@bienennest my sme jablkovy kompot jedli odmalicka, takze to uz bude aj 40 rokov 🙈
Jasné, robím každý rok.S kolieskom citróna, presne ako robila moja babka 🥰
@bienennest tento rok som robila jablkovy kompot, tak ako to robila moja mama 🙂
Jasne, moja mama robí odjakživa 👍
@martinkatinka
@maca1984
@bessie12
@stellarstar kde som to ja bola ze som take nikdy predtym neskusila 🤣? A to moja stara mama mala pivnicu tak natrieskanu kompotami ze sa tam v jeseni nedalo pomaly vojst. Ale jablkovy u nas neexistoval, asi bol prebytok ineho ovocia 🙃
Vyzera krasne,prosim Ta ten kosik je Jysk
morska trava ?
jablká sa dali zimné odrody skladovat, takze primárne asi babka zavarala to, co sa nedá skladovat. nase deti maju radi jablckový kompot, ale ja ho robim vzdy cerstvý - rozvarim jablka, cukror, skoricu a maju k obedu ako prílohu.
@bienennest moja starka so skoricou a klincekami.Mnam!
Áno, jablkový je u nás základný alebo ako by som to povedala, sranda že to nepozná každý, u nás ide na kilá 😊
Jasne svokra zavara jablka odjakziva, ale moja mama veru nikdy 🙂 velmi ho mam rada odkedy som sa vydala som sa nanho naucila
U nas jablcka a hrusky TOP🍏🍎🍐 len nalev ziadne koreniny, vynikne chut ovocia.
@bienennest u nas sa zavaralo vo velkom - marhulovy, broskynovy, visnovy, slivkovy, hruskovy a jablkovy kompot. Dzemy detto. 🙂
Ano poznam,moja mama robievala pravidelne už ked sme boli deti 🥰🥰
My sme to jedavali ako deti, teraz robím pár kompotov, nikto to u nás neje..iba do koláča
@bienennest ja si pamatam dokonca z detstva cerstvo robeny kompot z jablk. Kamoskina babka uvarila v hrnceku jablka s cukrom a skoricou a to jedli k hlavnemu jedlu. Kedysi miesane zeleninove salaty neboli in a cerstva zelenina ako priloha uz vobec nie.
@kopeccc ano, kosik je s jysku. Rada pouzivam na ovocie len na zber je moc makky, to radsej osatku beriem
@bessie12 vsetky co pises poznam aj z mojho detstva len ten jablkovy nie.. stara mama jablka proste skladovala v studenej pivnici a vystacili tak uskladnene do najblizsej urody, teda cely rok
@0silvia0 to mas pravdu, cerstve veci v zime neboli. aj moja mama nam davala calamadu celu zimu ako prilohu asi k uplne vsetkemu
@bienennest ja som ho chcela na bylinky...tak uvidim..naj by som slameny,ale neviem ,musim zohnat
@zuzu571 to je skvele na tom ked clovek ma moznost sa inspirovat aj u svokrovcov, kazda rodina ma predsa len trochu inu stravu a inspiracii nieje nikdy dostatok 🙂.
@kopeccc na bylinky bude super, je dost priestranny
Anooo,my ho robievame len tak cerstvo k obedu 😊👌
Jasne,robievam,teraz iz pomenej,ale ked boli starsie dcery male,zboznovali ho..A robim aj lekvar z jablk,tiez odporucam vyskusat,samotny,aj s pridanim ineho ovocia.
@danculka25 posunies ako si robila ten lekvar? Len zahustila rozvarene jablcka?
Naposledy som z jablk robila jablkové pyré so škoricou pre priateľa. On si to dava ku karfiolu 🙂 dzem tiez budem robit, ale uz nemam flase 😁
@bienennest dam varit,ked su makke,rozmixujem,dam cukor a povarim.vyborna je kombinacia so slivkami,aj s marhulami,pripadne s bananom.Nezahustujem nicim
@danculka25 vdaka 😘


#recept- https://recepis.sk/2022/09/01/zavarane-jablka-j...