Zdravím 🙂 nestretla ste sa uz niektorá s týmto ... jedna známa mi dlží vyssiu sumu peňazí ( požičali sme jej s priateľom lebo sme obaja hlúpi , ale to je jedno preco ) ale Ta známa peniaze nevracia , nedvíha telefóny a po novom uz ani neodpisuje .....mam vsetko v správach , podpísaný vyber z bankomatu , svedka ako som jej odovzdávala peniaze ... myslite , ze nieco poriešia na polícii ? Za kým treba tam ist ?🙂 blbe komentare si odpustite Dakujem za každú radu :-*
Pochujem ved ste nemali zmluvu, nic
Pridaj sa do skupiny právne poradenstvo
Podla mna je to bez sance...
nic z toho nemala si zmluvu nasi dali rodine € a z dost velkej sumy za cca 6 rokov vrstili dokopy 50€
Neviem ti poradit snad sa tu niektora najde co ti poradi..len ti velmi drzim palceky aby si sa k svojim.peniazkom dostala...ubohe a smutne je ze clovek chce pomoct chce poziciat a teprv sa zacne zatajovat a,hrat mrtveho chrobaka ..chore! ,drzim.palce👌💪
podaj trestne oznámenie ,ked si jej ich pozicala,ona tiez nema doklad ze ti ich vratila,nato su tam aby to vyšetrili
ak v správach nejak priznala, že vám ich dlzi, tak skúste, Ak by aj vravela, že vám ich už vratila, tiež by potrebovala nejaký dôkaz /doklad o tom
Držim palce🍀 aby sa ti to podarilo dajako vyriešit a tá mrcha ti vratila peniaze.....zopár po hube by si zaslúžili takýto ludia Za dobrotu na žobrotu😥!
Ak máš doklad a svedka, podaj na súd návrh na vydanie plstobného rozkazu resp. rozsudok. Súdny poplatok je 6% z požadovanej sumy.
pokial mas niekde na papieri ze si jej pozicala sancu mas. Ak mas "iba" svedkov, ver ze ona si zozenie akoze svedkov ze Ti to vratila...
Aká doba je odvtedy? Ja mám podobný problém.
aj ja som bola taká blbá a požičala som tiež známej 600 eu Našťastie mi ich po pol roku vrátila Pred mesiacom chcela zas požičať Povedala som už nikdy viacej ani cent
Zevraj aj ústna dohoda je dohoda a mam správy kde mi pise stale ze peniaze nema .... len kde to ist riesit ci ma na polícii neotočia ???....
Ak mas pisomne ze prevzala pozicku a od nej podpis, daj to na sud, mas sancu. Len ciste prevzatie so svedkom neobstoji. Neviem sice ako je to s podpisanym vypisom z uctu.
treba podat trestne oznamenie, porad sa s pravnikom. urcite to nie je bez sance
@barborkabehun mm kedysi riesil podoby problem. podedil, popoziciaval a pol ludi sa nemalo k tomu vratit. A vraj zalezi od policajta/pravnika/sudcu, ustna dohoda je tazko dokazatelna, moze a nemusi obstat. Sms sa obavam ze takisto ako napr zanam kamery pri nehode alebo natoceny hovor- v nasom state to mozu a nemusia vziat do uvahy. papier je papier..
@barborkabehun no ja by som to išla aspoň vyskúšat a uvidiš čo ti povedia
Áno, aj ústna dohoda je dohoda, ale dokázať pravdu a získať peniaze nazad je takmer nemožné. Známej sa stalo to isté, po človeku sa zľahla zem, ďalej ale po konzultácii s viacerými právnikmi situáciu neriešila. Aj tak držím palce, možno Ti to vyjde.
Polícia to asi nevyrieši lebo to nieje krádež a trestný čin lebo si to urobila dobrovoľne. Súd by mal by pomôcť.
Cim skor najst advokata, podate obcianskopravnu zalobu a potom exekucia. Najma necakat. Policia nic nevyriesi...ved peniaze neukradla.
môže podať žalobu aj po 3 rokoch, ale ak namietne dlžník premlčanie, smola.
A obstojí aj sms komunikácia aj potvrdenie o výbere podpísané. Dôkazné bremeno resp. popretie je na strane žalovanej.
Prinutit ju ist k notarovi podpisat zmluvu o pozicke,alebo notarsku zapisnicu o pozicke.
My sme to tak mali s mm ale opačne boli sme dlžníci. Muž si pozical od tety 50 000sk... este ako slobodny proste bol darebak .... A vracali sme jej to na splátky prvu polovicu jej dával na ruku . Ale potom sme mali svadbu dieťa peňazí bolo menej tak sme dávali menej často vedela že to máme ťažké tak začala vymýšľať a volať a vyhrážať sa cela jej rodina aj zať tak som začala posielať pravidelne ale priamym vkladom na účet aby som mala potvrdenie a dobre som urobila lebo keď sme doplatili tak došlo k tomu že ešte dlzime vraj 200 eur . Tak som rozpisala datumy kedy som poslala a koľko. A potom bola urazena že jej neverím keď to mám tak presne poznačené že ju považujeme za klamarku atď. Moja skúsenosť v živote nikdy si už nepoziciam peniaze to je len na nervy.
Polícia nie, právnik poradí.
Dakujem za každú radu 💋 skusim zajtra sa informovať priamo u právnika 🙂
@angelous1991 ja by som na nu netlacila ale mi zistila ze niesme jediny koho tak ukratila o peniaze .... pretože to chceme nechať tak
Ja som sa radila na polícii, ale my sme boli už po premlčacej dobe, poradili mi mediátora.
a kedy ste jej požičali? zmluva nemusí byť uzavretá písomne, ale záleží aj na tom aký dlhý čas už prešiel
Po 2rokoch je premlcana doba a uz nic z toho...
@lucka_ke este to nieje ani rok 🙂
No nic kocky .... Dakujem krasne každej Za radu este raz 🙂 zajtra ju idem navštíviť do obchodu tak este Uvidime co to urobi 🙂
skúste ju donútiť podpísať splátkový kalendár pred svedkami
Nemyslím si, že máš šancu, ona si nájde x svedkov, že Ti peniaze vrátila...