Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  dadaboom
  29. apr 2021    Čítané 23x

  Drevený kočík pre bábiky – vyberáme spoločne

  Medzi najobľúbenejšie hračky dievčatiek na celom svete patria bábiky. Deti ich obliekajú, kŕmia, ukladajú do postieľok, alebo ich berú na prechádzky. Kočík pre bábiky sa tak stal neodmysliteľným doplnkom každej správnej výbavičky. Nejedno dievčatko totiž sníva o kočíku, vďaka ktorému sa bude cítiť ako naozajstná mamička a s láskou sa bude starať o svoju obľúbenú bábiku. Práve drevené kočíky od nepamäti lákali malé slečny a ich rodičov svojím pôvabným klasickým dizajnom a jednoduchým použitím. Vedeli ste však, že kočík pre bábiky prospieva dievčatkám aj v ich vývoji? 

  História kočíkov pre bábiky

  V minulosti používali malé dievčatká na vozenie bábik či iných hračiek rozličné drevné vozíky. Až neskôr, keď sa objavili prvé kočíky pre deti, začali sa vyrábať aj ich malé napodobeniny – kočíky pre bábiky. Pôvodne sa vyrábali z prútia a boli výsadou bohatých detí z aristokratických rodín. Malé šľachtičné v nich prevážali svoje bábiky vyobliekané v atlase a hodvábe.

  Kočík pre bábiky, asi najpodobnejší tomu, ako ho poznáme dnes, bol vyrobený v roku 1773. Zostrojil ho záhradný architekt William Kent pre mladého vojvodu z Devonshiru. Tento kočík však ani zďaleka nepripomínal dnešné kočíky – malý vojvoda sa v ňom vozil pre zábavu a ťahala ho pri tom koza. 🙂 Avšak práve vďaka tomuto vynálezu a jeho popularite sa kočík natrvalo zaradil medzi typické dievčenské hračky. Odvtedy kočíky prešli viacerými zmenami a dnešné kočíky pre bábiky verne kopírujú detské kočíky.

  Kočík pre bábiky deti rozvíja a vychováva

  Viete, kedy je vhodné kúpiť dieťaťu kočík pre bábiky? Najvhodnejší čas je okolo prvého roku, keď dieťa začína chodiť. Pri prvých neistých krôčikoch sa môže opierať o kočík a zároveň je nútené udržiavať rovnováhu a viesť kočík tam, kam chce ísť. Starším deťom kočík pre bábiky ponúka priestor pre uplatnenie predstavivosti a kreativity. Dievčatká vďaka kočíku môžu vziať svoje hračky na prechádzku alebo na návštevu, kde dostávajú stále nové podnety.

  Takáto zábava deťom umožňuje začleniť sa do kolektívu, získavať kamarátov a nadväzovať nové kontakty. Hra sa stáva dynamickou a prispieva k zdokonaľovaniu komunikačných zručností, obzvlášť u detičiek, ktorým sa akosi nechce rozviazať jazýček. Okrem toho pomáha aj pri formovaní vlastného charakteru a zrelosti dieťaťa.

  Dievčatká už od malička napodobňujú svoje mamy – rady sa pekne obliekajú, maľujú sa, starajú sa o bábiky ako o vlastné deti. Hranie alebo preberanie určitých rolí je z hľadiska vývinu veľmi dôležité a má svoj význam. Prostredníctvom neho si deti rozvíjajú fantáziu, zlepšujú jemnú motoriku a spoznávajú okolitý svet. Tým, že pri hrách opakujú výrazy i slovné spojenia po dospelých, učia sa rozlišovať zmysel týchto slov, trénujú si rečový prejav a obohacujú si slovnú zásobu.

  Vyberte si klasiku, ktorá nestarne

  Drevené hračky na kolesách vyžarujú neopakovateľné čaro a pôvab. Keďže ide o výrobky z prírodného materiálu, vďaka masívnemu drevu sú príjemné na dotyk a pôsobia veľmi dekoratívne. Pri výbere vhodného dreveného kočíka pre dieťa si vždy preverte, či sú farby, ktorými je pomaľovaný, v súlade s európskymi normami. Ďalej sa riaďte podľa toho, ktorú farbu vaša malá princezná uprednostňuje. Má rada bielu, modrú alebo zelenú? Nezabúdajte, že čo sa tohto týka, v prvom rade sa hračka musí páčiť vášmu dieťaťu, až potom vám. Ak napríklad dievčatko obľubuje ružovú farbu, samozrejmosťou bude výber ružového kočíka.

