icon

Baby, objednala som si oblecko z eshopu v UK. Cca 120€. Teraz mi chodia maily zaplatit DPH. Bezne sa plati, vsak? Co som pozerala financnu spravu

avatar

Ano bezne sa platí.A podľa mna budeš platiť i clo.

17. jún 2026
avatar
@amel

Ano bezne sa platí.A podľa mna budeš platiť i clo.

@amel Clo vraj nad 150€. Och, slak ma trafi, uplne mi vyplo, ze to je uz v zasade tretia krajina

17. jún 2026
avatar
@drahomirrra

@amel Clo vraj nad 150€. Och, slak ma trafi, uplne mi vyplo, ze to je uz v zasade tretia krajina

@drahomirrra tak aspon to...no treba na to dávať pozor.

17. jún 2026
avatar

DPH sa plati od akejkolvek sumy, clo az od 150 EUR (to sa Ta netyka, ale je to 3-8 % z hodnoty tovaru podla toho o co sa jedna) a pozor, plati sa to aj z prepravy, ak nie je zadarmo.

17. jún 2026
avatar

Jasné, DPH musíš zaplatiť, ak chceš ten tovar.

17. jún 2026
avatar

Este taky detail, ze ak to ide kurierskou spolocnostou, tak tam treba zaplatit aj za ten colny ukon. Lebo bud si to vybavis sama a oni uctuju skladne za kazdy den, co je to u nich alebo si to vybavujes cele cez nich, ze ty nemusis riesit nic len zaplatit.

17. jún 2026
avatar

Nabuduce seriem na celu Britaniu baby 😀😀

17. jún 2026