icon

Baby hubarky pls aké sú to huby a sú jedlé? Viac foto v komentári. Ďakujem ❤️

avatar
23. aug 2019
avatar
23. aug 2019
avatar
23. aug 2019
avatar

Áno, sú jedlé.

23. aug 2019
avatar

Nie je to suchohrib?

23. aug 2019
avatar

Áno sú, ale zase raz to napíšem. Prečo zbierate huby ktoré nepoznáte. Náhodou vám tu niekto napíše na huby že sú jedle a nebudú co potom....

23. aug 2019
avatar

Btw sú to podbrezaky a suchohriby....

23. aug 2019
avatar
23. aug 2019
avatar

Brezaky a suchohríby a nezbierajte ked neviete

23. aug 2019
avatar

Fotka c.2 vyzera na NEJEDLY Podhrib zlcovy, baby si to podla mna pomylili s Kozakom brezovym. https://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazo... Pozrite rozdiel v nozicke na fotke s kozakom, ten ma akoby take cierne supinky. A na tejto vasej foto je to charakteristicke sietovanie nozicky prave pre podhrib. Aj klobucik (tvar a farba) tomu nasvedcuje. Z toho podhribu sa neotravite, ale jedlo Vam totalne zhorkne a nedokazete ho zjest. Odkrojte z klobucika platok a oblizte/zakusnite, mali by ste citit riadnu horkost. Podla toho ho spoznate. Vela ludi si ho pomyli aj s hribom smrekovym ci dubovym. Tu je foto https://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazo... Pripadne si vygooglite viac obrazkov. C.1 fotka je suchohrib zltomasovy a fotka c.3 sa mi tazko identifikuje, nakolko ani nozicku nevidno.

23. aug 2019
avatar

@kiklecina podľa M a je to kozák. Každopádne ak skúsi trochu a nie je horky je to kozak

23. aug 2019
avatar

@klarissa25 Kozak vyzera takto 😊 Uvidite rozdiel medzi nozickami. Aj “spongia” pod klobucikom ma inu strukturu...

23. aug 2019
avatar

Zabudla som pridat foto 😃 Zdroj: internet

23. aug 2019
avatar

@kiklecina ja viem ako vyzerá kozák a viem aj ako vyzerá horkac 😉 najlepšie je to však naživo.... A videla som uz všelijako vyzerajúce. Kozaky 😉

23. aug 2019
avatar

@klarissa25 Suhlasim, ze nazivo sa to inak urcuje. Mne to pride na horkac 😊 Fotky mozu skreslovat. Snad pani napise spatnu vazbu 😊

23. aug 2019
avatar

Ďakujem vám baby,ochutnala som ich a Nie su horke

23. aug 2019
avatar

@klarissa25 nakoniec som do istoty skočila za susedom hubarom a tiež mi dal požehnanie že je to ok. Ja väčšinou zbieram modraky a suchohriby, sem tam nájdem kuriatko.je pravda že huby po mene všetky nepoznám a pri tejto ma maximálne zneistil môj manžel tak som začala veľmi pochybovať ....Ďakujem ešte raz❤️

@kiklecina
@ouwecka
@gabriela0077
@77daniela77
@jarmila2010
@janci05

23. aug 2019
avatar

@bosorka27 Tesim sa, ze vsetko dobre dopadlo! Dobru chut! 😋😘

23. aug 2019
avatar

@kiklecina ďakujem 😘

23. aug 2019