  Dôležitým kritériom vhodnosti kočíka pre dieťa je aj výška rukoväte. Ideálne je, ak sa dá regulovať, takže kočík môže dievčatko sprevádzať od prvých krôčikov až po dievčenský vek. Nezanedbateľným faktorom pri výbere sú tiež kolieska. Kvôli bezpečnosti vždy zvoľte kočík, ktorý má stabilné a protišmykové kolieska. Gumené kolieska tlmia nárazy a znižujú hluk pri presune na minimum. Všímajte si tiež, či sú kolieska vyrobené z materiálu, ktorý nie je toxický a neohrozuje deti na zdraví.

  Drevený kočík je snom každého dievčatka

  Nie je ťažké predstaviť si, o čom asi snívajú malé mamičky. Určite chcú pre svoje bábiky to najlepšie, a tak by mali pre ne rady peknú postieľku na spanie a kočík na prechádzky. Správne zvolený drevený kočík však dokážete využiť viacerými spôsobmi. Pre úplne najmenšie deti poslúži ako chodítko, ktoré pomôže drobčekom udržiavať rovnováhu a uľahčí im ich prvé krôčky.

  Neskôr sa stane často používanou hračkou malých mamičiek, ktoré budú kočíkovať svoje bábiky po izbách alebo vonku na čerstvom vzduchu. Budú v ňom uspávať svoje ratolesti, spievať im uspávanky a jemne ich hojdať, aby rýchlejšie zaspinkali. Prípadne sa budú chcieť poradiť o tom, ako sa postarať o svojich zverencov a vyberú sa s nimi v kočíku na návštevu za kamarátkou.

  Kočíky pre bábiky DaDaboom

  Drevené kočíky pre bábiky DaDaboom predstavujú harmonické spojenie funkčnosti a elegancie. Kočíky sú vyrobené z masívneho dreva a ich typický dievčenský vzhľad dopĺňajú nežné pastelové farby, spĺňajúce európske normy EN 71.3.. Práve pre svoj dekoratívny dizajn sú ideálne nielen ako hračka pre deti, ale aj ako štýlový doplnok interiéru.

  Kočíky majú jemne zaoblené hrany, takže neohrozujú deti ani pri prudších či neopatrných pohyboch. Rúčky na kočíku je možné prispôsobiť podľa veľkosti dieťaťa na dva výškové úrovne. Váha kočíka a protišmykové kolieska ho robia stabilným a vyváženým, čím účinne pomáhajú predchádzať nepríjemným pádom a prevrhnutiam.

  Kočíky pre bábiky Dadaboom sú upravované veľmi precízne a starostlivo, s veľkým dôrazom na detail. Medzi ich ďalšie výhody patrí aj to, že zvolený kočík si môžete prispôsobiť podľa vlastného výberu a vkusu.

  Vybrať si môžete z obľúbených detských farieb, napríklad biely, ružový, mätovo zelený alebo drevený kočík kombinovaný s bielou farbou , prípadne ho môžete nechať ozdobiť dekoratívnymi hviezdičkami, obláčikmi alebo srdiečkami. A nezabudnite – ak chcete, aby mali dievčatká koho kočíkovať, môžete im ku kočíkom dokúpiť aj roztomilé plyšové hračky.

  dadaboom
  23. apr 2021    Čítané 30x

  Ako zariadiť detskú izbu tak, aby sa v nej dieťa cítilo úžasne?

  Detská izba je miestom, kde dieťa trávi väčšinu svojho času. Práve tu zažíva množstvo dobrodružstiev so svojimi hračkami, učí sa a pripravuje do školy, oddychuje či sníva svoje ružové sny o budúcnosti. Preto by ste mali pamätať na to, aby ste izbu pre svoju ratolesť zariadili nielen pekne a pohodlne, ale aj prakticky a účelne. Aby sa vám to podarilo a aby vám zariadenie do detskej izby spoľahlivo slúžilo po dlhé roky, tak vám prinášame pár užitočných rád.

  Farba do detskej izby je dôležitá

  Vybrať si vhodné farby do detskej izby môže byť celkom náročná výzva. Najmä, ak je vaša malá princeznička momentálne zamilovaná do ružovej, no vy nechcete onedlho vymieňať celé zariadenieNielen pre takéto prípady je najlepšou voľbou staviť na neutrálne farby stien a nábytku. Oceníte ich napríklad aj vtedy, ak sa o izbičku budú deliť chlapec s dievčatkom. Veľmi modernou je biela farba v rozličných odtieňoch smotanovej až krémovej, skombinovaná s jemnými pastelovými odtieňmi.

