Chlapec s rodičmi každý rok cestoval vlakom k babke na letné prázdniny a rodičia sa na druhý deň rovnakým vlakom vracali domov.
Potom jedného dňa chlapec povedal svojim rodičom:
,,Už som dosť veľký, mohol by som ísť tento rok k babke sám?"
Po krátkej diskusii rodičia súhlasili.
A tak stoja spoločne na nástupišti, lúčia sa s chlapcom a dávajú mu posledné rady, zatiaľ čo chlapec opakuje: ,,Áno, viem, povedali ste mi to už stokrát ...!“
Vlak sa chystá odísť a otec zašepká: „Syn môj, ak sa budeš cítiš zle alebo sa báť, toto je pre teba!“
A niečo strčí chlapcovi do vrecka.
Teraz je chlapec prvýkrát sám vo vlaku, bez svojich rodičov ...
Pozerá sa na krajinu cez okno, aj keď tú cestu už pozná.
Okolo neho chodia cudzí ľudia, sú hluční, vchádzajú a odchádzajú z kupé, sprievodca krúti hlavou nad tým, že je sám.
Chlapec sa zrazu cíti čoraz nepríjemnejšie.
A začína sa báť.
Sklopí hlavu, stúli sa v kúte sedadla, slzy sa mu tlačia do očí ...
V tejto chvíli si spomenie, že otec mu vložil niečo do vrecka.
S trasúcou sa rukou vytiahne kúsok papiera a číta: „Syn môj, sme v poslednom vozni ...“.
Takto to v živote býva.
Musíme nechať svoje deti ísť, veriť im.
Ale vždy sme pripravení byť v poslednom vozni, aby sa nebáli.
Zostávame blízko nich, kým sme nažive .... Cit.web
❤️
Presne, syn: mami, chcem ísť tým autobusom už sám. Dobre. A nenápadne čakám na zastávke, či vystúpi správne...
To je dobree 😊
♥️
Tento krásny príbeh som tu čítala už ráno. Je naozaj dojímavý a právom si zaslúžil, že ho admini vytiahli na titulku. Len keby to celé nepokazili (pôvodne som chcela napísať úplne iné slovo, ale budem slušná), tým, že v názve prezradili pointu! 🙄😡
Krásne 💕
Nádherný príbeh 💙
Presne,pointu dať do názvu 🤦♀️ ale príbeh je krásny
Nenapadny rodicovsky backup. 🙂
Čítala som tento príspevok inde pár dní dozadu, bolo to krásne , no keby som videla pointu v názve, ani to nečítam 😂 prepáčte, ale to je hrozné 😂
Inak ja som tu pointu nepochopila;))))) teda pochopila ale nedala do suvisu🙂)))) jeziiisi to uz je so mnou zle;) ale pribeh krasny🙂
❤️

To je krásne 💜