Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Krásny večer, žienky 🤍

  Krásne ránko 🖤

  Krásky zo záhrady 🖤

  (2 fotky)
  eilish
  30. aug 2021    Čítané 678x

  Ochráňme pokožku detí účinným SPF

  Povedomie o ochrane detskej pokožky nie je na škodu v žiadnom ročnom období. Napriek tomu, že leto sa s nami lúči, je dôležité si stále pripomínať dôležitosť používania ochranného faktora. Koniec koncov, niekomu sa možno ešte tieto informácie hodia aj na neskorú dovolenku. Ako teda na to a ktoré produkty na opaľovanie (Sun Protection Factor – SPF) dostupné na našom trhu sú tie naj?

  Najmä v letnom období je viac než potrebné chrániť kožu pred škodlivým účinkom UV žiarenia. Detská pokožka je tá najcitlivejšia aj preto, že ešte nemá toľko melanínu, je tenšia a môže sa ľahko a veľmi rýchlo spáliť. A teda, dôležité je, správne si vybrať vhodný vysoký ochranný faktor SPF 30 –SPF 50. Tu však stále platí, že malé bábätká by sme priamemu slnku nemali vystavovať vôbec a okrem SPF je na mieste aj ochrana hlavy v podobe klobúčika alebo iného prekrytia.

  Na našom trhu prevláda množstvo značiek, ktoré ponúkajú produkty s ochranným faktorom, do úzkeho výberu sa však dostali rokmi pediatrami a mamičkami overené značky, ktoré si vďaka svojej reputácii a kvalite držia doteraz vysoké skóre. Na základe tohto si produkty rozdelíme podľa veku (6 mesiacov až 2 roky - 2 roky a viac).

  Výhody SPF - 6 mesiacov až 2 roky:

  • tým, že sú založené na prírodnej báze (minerálne), majú menej alergizujúci potenciál,
  • vhodné aj pre citlivú pokožku,
  • sú bez parfumácie,
  • cenovo medzi sebou len s malými odchýlkami.

  Nevýhody SPF - 6 mesiacov až 2 roky:

  • veľa z nich robí biely povlak.

  Výhody SPF - 2 roky a viac:

  • na výber máme z dvoch typov (minerálne a chemické),
  • oba typy nie sú zdraviu škodlivé,
  • chemické sú pohodlnejšie na aplikáciu (niektoré vo forme peny),
  • cenovo približne rovnako.

  Nevýhody SPF - 2 roky a viac:

  • chemické častejšie alergizujú, veľa detí je s nimi však v poriadku,
  • pri pobyte vonku by sa mali reaplikovať každé 2-3 hodiny,
  • pri vode treba zvoliť vodeodolné,
  • pri novom produkte je potrebné robiť „patch“ test, a teda na kúsok kože na predlaktí naniesť a čakať 48-72 hodín.

  SPF vhodné od 6 mesiacov až 2 roky

  La Roche Posay Baby 50 ml

  SPF 50+, objemovo má síce len 50 ml, ale konzistencia mlieka mu zaručuje jednoduché rozotieranie. Má hebkú a príjemnú zamatovú textúru. Pokožku zanecháva hydratovanú a vyživenú. Toto SPF je vhodné pre veľmi citlivú pokožku, takže ideálne pre najmenšie deti. Je hypoalergénne a úplne bez parfumácie. Pre udržanie ochrany je vhodné produkt opakovane aplikovať v dostatočnom množstve, najmä pri potení.

  null

  Uriage Bebe Mineral 50 ml

  SPF 50+, objemovo 50 ml balenie v konzistencii krému. Vhodný pre všetky typy pleti a typy pokožky. Obsahuje aktívne látky ako sú vitamín C a vitamín E. Hydratuje detskú pokožku. Je možné ho aplikovať na telo aj na tvár. Vo vlastnostiach vyniká, že je vodeodolný, hypoalergénny, bez alkoholu a bez parfumácie.

  null

  Bioderma Photoderm Mineral 100 ml

  SPF 50+, na báze spreju v čom je veľká výhoda v nanášaní. Sprej ponúka už štedrejší objem balenia a to až 100 ml. Je vhodný pre všetky typy pokožky. Obsahuje 100% minerálnych filtrov a je bez parfumácie. Vďaka bunkovej ochrane v kombinácii so slnečnými filtrami chráni pokožku do hĺbky, aktivuje prirodzené reparačné mechanizmy a zaručuje tak pokožke potrebnú ochranu. Bonusom je aj to, že vďaka fluidnej textúre nezanecháva na pokožke mastný film ani biele stopy.