  Výraznejšie a sýtejšie farby zase môžete použiť pri výbere doplnkov, ako sú vankúše, posteľná bielizeň, koberčeky i dečky. Tu sú možnosti prakticky neobmedzené. Vďaka neutrálnemu zariadeniu môžete farebné doplnky vyberať a obmieňať kedykoľvek, keď budete chcieť vy alebo vaše dieťa.

  Ako vyberať zariadenie do detskej izby

  Ako sme spomínali, zariadenie do detskej izby by sme mali vyberať so zreteľom na to, čo bude dieťa v izbičke robiť. V podstate sa jedná o jednoduché rozdelenie miestnosti na 3 časti – priestor pre spánok, priestor na učenie a priestor na hru. Každú časť by sme mali vybaviť potrebným detským nábytkom či zariadením, ktorý by vyhovoval našim požiadavkám a vkusu dieťaťa. Všetky časti by však zároveň mali obsahovať nejaký zjednocujúci prvok, napríklad farbu alebo vzor, ktorý by ich navzájom štýlovo aj opticky prepojil.

  Nenechajte sa presvedčiť túžobným pohľadom detských očí a nekúpte hneď deťom všetko, čo sa im na prvý pohľad zapáči. Hoci by to už malo byť samozrejmosťou, vždy si skontrolujte, či je vami zvolené zariadenie do detskej izby alebo nábytok bezpečné pre deti a nepredstavuje pre ne potenciálnu hrozbu. Ide najmä o drobné súčiastky alebo toxické látky použité pri ich výrobe alebo spracovaní. Odporúčame preto vyberať si hlavne produkty z prírodných materiálov, na ktorých si potrpíme v ponuke aj my v Dadaboom.

  Miesto pre učenie a tvorivú prácu

  Aj keď dieťatko ešte nechodí do školy, detský stolíksedačkudetské kreslo bude určite potrebovať. Môže si na ňom prezerať obrázkovú knižku, hrať sa s modelovacou hmotou alebo maľovať. Pri umiestnení stolíka dbajte na to, aby bol blízko k oknu. Nezabudnite ani na zdroj umelého svetla, ktoré ochráni zrak vašich najmenších pred prácou pri nedostatočnom osvetlení. Pri pravákoch by svetlo na stôl malo dopadať z ľavej strany, aby si netienili rukou, pri ľavákoch sprava.

  Stolička pre dieťa by mala byť správne tvarovaná, pohodlná a mala by podporovať správne držanie tela. Rovnako dôležitý je aj priestor v okolí stola. Vhodne umiestnenou nástenkou, mapou sveta alebo inšpiratívnou výzdobou u dieťaťa podporíte fantáziu a kreativitu a budete ho motivovať k dosiahnutiu lepších výsledkov.

  Priestor pre hry a zábavu

  Kútik na hranie je u detí často najobľúbenejšou časťou izby. Vyzdobte im ho veselými farebnými dekoráciami rozličných tvarov a spravte im tak toto miesto ešte útulnejšie. Veľmi populárnymi sa tiež stali suché bazény s loptičkami, deti sa v nich dokážu nevinne blázniť celé hodiny. Odmenou za ich kúpu vám bude nefalšovaná radosť a šťastný detský smiech. Pre väčšie i menšie deti umiestnite na zem mäkkú podložku na hranie, aby ste predchádzali prechladnutiu. Chlapci aj dievčatká sa na nej radi rozvaľujú, hrajú sa so svojimi najmilšími hračkami, prípadne len tak oddychujú.

  Ak vyberáte účelné zariadenie do detskej izby, určite budete hľadať niečo na uloženie hračiek. Poličky na odkladanie síce vyzerajú dekoratívne, no úložné koše či drevené truhlice na hračky sú oveľa praktickejšie. Už naše staré mamy poznali výhody pri ich používaní. Nielenže sa do nich zmestí absolútne čokoľvek, ale hračky do nich stačí jednoducho zhrnúť a v prípade neohlásenej návštevy je detská izba v okamihu uprataná. 🙂

  Postieľka a baldachýn pre rozprávkové sny

  Detské postieľky a váľandy šetria priestor v izbičke a vyzerajú rozkošne, počítajte však s tým, že po niekoľkých rokoch ich budete musieť nahradiť väčšími. Určite však nešetrite na kvalitnom matraci, ktorý sa postará o správny vývin chrbtice dieťaťa a pomáha predchádzať deformáciám. Aby bolo zaspávanie ešte ľahšie, môžete nad postieľku zavesiť baldachýn, ktorý dieťa odizoluje od rušivých vplyvov okolia. Vďaka bohatému výberu nebudete mať problém farebne ho zladiť s ostatným zariadením izby. Detičkám, ktoré neradi zaspávajú potme, môžete pomôcť drobnou lampičkou, vydávajúcou tlmené, upokojujúce svetlo.

