Stále dojčím a som ambasádorkou dojčenskej značky Sunar. :slight_smile:


Práve v  Sunare sme s mojím synom našli to, čo sa najviac priblíži môjmu materskému mliečku. 


Veľmi dobre viem, že materské mlieko je opisované ako „tekuté zlato“ a je to najlepšie, čo môžem svojmu dieťatku dať. 


Avšak všetko má pre mňa svoj koniec a onedlho budem na dojčenie spomínať ako na krásne obdobie, ktoré vytvorilo to najkrajšie puto medzi mnou a mojím synom. Úprimne sa teším z toho, že som objavila kvalitu dojčenských mliek Sunar. 

Mliečny tuk, ktorý je jednou z najdôležitejších živín materského mlieka, obsahuje Sunar vo všetkých svojich produktových radoch. Práve z tohto dôvodu sme si ho spolu s mojím synom vybrali.Už vo svojom prvom článku Prezradím vám tajomstvo detskej chuti som sa snažila vysvetliť, prečo som sa rozhodla dojčiť oboch mojich drobcov práve jeden rok. 

Tým najdôležitejším dôvodom pre mňa bolo, že dieťa si to samotné ukončenie dojčenia uvedomuje rozhodne menej a je to tak z môjho pohľadu menej bolestné, ako sa rozhodnúť prestať dojčiť za rok alebo neskôr. Mám veľa priateliek a známych, ktoré sa snažili ukončiť dojčenie v roku a pol, či v dvoch rokoch, bolo to takmer nemožné a videla som, že sa trápia ony, aj dieťatko.


Samozrejme viem, že sú maminky, ktoré dojčia roky a nechajú dieťa samé rozhodnúť, kedy chce prestať. Avšak vieme tiež, že sa veľakrát stalo, že dieťa sa nechcelo vzdať prsníka ani ako 4-ročné a to je pre mňa už veľmi ťažko predstaviteľná siuácia. Rada by som pripomenula, že naozaj obdivujem všetky maminy, ktoré sa rozhodnú pre takéto dlhodobé dojčenie a zároveň rešpektujem všetky, ktoré nedojčili vôbec, alebo len krátko, z akéhokoľvek dôvodu. 

 

Moja dcérka bola dojčená viac než 11 mesiacov a prestali sme postupne, bez plaču a bez toho, aby si to vôbec uvedomila. Celý proces ukončenia trval viac než 3 mesiace. Toto je pre mňa dôležité. V žiadnom prípade nechcem, aby ukončenie dojčenia predstavovalo stres pre mňa alebo moje dieťa. 

 

Preto nájsť kvalitnú náhradu a zároveň takú, ktorá bude chutiť aj dieťatku, nemusí byť vždy jednoduché. Výber dojčenského mlieka nebol len na mne. 

Dôležité pre mňa bolo, aby chutilo mojim deťom. To, že ho prijali obaja veľmi rýchlo a na tretí deň vypil Francisco celú doporučenú porciu, ma presvedčilo, že jeho chuť musí byť jedinečná a zároveň podobná s chuťou materského mlieka. 

Možno vás napadne otázka, z akého dôvodu zavádzať umelé mlieko po jednom roku. Ja tak urobím preto, aby som si bola istá, že mu zabezpečím dostatočný prísun vitamínov, ktoré mlieko Sunar premium obsahuje, hoci som presvedčená, že obom mojim deťom zabezpečujem pestrú stravu a jedia naozaj všetko. :slight_smile:

 

Je dôležité vedieť, že mliečny tuk, ktorý neobsahujú všetky dojčenské mlieka, je zdrojom radu biologicky aktívnych antimikrobiálnych a imuno-modulačných látok. Dodáva tak mlieku lahodnú mliečnu chuť, ktorá nemusí byť zvýrazňovaná pridávaním mliečnych aróm.

Je dôležitý na vstrebávanie vitamínov A, D, E, K rozpustných v tukoch a zároveň je významným zdrojom energie, ktorá je dôležitá pre rast a vývoj nášho dieťatka. 

 

Vďaka nemu má môj Francisco spokojné bruško, a tak som spokojná aj ja. :slight_smile:

 

Mojím cieľom nie je presvedčiť žiadnu z vás, aby ste sa teraz rozhodli podávať deťom mlieko Sunar, či nebodaj prestať dojčiť v 12. mesiaci len preto, že to tak urobím aj ja. Rozhodnutie ukončiť dojčenie približne v jednom roku, je len a len moje rozhodnutie. :slight_smile: 

 

Mojím cieľom je ukázať vám kvalitu a všetky prínosy dojčenského mlieka Sunar a podotknúť, že pre moje deti bolo materské mlieko jediným zdrojom potravy celých 6 mesiacov, veľmi dobre poznali jeho chuť a aj napriek tomu si bez problémov zvykli na dojčenské mlieko Sunar. Práve vďaka tomuto faktu som presvedčená, že mlieka Sunar nemajú na našom trhu žiadnu konkurenciu a tomu materskému sa podobajú najviac. 


Každá mama je presvedčená, že robí pre svoje dieťa to najlepšie. 


Za svojím rozhodnutím si pevne stojím a som hrdá na to, že aj po niekoľkých mesiacoch dojčenia, budem vedieť svojmu drobcovi poskytnúť produkty dojčenskej výživy od značky, ktorej plne dôverujem a ktoré sú známe nielen najvyššou kvalitou, ale predovšetkým tým, že skutočne rozumejú chuti našich malých pokladov.  #sunar #sunarek