icon

Baby poradte🙏,rozmrazila som zajaca a dala varit so zeleninu,chcem mojmu 9mesacnemu spravit prikrmi.ked to uvarim,mozem to rozmixovane zmrazit?dakujem za rady

avatar

Prečo nie zavariť ?

2. feb 2018
avatar

V pohode,ja som tiež tak robila a potom len vyťahovala...

2. feb 2018
avatar

Pokial tam nieje zemiak ja by som zamrazila

2. feb 2018
avatar

Ja tak robim stale mojej 15mesacnej. Od 6mesiacov. Navarim vselico a vela a zamrazujem si, potom iba vytiahnem ked nahodou nemam cas varit cerstve. Super na zamrazovanie su tie Avent pohariky.

2. feb 2018
avatar

@uzivatel_nezije to neviem,nikdy som nezavarala😬

2. feb 2018
avatar

@lucka2202 tych mam 10kusov,ale aj to je malo,zajac je velky

2. feb 2018
avatar

@rodiromi a je jedno ktoru cast meska rozmixujem?mam to nechat vychladnut a potom mixovat ci horuce?

2. feb 2018
avatar

Čo ja vviem, ja osobne by som už raz rozmrazené, znovu nezamrazovala. Aj ked je to v inej forme. To si radšej kupim čerstveho zajaca, navarim, namixujem a tak dám zmrazit. Ale to som ja.

2. feb 2018
avatar

@alexadriana Ja som mixovala horúce,len zajko je trošku tuhší,tak sa mi horšie.Potom som dala do pohárikov od detskej výživy,samozrejme nie do plná,nechala som vychladnúť,pozatvárala a šup s nimi do mrazničky.Podľa mňa je úplne jedno,ktorá časť mäska sa použije.Ja som robila rôzne kombinácie zeleniny aj mäsa,aj zemiak som bežné dávala a nič sa mi nepokazilo.Aj polievočky som tak robila.Smelo do toho.😉

2. feb 2018
avatar

@alexadriana Adi nič sa nestane keď zmrazis.ja som teda moc krát nemraxila,zvdy som robila radšej menšie dávky.ale nič sa nestane ani príjemnú,ani malému.
A čo keby necháš toho zajaca pustiť,trošku rozmrznut a potom si spravíš také malé porcie z neho a len by si vždy vyťahovala z mrazaku?ja som si vedela zajaca rovno naporcovat na maličké kúsky a dala zmraziť tak.
Každopádne,keď budeš mixovať,tak teple a do mrazaka vychladene

2. feb 2018
avatar

Nič sa nestane ani prikrmu tam malo byt

2. feb 2018
avatar

@uzivatel_nezije maso nedoazes zavarit v domacich podmienkach... nevyvinies dostatocnu teplotu aby si ho dobre zakonzervovala.

@alexadriana v pohode mozes rozmrazene po tepelnej uprave zmrazit aja som to tak robila. a ja som celeho zajaca poctivo pooberala a pomixovala🙂) na maso sa mi osvedcili tie kocky na vyrobu ladu a potom som do prikrmu hociakeho len supla pri vareni kocku masa a bolo vybavene🙂

2. feb 2018
avatar

@alexadriana jaj to celeho zajaca si dala robit? Ja vzdy len take kusky povytahujem z mraznicky, babka mi to naporcovala na take 150g kusky maska 🙂 Ja by som to nechala vychladnut troska urcite, mixovala az potom, a do mraznicky vychladnute uplne ale to asi vies ☺

2. feb 2018
avatar

@uzivatel_nezije zavarame cisto maso a to trva 2h len ciste zavaranie...bez zeleniny! a aj to vzdy trpneme,ci sa neskazi...
@alexadriana namraz mensie porcie a bude ok 😉 tiez som riesila tak,ked boli malinki

2. feb 2018
avatar

@lucka2202 hej celeho,lebo uz zmrazeneho som ho dostala

2. feb 2018
avatar

@m_ ja som to úplne po malých kúskoch dávala do sáčku a vždy zaviazala a keď som vyberala,tak som si vždy časť odstrihla 😂 tie sáčky na ľad sú tiež dobrý napad

2. feb 2018
avatar

@onmaria uz sa vari v hrnci aj so zeleninu,dufam ze nebudem do polnoci pri tom

2. feb 2018
avatar

Mne nechuti ziadne rozmrazovane jedlo, ma to taku mdlu vodovu chut, u nas to je len chlap, ved to uz ani tu vyzivovu hodnotu nema ale ja mam celkovo averziu k vyvaraniu vo velkom, keby nebolo stareho vsetky velke hrnce a pekace vyhadzem

2. feb 2018
avatar

@onmaria babicku by som tu potrebovala,ale ta uz drichme😂

2. feb 2018
avatar

@alexadriana a obracať ho,čo? 😂😂😂

2. feb 2018
avatar

@alexadriana škoda,že si si to nenapije oveľa,nabudúce aspoň budeš vedieť.zajacia polievka je inak top!zajtra dôjdem k obedu..
Ale nie,ja ju idem robiť v nedeľu..my to máme tiež radi

2. feb 2018
avatar

My sme uvarili a zavarili.. kuracie, aj morčacie a ešte dáke naši,aj hovadzinu.. mne nevadilo že sa to dlho robi.. neskazilo sa nám a ni malému nič nebolo.. takže zlé to zavarene nemohlo byť.. nemrazila som príjem ani jeden. A vôbec nie ak to bolo v
tejto Postupnosti -> cerstvé,zamrazene,rozmrazene,uvarene a zas mrazené..

2. feb 2018
avatar

@onmaria prave rozmyslam,ze ci tu vodu ztoho vylejem alebo dam deckam jako polievku🤭

2. feb 2018
avatar

@uzivatel_nezije ja som si to studovala a v konzervarnach ked konzervuju maso vyvijaju velmi vysoku tepplotu taku aku v domacich podmienkach nie je mozne vytvorit.potom vystavujes seba a dite nebezpecia neviem nejakej bakterie neapomeniem si na meno...

2. feb 2018
avatar

@alexadriana kludne aj ako polievku a ja som malej odlozila aj tu vodu a z nej som potom niekolko dalsich dni varila tie prikrmy🙂

2. feb 2018