  Hračky ako pôsobivé zariadenie do detskej izby

  Detské izby možno hravo spoznať podľa dvoch vecí – typických farieb a množstva hračiek. Viete, ako dosiahnuť, aby hračky efektne a elegantne dopĺňali interiér detskej izbičky? To, či sa hračka páči samotnému dieťaťu, je pravdaže, prvoradé. Klasické drevené hračky však preveril čas a dnes sa objavujú znova, v trendových vyhotoveniach a so štýlovým dizajnom.

  K pôvabnému zariadeniu detskej izby patria aj drevené hojdačky, koníkyautíčka, či dokonca šmýkačky k spomínaným bazénom. Deti ich zbožňujú, lebo sa môžu do sýtosti vyblázniť a rodičia zase oceňujú ich kvalitu a bezpečnosť. Ak takúto viacúčelovú hračku vyberiete s ohľadom na farby a zariadenie, získate tým nielen funkčný kus zariadenia, ale aj nadčasový doplnok interiéru.

  dadaboom
  12. apr 2021    Čítané 59x

  7 tipov, ako z detskej izby vytvoriť malé kráľovstvo: Stačí týchto pár drobností

  Tiež si myslíte, že detská izba by mala byť malým kráľovstvom? V ktorom je všetko útulné, príjemné, voňavé? V ktorom sa vášmu drobcovi bude sladko spať a zároveň v ňom bude mať vytvorený priestor na hru a učenie sa? Vytvoriť útulnú detskú izbu sa dá s pomocou DaDaboom.sk veľmi ľahko. Pozrite si naše tipy.

  Závesné dekorácie

  Nad postieľku pre sladké sny, ale aj ako rozkošný kúsok do hracieho kútika – to sú naše závesné dekorácie. Vybrať si môžete mesiačik alebo obláčik, ktoré sú vyrobené z mäkkej zamatovej bavlny. Na výber je viacero farieb, aby presne zapasovali do interiéru detskej izby u vás doma.

  Dekorácie na stenu

  Možno trochu netradičné, no rozhodne dokonalé. Aj tak by sa dali opísať nádherné kúsky dekorácií na stenu od DaDaboom. V ponuke máme jemné, ručne šité labute, ktoré sa hodia na dekorovanie stien predovšetkým dievčenských izieb.

  Mäkučké vankúše vo veselých tvaroch

  Hľadáte príjemné a mäkučké vankúše v netradičných tvaroch? Hviezdičky, srdiečka alebo aj listy ponúka DaDaboom v príjemných pastelových farbách. Dozdobte nimi detskú postieľku, posteľ alebo ich naukladajte do kútika na hranie. Pomocou týchto vankúšikov vytvoríte ideálne miesto na odpočinok či spánok.

  Roztomilé nočné lampičky

  Ochránia pred strašidelnou tmou a bubákmi, no zároveň poslúžia aj ako rozkošná detská hračka. Lampičky v podobe medvedíka, sloníka či obláčika si zamilujú všetky deti. A máme podozrenie, že možno aj ich rodičia ?

  Hojdačky do detskej izby

  Kto povedal, že hojdačky musia byť iba vonku na detských ihriskách? Jedna z najobľúbenejších detských činností sa teraz môže ľahko preniesť priamo do detskej izby. DaDaboom ponúka nádherné a dizajnové kúsky hojdačiek, ktoré môžete ľahko nainštalovať do detského kráľovstva a spraviť vášmu drobcovi obrovskú radosť.

  Veselé zrkadielka

  Rozmýšľate, ako ešte okrášliť detskú izbu? Pozrite si ponuku veselých zrkadielok, ktoré môžete nalepiť na stenu. V ponuke sú rozličné tvary – obláčik, labuť, myška či medvedík. Skvele poslúžia malej parádnici, svojím hravým spracovaním aj určite rozveselia majiteľa detskej izbičky.