  null

  Heliocare 360° Pediatrics Mineral 50 ml

  SPF 50+, v 50 ml balení. Konzistenciou to je fluid vhodný pre citlivú, atopickú až ekzematickú pokožku. Veľmi šetrný k jemnej detskej pokožke. Vyznačuje sa tým, že je hypoalergénny, hydratačný a vodeodolný. Vhodný na použitie na telo aj na tvár.

  null

  SPF vhodné od 2 rokov a viac

  V tomto prípade máme na výber minerálne aj chemické filtre. Zameriame sa však na tie chemické. Sú rovnako účinné a bezpečné ako minerálne, ale pre vyšší alergizujúci potenciál, vhodnejšie až pre staršie deti.

  Bioderma Photoderm Kid Spray 200 ml

  Bioderma má na trhu v tejto kategórii pre staršie deti až tri verzie SPF – sprej, pena a mlieko. Zamerali sme sa však na sprej, ktorý sa jednoduchšie nanáša a aj objemovo je väčší.

  SPF 50+, krém v spreji v konzistencii oleja. Vhodný je pre citlivú pleť a pokožku, výborne znášanlivý. Má patent bunkovej bioochrany, a teda podporuje obranyschopnosť kože počas slnenia. Je hypoalergénny, bez parfumácie, bez parabénov a bez oktokrylénu. Najlepšie je aplikovať ho opakovane 2 – 3 hodinách, ale aj napríklad po športe, zotretí alebo aj preventívne po pohybe vo vode.

  null

  Heliocare 360° Pediatrics 200 ml

  SPF 50+, v objemovo bohatom balení (až 200ml) je transparentný neviditeľný sprej pre citlivú pokožku. Sprej vyniká ľahkou nemastnou textúrou, ktorú netreba rozotierať. Navyše, aplikácia je možná aj na mokrú pokožku, čo uľahčuje každodennú, napríklad aj dovolenkovú starostlivosť. Je hypoalergénny, vodeodolný a bez parabénov.

  null

  La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics 250 ml

  SPF 50+, konzistenciou mlieko v bohatom objemovom balení až 250 ml. Vytvorené pre citlivú pokožku so sklonom k slnečnej intolerancii. Výhodou je aplikácia priamo na mokrú pokožku, na ktorej vytvára film odpudzujúci vodu. V tomto prípade nezanecháva ani biele stopy. Textúra mlieka je jemná, nemastná a nelepivá, ľahko sa rozotiera.

  null

  Daylong Kids 150 ml

  SPF 50+, mlieko s rovnako štedrým objemom ako tie predchádzajúce (150 ml). Je vhodné pre všetky typy pleti, pre citlivú a aj pre všetky typy pokožky. Hydratuje, chráni pred spálením kože, vyživuje a ošetruje. Takisto je mlieko aj vodeodolné.

  null

  Aj vďaka produktom s SPF vieme seba aj naše deti veľmi dobre chrániť pred nežiaducim UV žiarením. Oceňujem hlavne La Roche Posay Anthelios a jeho aplikáciu na mokrú pokožku, no u nás najviac zabodovala Bioderma Photoderm Kid, ktorá svojim ochranným filtrom a olejovou konzistenciu najviac zapasovala synovej jemnej a veľmi bledej pokožke. Avšak, ktorýkoľvek zo spomínaných SPF si vyberiete, zaručí vám veľmi vysokú ochranu, ktorá spríjemní pobyt na slnku alebo vo vode.

  Aké sú tie vaše overené? Vyskúšate alebo ste už skúšali niektoré z týchto vyššie spomínaných?

  Na dobrú noc táto kráska Ľ A L I A 🤍

  Ukladám si tu radosť z nového nočného stolíka, 🥰 ktorý je aktuálne novinkou v Pepco 🖤
  Krásny víkend vám všetkým prajem! 😘

  Leto 🥰

  Táto dokonalá vôňa z pivoniek 🥰🤍

  Jedna víkendová 🖤

  Dobré ránko 🤍
  #nofilter

  Krásny a pohodový pondelok 🖤

  eilish
  23. máj 2021    Čítané 51x

  Jarné radlerovské testovanie chutilo extra sviežo

  Extra osvieženie pre každého a bez výčitiek! Taká je svieža radlerovská novinka od Zlatého Bažanta, ktorý v novej trojici nealko nápojov spojil chuť piva so šťavnatým ovocím.

