné u svojich deti
Nemá menštruáciu teraz?
Puberta, menzes....áno mdloby...
Ani nič , no trochu som začala jej slabú kávu dávať, ale.zel čaj ochutený, musia z toho vyrásť, povedal dr. Rýchly rast, hormóny cievy nestíhajú ..
Mne sa to stava ked mam malo magnezia... Aj jedna trenerka mi povedala, ze mam doplnit magnezium a prejde. A preslo
@martinagnidova noo ono praveze tiez neviem lebo mne mg znizuje tlak tak som na pochybach ale moze to byt ono tiez ho beriem
mne sa to robilo keď som prudko vyrástla. nedali mi žiadne "medikamenty" len mi poradili aby som vstavala pomalšie. ze najskôr trochu posedieť a až potom sa postaviť
@alena00 aj mne znizuje.. A celkovo mam nizky tlak. Ale viem, ze na toto mi to pomohlo... Mensie davky a dopnit pomaly
A viac pit. Ja som tym trpela az do 1.tehotenstva. Nizky tlak, zatmievanie pred ocami, strata rovnovahy pri rychlom vstani. Ako tehotna som zostala strasne smadna, zo dna na den som zacala pit o 1-2litre viac a tieto stavy presli
@alena00 to bude podľa mňa nízky tlak. Ja to mávam občas pri vstávaní, keď sa rýchlo postavím (najmä z ľahu). Točí sa mi hlava, zatmie pred očami, trvá to niekoľko sekúnd (10 - 20). Je to nepríjemné, musím sa o niečo oprieť, pridržať sa.....
On sa ten tlak po tom, ako vstane zrejme vyrovná, preto ste namerali už normálny tlak. A presne ako bolo spomenuté, musím vstávať pomalšie. Najprv sadnúť, chvíľku posedieť a až následne sa postaviť. Ja to mám v určitých obdobiach cyklu také výraznejšie, inokedy nič. U nej to môže súvisieť aj s rastom.
ja som to ako dieťa mavala tiež zatočila sa mi hlava čierne pred očami nijak zvlastne som to ale vtedy neriešila ale skuste pravdaže dr pre istotu
Moja dcéra pri anémii