  Baldachýny nad postieľku či hrací kútik

  Nič nedodá detskej izbe väčší šmrnc ako ľahučký baldachýn. Spôsob jeho využitia je veľmi široký, neplatí, že použiť sa dá len nad postieľku či posteľ. Ak chcete dieťaťu vyčleniť hrací kútik alebo priestor na oddych a relax, skvele na to poslúži baldachýn. V ponuke DaDaboom nájdete baldachýny v nádherných farbách, z ktorých, priznávame, sa veľmi ťažko vyberá ten najkrajší ?

  dadaboom
  1. apr 2021    Čítané 53x

  Užite si Veľkú noc s deťmi: Pustite sa do týchto aktivít

  Jar nás privítala plnými dúškami. Teplota stúpa, slnečných lúčov nás teší stále viac a viac. Všetkých nás to ťahá von: do prírody, na ihrisko, na turistiku. A nielen to, čakajú nás aj veľkonočné prípravy a obľúbené aktivity, do ktorých je skvelé zapojiť aj deti. Užite si Veľkú noc a blížiace sa jarné prázdniny veselo. Máme pre vás niekoľko dobrých tipov na super aktivity.  

  Veľkonočné vajíčka? Vyskúšajte aj netradičné techniky

  Najkrajšie veľkonočné vajíčka sú tie, ktoré si vyrobíte doma spolu s deťmi. Fantázii sa medze nekladú, techník na zdobenie vajíčok je mnoho. Napríklad oblepte vajíčko farebnými šnúrkami alebo vajíčka namočte do farieb. Pre menšie deti je skvelá zábava zdobiť vajíčka nálepkami. Chcete prírodné farby? Využite staré známe šupky z cibule, ktoré krásne zafarbia vajíčka. Okrem toho tiež môžete použiť fixky, vyškrabávanie z vosku alebo zapojte do prípravy veľkonočných vajíčok aj ocka – nech vám na tento rok vyreže vajíčka z dreva. Tie vydržia dlhé roky a môžu poslúžiť ako pekná spomienka. Vajíčko si tiež môžete nakresliť aj na výkres, vymaľovať, vystrihnúť a zavesiť napríklad do okna. Ako vajíčko na vymaľovanie tiež môže poslúžiť ploský kameň, ktorý ste našli na prechádzke pri rieke. Alebo vás poteší kovové veľkonočné vajíčko od Maileg?

  Veľká noc bude iná? Nevadí, tento rok hľadajte vajíčka

  Veľká noc v čase pandémie bude trochu iná. Nariadenia, ktoré v súčasnosti platia, nedovoľujú osobné stretnutia. Chlapci tento rok nevyšibú toľko dievčat, koľko by si asi priali a dievčatá nebudú mať toľko kúpačov, ako boli v čase pred pandémiou zvyknuté. Našťastie máme prostriedky, ktorými sa dokážeme spojiť aj na diaľku. Skúste napríklad vyšibať babku či tetu cez videohovor. Aj to môže mať svoje čaro. A hoci našim tradíciám doba nepraje, vždy sa dá niečo vymyslieť. Inšpirujte sa v zahraničí, kde na Veľkú noc deti hľadajú vajíčka ukryté v záhrade či na lúke. Táto aktivita poteší rovnako ako chlapcov, tak aj dievčatá.

  Urobte si vlastný domáci karneval

  Ak už musíme byť na Veľkú noc doma, nech je aspoň poriadne veselá. Urobte si doma napríklad karneval. Pripravte si veselé masky, škrabošky, prípadne si pomaľujte tvár ako zvieratká, klaun, superhrdina či strašidlo. A nezabudnite ani na kostýmy – bez nich by karneval nebol pravým karnevalom!

  Vyrobte spoločne domčeky pre vtáčiky

  Jednoduchá a krásna aktivita, ktorou sa zabavíte a zároveň potešíte vtáčikov. Stačí pár šikovných rúk na zmajstrovanie búdky a deti ju môžu pomaľovať a dozdobiť. Vtáčie búdky potom môžete zavesiť na balkón, na terasu, do záhrady alebo ju zaniesť do lesa. A nezabudnite ich naplniť niečím, na čom si vtáčiky pochutnajú.

