Baby, objednala som si oblecko z eshopu v UK. Cca 120€. Teraz mi chodia maily zaplatit DPH. Bezne sa plati, vsak? Co som pozerala financnu spravu
Ano bezne sa platí.A podľa mna budeš platiť i clo.
@amel Clo vraj nad 150€. Och, slak ma trafi, uplne mi vyplo, ze to je uz v zasade tretia krajina
@amel Clo vraj nad 150€. Och, slak ma trafi, uplne mi vyplo, ze to je uz v zasade tretia krajina
@drahomirrra tak aspon to...no treba na to dávať pozor.
DPH sa plati od akejkolvek sumy, clo az od 150 EUR (to sa Ta netyka, ale je to 3-8 % z hodnoty tovaru podla toho o co sa jedna) a pozor, plati sa to aj z prepravy, ak nie je zadarmo.
Jasné, DPH musíš zaplatiť, ak chceš ten tovar.
Este taky detail, ze ak to ide kurierskou spolocnostou, tak tam treba zaplatit aj za ten colny ukon. Lebo bud si to vybavis sama a oni uctuju skladne za kazdy den, co je to u nich alebo si to vybavujes cele cez nich, ze ty nemusis riesit nic len zaplatit.
Nabuduce seriem na celu Britaniu baby 😀😀
Ano bezne sa platí.A podľa mna budeš platiť i clo.