Ja už sa tak teším na jarné sadenie, musím ešte aspoň týždeň vydržať 🤩
Preco musus vydrzat? Ja nam uz posadene vsetko uz davno,mam vyvysene zahony,cize v pohode, redkovku a cibulku uz trhame a jeme,hrach uz kvitne, rajciny a papriky kvitnu tiez, nasadila som uz aj cukety,uhorky,kalerab, ja som zacinala sadit uz v marci,ked bolo teplejsie
Aj ja už mám dávno poschádzanú, cibuľu, petržlen, šaláty, rukolu. Teraz cez víkend som zasadila račiny, papriky, muškáty už pred týždňom. A pozerám, že si na juhu, fakt už netreba dlhšie čakať
dievčatá v dobrom zavidim, snad budúci rok sa pridam s vyvysenymi zahonmi...len do zeme nemozem, mam zahradnicku - labradorku 😆
Cibuľku, reďkovku už jeme, to máme vo vyvýšených záhonoch. Hrach kvitne. Hlávkový šalát rastie.
Papriky, rajčiny , uhorky sme ešte neposadili lebo hoci sme na západe,tak tu ešte pár dní dozadu v noci mrzlo.
A už som sa tak 2 x uponáhlala, prišli zmrznutí a veru nám aj pomrzlo raz,druhý raz to ošlahali krúpy tak, že neostalo nič.
Tak čakám.
ja s priesadami este pockam, ondiem sa s nimi uz dost dlho na to aby mi potom vykapali, ked nahodou pridu mrazy. Co mohlo byt posadene a posiate, je spravene, teraz hlavne polievat, polievat a polievat, kedze uz mesiac neprsalo. Este aj mlade stromceky treba polievat
dievčatá v dobrom zavidim, snad budúci rok sa pridam s vyvysenymi zahonmi...len do zeme nemozem, mam zahradnicku - labradorku 😆
@katkaseiner ja takto čakáme nie na vyvysene záhony ale na skleník 😄😄
Tento rok sa zdalo chladno ale redkovky uz si druhe vonku aj prvu jahodu uz sme strhli.
Cibuľku, reďkovku už jeme, to máme vo vyvýšených záhonoch. Hrach kvitne. Hlávkový šalát rastie.
Papriky, rajčiny , uhorky sme ešte neposadili lebo hoci sme na západe,tak tu ešte pár dní dozadu v noci mrzlo.
A už som sa tak 2 x uponáhlala, prišli zmrznutí a veru nám aj pomrzlo raz,druhý raz to ošlahali krúpy tak, že neostalo nič.
Tak čakám.
@maca1984 Múdro. Treba počkať. V sobotu som to riešila so skúseným pestovateľom.
Tu bolo 8 stupňov vo štvrtok, v nici mínus, sneh na kopcoch. Áni nebolo čo robiť na záhrade. Hrách mám v zemi už 3 týždne a leží tam ani nemukne.
@katkaseiner ja takto čakáme nie na vyvysene záhony ale na skleník 😄😄
@cakanka22 na ten ani priestor zial nemam..ale bol by super, to je iste
ja dám v štvrtok von aj priesady paradajok. U nás už mrazy nehlásia. A priesady tohto roku mam veľmi biedne, tak si myslím, že tých par dni hore dole 😉
My mame len cibulku hrasok von este je malinky. Dnes sme sadili uhorky nakladacky. Ns vychode este mrzlo tieto rana a to riadne
My uz sme nieco posadili, nieco nas este caka 🙂
Ani mi nehovor. Mňa prsty pália už dva týždne v záhradníctve. Idem kúpiť rukavice a tam už paradajky, papriky.