Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
cacika
4. máj 2017
34 

Festival Nos! v Banskej Bystrici

Banská Bystrica - 4. mája 2017. Deň matiek oslávia tento rok mamičky skutočne originálne. Banskobystričanky sa stretnú v sobotu 13. mája na jedinečnom festivale Nos!, ktorý organizuje občianske združenie Nosma ako súčasť osláv Európskeho týždňa nosenia.

Otvorenie festivalu je naplánované na 10:00 a hneď potom budú pre všetkých aktívnych rodičov pripravené ukážky cvičenia s bábätkami v šatkách, tancovanie s deťmi či prehliadka módnych šatiek a nosičov. Počas celého festivalu bude záujemcom zdarma poskytované poradenstvo nosenia detí lektorkami nosenia aj laktačné poradenstvo v spolupráci s MAMILA o.z.

Na festivale sa budú prezentovať výrobky kvalitných slovenských aj zahraničných značiek šatiek a nosičov. Budete mať jedinečnú možnosť všetko si osobne vyskúšať, pýtať sa priamo výrobcov či predajcov a vybrať si to pravé pre seba. Nezabudli sme ani na oblečenie na nosenie a dojčenie, praktické módne doplnky či zdravú obuv pre deti.

Na svoje si prídu aj rodičia batoliat a starších detí, ktorí budú si budú môcť nacvičiť ako efektívne komunikovať so svojimi potomkami. V detskom kútiku sa deti zabavia pri zážitkových a pohybových hrách v sprievode skúsených animátorov. Uskutočnia sa aj diskusie a workshopy na témy nosenia, dojčenia či aromaterapie v detskom veku.

Každý účastník bude mať navyše možnosť vyhrať hodnotné ceny od našich partnerov. To už sa naozaj oplatí prísť a zažiť neopakovateľnú atmosféru v komunite aktívnych rodičov.

Viac informácií 

FB event

Program

10.00 Otvorenie festivalu

10.15 FIT Mamina - cvičenie s nosenými deťmi

10.45 Kalimba - ukážky intuitívnej hudby

11.00 Cupi Lupi Salsa - tancovanie s bábätkami v latinských rytmoch

11.30 Mama Dance  - cigánske tance s bábätkom v šatke

          Módna prehliadka maľovanych šatiek a nosičov Zumbucca

10.00-13.00 Profesionálne fotenie rodín s Petrou Rosič

10.00-13.00 Bee tree - Zážitkové hranie pre deti od 2 rokov

14.00 Monika Korísteková - Aromaterapia v detskom veku

14.30 Anna Hvizdáková - Praktické cvičenia efektívnej komunikácie s deťmi v období vzdoru

14.30 AnaKalis - Workshop Nosenie v Ring Slingu

15.00 Mamila - Workshop Mýty o dojčení

15.30 Losovanie tomboly

16.00 Ukončenie festivalu

PLUS

Celodenné poradenstvo nosenia a laktačné poradenstvo