  Zlatý Bažant každý rok milo prekvapuje, keď na jar predstavuje nové príchute svojich ovocných Radlerov. Túto sezónu prichádza s trojicou plechovkových Radlerov 0,0 % Svieži a Extra Svieži, bez pridaného cukru. Novinkou z radu Svieži je Brusnica & Ríbezľa a rad Extra Svieži zastupujú šťavnaté príchute Citrón a Grapefruit.

  Zlatý Bažant Radler 0,0 % Svieži BRUSNICA & RÍBEZĽA

  Na prvý pohľad, sa zdá, že tento Radler bude presladený, ale opak je pravdou. Je mierne sladký, so sviežim nádychom horkastej chuti svetlého piva a táto nealko kombinácia s brusnicou a ríbezľou mu dodáva sladkokyslú chuť, ktorá vo výsledku perfektne osvieži. Obsahuje o 30 % menej cukru ako nápoje Zlatý Bažant Radler 0,0 % bez označenia Svieži alebo Extra Svieži. Najlepšie chutí vychladený a ako nápoj sa hodí na každú príležitosť. Ja som si ho najviac vychutnala pri chvíľke pohody na balkóne, spolu s čerstvo upečeným koláčom. Perfektne sa však hodí aj na dlhšie cesty autom, kedy toto osvieženie ocení aj šofér.

  Zlatý Bažant Radler 0,0 % Extra Svieži CITRÓN

  Ovocná príchuť citróna v nealko nápoji je už akousi klasikou, no tentokrát to Zlatý Bažant posunul na vyšší level. Citrónový Radler je 100 % prírodným produktom, bez pridaného cukru, bez konzervantov a bez umelých farbív. Ako jediný z noviniek prekvapil najviac. Niekto by očakával poriadnu nálož citrónovej chuti, avšak opak je pravdou. Chuť citróna je mierna, no zároveň extra svieža a nepresladená. Niekomu sa môže zdať, že to nestačí a zastúpenie citrusovej príchute v tomto prípade jednoducho chýba, ale celý Radler sa nesie najmä v duchu horkastej chuti piva namixovanej s extra sviežim a šťavnatým citrónom. Veľmi dobre padne po celodennej práci v záhrade, no mne sa osvedčilo podávať ho vychladený, ako osvieženie pitného režimu k obedu alebo večeri.

  Zlatý Bažant Radler 0,0 % Extra Svieži GRAPEFRUIT 

  Grep ako taký je sám o sebe špecifický a aj moje očakávania boli zo začiatku nejednoznačné... Ale tá grepová horkastá chuť, v spojení s horkastou príchuťou piva, má niečo do seba. Celému nápoju dodáva pocit sviežosti a osvieženia počas i po celom náročnom dni. Grepový Radler je 100 % prírodný a nealkoholický produkt, bez konzervantov a bez umelých farbív. Ani v tomto prípade nemožno hovoriť o presladenom nápoji, ale práve o extra sviežom nealko pive vhodnom na každú, nielen letnú, príležitosť. Je skvelým spoločníkom počas teplých dní, keď som sa na záhrade, bez bazéna, cítila ako na dovolenke pri mori. Spríjemní aj každý online koncert alebo seriál v pohodlí domova a stal sa mojim, takmer každodenným, spoločníkom.

  Pre milovníka Radlerov ako som ja, bolo potešením testovať tieto Zlatý Bažant novinky. A keďže viac inklinujem ku sladším príchutiam, vyhral u mňa bez váhania práve Zlatý Bažant Radler 0,0 % Svieži BRUSNICA & RÍBEZĽA, čo je očividné aj z fandiacej hokejovej fotky.

  Ďakujem Modrý koník a Zlatý Bažant, že som si aj vďaka vám mohla užiť toto extra svieže testovanie.