  Užite si slniečko, vyberte sa na piknik

  Počas prázdnin sa určite vyberte na prechádzku či na výlet do prírody. A prečo si so sebou nevziať okrem vody aj niečo malé pod zub? Dni sú už teplejšie a priam lákajú na pobyt vonku aj celý deň. Ak sa dobre pripravíte, môžete si s deťmi dopriať aj úžasný piknik napríklad na lesnej čistinke či zelenej lúke. K pikniku neodmysliteľne patrí piknikový kôš. Ten, ktorý u nás na DaDabooom nájdete, je vyrobený z prírodného ratanu a je dostatočne priestranný. Môžete si tak vychutnať dobroty s rodinou a priateľmi vonku.  V ponuke ho nájdete v štyroch príjemných farbách – bielej, ružovej, slamenej a prírodnej.

  Čo robiť, ak počasie nepraje? Majte pripravený plán B

  Ak vám počasie nedovolí tráviť čas v parku, na ihrisku, vôbec to nemusí byť problém. Zabaviť sa dá aj doma s kamarátmi či súrodencami alebo rodičmi. Každé dieťa má odmalička rado hojdačky. Jednou takou a zároveň aj krásnym doplnkom do detskej izby alebo na terasu je aj vintage hojdačka. Vyrobená je z masívneho dreva, lakovanie je bez zápachu, nezávadné a bezpečné pre deti. Jej sedacia časť je čalúnená zo zamatovej textílie zdobenej gombíkmi. Veľkou výhodou tejto hojdačky, ktorá je určená do interiéru ale aj do exteriéru, je jej nosnosť až do 190 kg. Upevnenie je jednoduché a rýchle pomocou karabín, ktoré sú prichytené o laná. Stačí si len vybrať svoju obľúbenú farbu – béžovú, púdrovú, ružovú, sivú alebo modrú a zábava môže začať.

  dadaboom
  23. mar 2021    Čítané 42x

  Privítajte jar s deťmi: Máme tipy na najlepšie aktivity

  Dni budú dlhšie, čiapky, šály a rukavice schováme do skrine. Aj keď v zime na sánkach a stavanie si  snehuliaka je veľká zábava, toto obdobie sa pomaly, ale isto končí. Zakývajme zime a privítajme spolu jar. Príroda sa prebúdza po dlhom spánku a ponúka veľa nových príležitostí, ako tieto krásne slnečné a teplé dni stráviť vonku v prírode alebo na ihrisku. Chcete vedieť, aké aktivity by ste mali pre vaše ratolesti s príchodom jari pripraviť? Máme pre vás niekoľko tipov.

  Zašpiňte si ruky
  S príchodom jari sa prebúdzajú aj záhrady. Aby vás v lete potešila aj vaša záhrada, je potrebné sa už na jar pustiť do práce. A najlepšie urobíte, ak do tejto činnosti zapojíte aj vaše deti. Pustite sa do orezávania stromov, zasaďte si spoločne rastlinky, odstráňte burinu z políčka, kde vám rastú tulipány či narcisy. Tieto aktivity budú deti veľmi baviť a zároveň ich tak budete viesť k tomu, aby im záležalo na rastlinkách, zeleni a starostlivosti o nich.

  Vyberte sa do prírody
  Príjemné, teplé počasie je skvelé na turistiku a prechádzky. Využite to hneď, ako sa dá. Pobaľte si s deťmi batôžky a vyrazte na objavovanie nových miest. A určite si nezabudnite všímať kvietky, ktoré začali rásť a učte vaše ratolesti, ako sa volajú.

  S vetrom opreteky na troch kolesách
  Trojkolka – dopravný prostriedok, po ktorom túži každé dieťa. Nielenže je trojkolka krásny darček, ponúka tiež množstvo skvelých príležitostí na vyšantenie sa. Ak má vaše dieťa 18 mesiacov, trojkolka je skvelá voľba.  V ponuke DaDaboom nájdete vysoko kvalitné trojkolky belgickej značky FOXRIDER. Vyberte si zo štýlových trojkoliek v až šiestich krásnych farbách. Trojkolky sú vyrobené sú z kovu, majú bezúdržbové kolieska a keďže sú gumené, sú veľmi tiché. Vaše dieťa si tak môže užívať jazdu široko ďaleko. Nech sa páči, nasadať a ide sa.

