icon

Ahojte,varite podla jedalnička-ako si zostavujete jedalnicek,napr k mliečnym polievkam,bezmesite jedla,varievate aj strukovinu a tiez cicer?alebo sa riadite podla manzelov a deti-ze kto co lubi?

avatar

Na čo máme chuť. Varím 1x, max 2x do týždňa, všetci sa stravujeme mimo domu. Na večeru voľačo podzobeme a urcite sa uz nebabrem s hrncami.

9. júl 2019
avatar

Varím čo ma práve napadne 😂 Ideálne na tri dni, nech mám pokoj. A buď polievku aleb druhé, nikdy nemáme oboje naraz. A áno aj strukovinu, ale nie tak často, ja ju nemám rada 🙈

9. júl 2019
avatar

Jedalnicek robime niekedy cez vikend na nasledujuci tyzden.
Pozriem, co mam v mraznicke, v chladnicke, co treba minut.
Beriem ohlad na oblubene jedla. Do roboty nam chystam jedla, ktore by deti nehcceli. Takze aj cicer.
Tento tyzdne som si nespravila, tak som zabudla na karfiol a brokolicu, co mi vadne 😀 Tie skoncia zajtra v rure 😀
Polievky nevarim, terza v lete si maximalne vymixujem gazpacho.
A ano, varim najma bezmasito.

9. júl 2019
avatar

Zostavavujem si jedálniček a beriem ohľad na chute členov rodiny. Cícer nevarim, nechuti mi a strukoviny minimalne. Nevarim hlavne bezmäsité, nie som fanúšik vege teórii, ale zase nevarim ani mäso každý den, mame radi zeleninu na milión spôsobov, ale obilninam a strukovinam sa snažím vyhýbať...

9. júl 2019
avatar

Nezostavujem jedálniček, pytam sa, naco majú chuť. Vacsinou je to mäso na stave, rôzne prílohy. A polievky jem asi len ja. Varim najčastejšie vývar, paradajkovu, strukovu...a máme radi aj privarky. Striedam aby bolo v týždni aj mliečne, aj bezmäsité, ale najčastejšie prevláda mäso.

9. júl 2019
avatar

sme väčšia rodina, všetci sa stravujeme doma...Varím takmer denne. ak nevarím tak len preto, že máme jedlo z predch. dňa.
jedálniček si zotavujem tak ,aby nebolo každý deň mäso, ale aj aby boli bezmäsité dni...
napr. zajtra marhuľové gule, syrová polievka
štvr. polievka ako v stredu - navarím viac, pečenééééé zemiaky so zakysankou
piatok - polievka fazuľa s kapustou, ryby a zemiaky
sobota - polievka od piatku, langoše
nedeľa - maďarský guĺáš s knedľou, vývar zo sliepky - polievka
u nás je dôležité aby aspoň polovica stravníkov mala navarené jedlo ako svoje obľúbenééééé...

9. júl 2019