  #test_zlatybazant3 #recenzia #skusenosti_zlaty_bazant_extra_sviezi10

  Náš včerajší narodeninový číz (cheesecake) 💙

  Narodeninové ráno 🥰🖤

  Perfektné zakončenie týždňa a testovania! 😍
  V piatok som vyhrala lístok na nedeľný livestream koncert Dary Rolins a dnes večer sme si ho spolu s manželom vychutnali. 👏 Bolo to fajn, trochu iná kultúra v našej obývačke, no najviac sa tešíme na akékoľvek koncerty naživo. 👍 Ja som si k tomu dopriala, ako inak, Radlera a musím povedať, že grep ma veľmi milo prekvapil! 😝 Očakávania boli zo začiatku všelijaké, ale tá grepová horkastá chuť v spojení s horkastou príchuťou piva má niečo do seba. Celému nápoju dodáva pocit sviežosti a osvieženia po celom dni. ❤ Ani v tomto prípade nečakajte presladený nápoj 😉 ale dokonalý Extra Svieži feeling nealkoholického pitia .. vhodného na každú príležitosť. 👏
  #test_zlatybazant3

  Dnes som čakala kuriéra, ale prišla pani kuriérka. 😅 Aj to boli trochu zmätky, už som vonku čakala, nikto nikde .. až zvonil telefón, že to v depe poplietli a čaká ma úplne inde, na opačnom konci mesta. Akožee slinu som už riadnu mala, alee dobre to dopadlo a nakoniec k nám prišla aj s týmto očakávaným osviežením. 😍 Inak riadne som sa tešila práve na túto príchuť, takže beriem minimálne jeden Radler Grapefruit Extra Svieži do záhrady a idem testovať! ❤
  #test_zlatybazant3

  Čas na kávu 🖤

  Tieto pieskoviskové radosti 🥰

  Pondelky vôbec nie sú zlé! 👍 aneb .. keď si po celom dni hrania sa v piesku, kričaní mamaaa a nieee .. a po práci v záhrade, zaslúžiš túto odmenu v podobe Radlera. ❤ Svet je opäť v rovnováhe a mne stačí naozaj málo. Vyložené nohy a obľúbený nápoj. 👏 Musím povedať, že táto príchuť prekvapila. Je to extra svieži citrón a teda nečakajte žiadny presladený Radler, ale poriadnu nálož sviežosti! No najlepšie si ho vychutnáte poctivo vychladený. 😝 Nechladený neodporúčam, to radšej rovno čaj .. 🙈 a tedaa.. ja túto chybu už druhýkrát neurobím! 😇
  #test_zlatybazant3

  Tá príroda je neskutočná 😍😍 #nofilter

  (5 fotiek)

  Jedna zo záhradky 🌷🖤

  Ako som už spomínala v predchádzajúcom poste, musela som hneď jeden Radler vyskúšať 😋.. a kedy inokedy keď nie počas spánku dieťaťa? 👌🏻 Na balkóne so slnečnými lúčmi a s koláčom. 🥰 Môj výber bol jasný - brusnica a ríbezľa.. a tedaa, akožeee, no mňam! 👏🏻 Povedala by som na prvý pohľad, že tento bude práve extra sladký, ale opak je pravdou. Je mierne sladký, so sviežim nádychom horkastej chuti piva a tá kombinácia brusnice a ríbezle mu dodáva sladko kyslú chuť, ktorá vo výsledku perfektne osvieži. 🥰👍🏻 Samozrejme najlepšie chutí vychladený. 🖤 Čerešničkou na torte je, že obsahuje o 30% menej cukru ako nápoje Zlatý Bažant Radler 0,0% bez označenia Svieži alebo Extra Svieži. 🙌🏻
  #test_zlatybazant3

  Juchuu, na toto som sa riadne tešila! 😍 Moja pitná závislosť a láska sa mi dostala do rúk na testovanie a ja nemôžem byť vďačnejšia 🙏 A veruže som sa už dnes aj zapotila .. kým som všetko k nám na tretie ponosila (bez výťahu, samozrejme.. 🙄 ) 🙈 Mám pocit, že doslova začínam hneď aj s testovaním a otváram prvú plechovku, nech ten smäd uhasím 😂 Ďakujem MK a Zlatý Bažant, že môžem byť súčasťou ❤ aa pretooo Radlerovaniu zdar!
  #test_zlatybazant3

  Takéto krásne vence 😍 som dostala v rámci mini spolupráce od jednej šikovnej žienky a ja som mega vďačná 🥰 no a klobúk dole pred touto nádhernou prácou 👏🏻🖤 #remikdekoracie

  (2 fotky)

  Krásny dník 🖤

  Narodeninová 🥰 #31 🖤

  (3 fotky)

  Dobré ránko všetkým 🖤 #sobotienka

  Ránko 🖤 #piatoček 🙌🏻

  Krásny dník 🖤

  Môj #coffeetime 🖤