  Keď je dieťa na bicykel primalé
  Kým dostane dieťa svoj prvý bicykel a naučí sa na ňom jazdiť, môže to zatiaľ vyskúšať na odrážadle. Odrážadlo je skvelou voľbou: dieťa sa hravou formou naučí udržať rovnováhu a potom sa mu bude ľahšie učiť bicyklovať aj bez pomocných koliesok. Odrážadlo je tiež výborným pomocníkom, ako dieťa naučiť a osvojiť si zásady cestnej premávky. Na odrážadle od značky STOY, ktoré navrhujú švédski odborníci na hračky, bude každá jazda vášho dieťaťa plná zážitkov.

  Bicykel, odrážadlo či trojkolka? Bezpečnosť je na prvom mieste
  Opatrnosti nikdy nie je dosť, a preto pred prvým štartom na odrážadle alebo pre tých najmenších na trojkolke, nezabudnite na prilbu. Tá vášmu drobcovi pred jazdou a ani počas nej nesmie chýbať na hlave. Vštepujte vašim deťom už od malička zásady dodržiavania bezpečnosti a ochrany zdravia.

  Aké jarné aktivity plánujete s vašimi deťmi vy?

  dadaboom
  1. mar 2021    Čítané 29x

  Prvý zúbok vonku: Takto sa pripravte na príchod Zúbkovej víly

  Prvý zúbok vonku: Takto sa pripravte na príchod Zúbkovej víly28. februára 2021Nekomentované

  Každé dieťa ma rado rozprávky a určite k ním patrí aj príbeh o zúbkovej víle, o rozprávkovej bytosti, ktorá si v noci berie detské zúbky výmenou za peniaze alebo malý darček. Pre dieťa to môže byť dôvod na radosť, aby sa zuba, ktorý visí na vlásku, definitívne zbavilo. Očakávate aj vy u vás doma Zúbkovú vílu? Máme pre vás niekoľko tipov, ako ju privítať.

  Pripravte sa na príchod Zúbkovej víly
  Návšteva Zúbkovej víly je veľká udalosť a je potrebné sa na ňu dôsledne pripraviť. Nepokazte vášmu drobcovi radosť z očakávania a hrajte s ním túto čarovnú hru. Pomôžte mu pripraviť sa na príchod Zúbkovej víly. Napríklad tým, že postieľka vášho drobca bude dokonale pripravená: zvoľte nádhernú posteľnú bielizeň s volánmi, z príjemnej saténovej bavlny. Dievčatkám sa bude hodiť veselá ružová farba, chlapcom zas napríklad odtieň sivej. Takto sa im bude skvelo čakať na príchod zázračnej víly.

  Odložte si prvý vypadnutý zúbok
  Prvý vypadnutý zúbok je veľká vec pre každé dieťa. Vytvorte mu z tejto udalosti krásnu spomienku. Napríklad tak, že vypadnutý zúbok odložíte. Ak hľadáte to správne miesto, kam prvý zúbok vášho dieťaťa odložiť a prekvapiť ho, máme pre vás skvelý tip. Krabička na zúbky je z kovu a v ponuke je vo viacerých krásnych farbách. Krabičku môžete dieťaťa dať pod vankúš a keď sa ráno zobudí, bude si myslieť, že ju dostalo od Zúbkovej víly. Do tejto krásnej a praktickej krabičky si tiež môže odkladať aj ďalšie zúbky na pamiatku.

  Nevideli ste Zúbkovú vílu? Nevadí, môžete ju mať doma
  A to veľmi jednoducho, v podobe rozkošnej myšky Zúbkovej víly od značky Maileg. Táto Zúbková víla k vám príde a už nikdy neodíde: bude poctivo a dôsledne strážiť sladké detské sníčky. Maileg Zúbková víla má žiarivú čiapočku, kúzelnú paličku a taktiež aj kovovú nádobku na zúbku v tvare srdiečka.

  Vymyslite originálnu odmenu za vypadnutý zúbok
  V niektorej domácnosti dostávajú deti za vypadnutý zúbok peniaze, inde hračku. Je len na vás, aký darček vymyslíte. Každé dieťa si bude pamätať na radosť, keď si ráno pod vankúšom nájde namiesto vypadnutého zuba nejakú odmenu. Deti však môžete šikovne motivovať aj tak, že im poviete, že Zúbková víla navštevuje iba tie deti, ktorí si svoje zúbky poctivo čistia. Ak sa budú o svoj chrup dobre starať a stane sa, že sa im jeden začne kývať, môžu očakávať, že k nim v jednu noc víla zavíta.

  dadaboom
  11. jún 2018    Čítané 188x

  Cena vs. kvalita hračiek a textílií pre deti

  V dnešnej dobe, keď hračkárstva a e-shopy ponúkajú nekonečné množstvo rôznych produktov pre deti je veľmi ťažké si správne vybrať. Pravdepodobne už každý z vás stál pred voľbou, čo kúpiť dieťaťu na hranie, na oblečenie ... Či je materiál nezávadný, priateľský k prírode i malému užívateľovi atď. Samozrejme, že vždy chceme pre dieťa len to najlepšie a práve preto sa snažíme vyberať pekné a zároveň kvalitné produkty.

