icon

Ja už sa tak teším na jarné sadenie, musím ešte aspoň týždeň vydržať 🤩

avatar

Ani mi nehovor. Mňa prsty pália už dva týždne v záhradníctve. Idem kúpiť rukavice a tam už paradajky, papriky.

4. máj 2026
avatar
Autor komentár zmazal
avatar

Preco musus vydrzat? Ja nam uz posadene vsetko uz davno,mam vyvysene zahony,cize v pohode, redkovku a cibulku uz trhame a jeme,hrach uz kvitne, rajciny a papriky kvitnu tiez, nasadila som uz aj cukety,uhorky,kalerab, ja som zacinala sadit uz v marci,ked bolo teplejsie

4. máj 2026
avatar

Aj ja už mám dávno poschádzanú, cibuľu, petržlen, šaláty, rukolu. Teraz cez víkend som zasadila račiny, papriky, muškáty už pred týždňom. A pozerám, že si na juhu, fakt už netreba dlhšie čakať

4. máj 2026
avatar

dievčatá v dobrom zavidim, snad budúci rok sa pridam s vyvysenymi zahonmi...len do zeme nemozem, mam zahradnicku - labradorku 😆

4. máj 2026
avatar

Cibuľku, reďkovku už jeme, to máme vo vyvýšených záhonoch. Hrach kvitne. Hlávkový šalát rastie.
Papriky, rajčiny , uhorky sme ešte neposadili lebo hoci sme na západe,tak tu ešte pár dní dozadu v noci mrzlo.
A už som sa tak 2 x uponáhlala, prišli zmrznutí a veru nám aj pomrzlo raz,druhý raz to ošlahali krúpy tak, že neostalo nič.
Tak čakám.

4. máj 2026
avatar

ja s priesadami este pockam, ondiem sa s nimi uz dost dlho na to aby mi potom vykapali, ked nahodou pridu mrazy. Co mohlo byt posadene a posiate, je spravene, teraz hlavne polievat, polievat a polievat, kedze uz mesiac neprsalo. Este aj mlade stromceky treba polievat

4. máj 2026
avatar
@katkaseiner

dievčatá v dobrom zavidim, snad budúci rok sa pridam s vyvysenymi zahonmi...len do zeme nemozem, mam zahradnicku - labradorku 😆

@katkaseiner ja takto čakáme nie na vyvysene záhony ale na skleník 😄😄

4. máj 2026
avatar

Tento rok sa zdalo chladno ale redkovky uz si druhe vonku aj prvu jahodu uz sme strhli.

4. máj 2026
avatar
@maca1984

Cibuľku, reďkovku už jeme, to máme vo vyvýšených záhonoch. Hrach kvitne. Hlávkový šalát rastie.
Papriky, rajčiny , uhorky sme ešte neposadili lebo hoci sme na západe,tak tu ešte pár dní dozadu v noci mrzlo.
A už som sa tak 2 x uponáhlala, prišli zmrznutí a veru nám aj pomrzlo raz,druhý raz to ošlahali krúpy tak, že neostalo nič.
Tak čakám.

@maca1984 Múdro. Treba počkať. V sobotu som to riešila so skúseným pestovateľom.

4. máj 2026
avatar

Tu bolo 8 stupňov vo štvrtok, v nici mínus, sneh na kopcoch. Áni nebolo čo robiť na záhrade. Hrách mám v zemi už 3 týždne a leží tam ani nemukne.

4. máj 2026
avatar
@cakanka22

@katkaseiner ja takto čakáme nie na vyvysene záhony ale na skleník 😄😄

@cakanka22 na ten ani priestor zial nemam..ale bol by super, to je iste

4. máj 2026
avatar

ja dám v štvrtok von aj priesady paradajok. U nás už mrazy nehlásia. A priesady tohto roku mam veľmi biedne, tak si myslím, že tých par dni hore dole 😉

4. máj 2026
avatar

My mame len cibulku hrasok von este je malinky. Dnes sme sadili uhorky nakladacky. Ns vychode este mrzlo tieto rana a to riadne

4. máj 2026
avatar

My uz sme nieco posadili, nieco nas este caka 🙂

5. máj 2026