  Veľa krát, ale samotná cena  dokáže odradiť od kúpy a to v oboch prípadoch … buď príliš vysoká alebo naopak nízka. Pri nízkej cene nás automaticky napadne aj nízka kvalita. Je tomu tak však aj opačne ? Napadne vás prečo sú niektoré  hračky alebo detský textil drahšie? Čo všetko za produktom stojí a že za kvalitu si veľa krát treba naozaj priplatiť ?

  Voľba hračky býva mnohokrát ovplyvnená mnohými faktormi. Chceme, aby dieťa hračka zaujala, pobavila, nenudila a niečo naučila. Čo je najdôležitejšie, hračka by mala byť pre dieťa bezpečná.

  Tieto základné požiadavky upravuje hneď niekoľko zákonov a vyhlášok. Týka sa to hlavne  fyzikálnych a mechanických vlastností a predovšetkým nebezpečných chemických látok. To, že výrobcovia a predajcovia tieto pravidlá a zákony porušujú, potvrdzujú rôzne námatkové kontroly. A keďže nie je možné ani v tomto sektore rátať s tým, že sú všetky hračky kontrolované a odskúšané, je potrebné, aby aj samotný spotrebiteľ teda vy bol pri nákupe obozretný.

  Oplatí sa investovať do drahších hračiek a textilu ?

  Áno ak ide napríklad o drevo a drevené hračky. Nadarmo sa nehovorí, že drevené hračky sú hračkami viacerých generácií. Naozaj poslúžia a vydržia omnoho viac v porovnaní s lacným plastom. Drevo je prírodný materiál a nikdy nepôsobí umelo. Hračky z dreva sú jednoduché a príťažlivé, prakticky nezničiteľné, bezpečné, netoxické a chránia životné prostredie!

  Drevené hračky bývajú najčastejšie ručne maľované nezávadnými farbami, čo je ďalšia veľká výhoda a zároveň dôvod, prečo sú hračky drahšie. Ručná práca je jednoducho ručná práca...

  Ak chcete doma dýchať zdravší vzduch, odpoveďou môžu byť ekologické bytové textílie. Ekologické textílie sú vyrobené z bio prírodných materiálov, ako je bio bavlna, ľan či bambus, prípadne ich rôzne kombinácie. Výhodou týchto materiálov je, že neobsahujú celú škálu škodlivých látok, nie sú v nich ani zvyšky pesticídov a syntetických hnojív. Použité sú len prírodné bezpečné farbivá. Často tiež rozdiel medzi ekologickými textíliami a tými bežnými aj cítite na dotyk - sú príjemnejšie, mäkšie, uteráky lepšie sajú a podobne.

  Našou najväčšou nevýhodou je, že kúpou lacných plastových hračiek s gýčovým dizajnom podporujeme ekonomický rast iných krajín a prispievame k nadmernému nerecyklovateľnému odpadu, zatiaľ čo naša výroba a výroba našich susedov nám príde príliš drahá a tým pádom ich ručná práca  a kvalitné materiály nedocenené. Treba si uvedomiť skutočný význam investície, že nekupujeme len kvalitnú vec pre svoje dieťa, ale podporujeme aj výrobcu, ktorý si dal na kvalite záležať, produkt je tak trvácny a investícia sa naozaj vyplatí.

  My sme si prostredníctvom sociálnych sietí spravili u vás malý prieskum a pýtali sa jednoduchú otázku. A to či pri výbere hračiek a oblečenia pre vaše deti uprednostňujete materiály ako drevo, EKO bavlna, ľan ... alebo plasty  a umelé vlákna. 89% z vás bolo za prírodné materiály a zvyšné percentá za tie umelé.

  Ak ste v tom s nami a aj u vás prevláda názor, že kvalita a prírodné materiály víťazia nad kvantitou pozrite si našu ponuku kvalitných hračiek a textílií pre deti z nezávadných materiálov spĺňajúcich európske normy a označených Certifikátom ECO tovar.

  DaDaboom.sk