Co robite z cukety?ako ju spracuvate?aj ju mrazite?
Ja ju obielim,pokrájam na kolieska ak sú vnich semiačka väčšie hrubšie tak len na pásiky tak aby semiačka vnich neboli a osolím,pováľam v hl. múke a do vyšľahaného vajíčka a rovno piecť k tomu varené zemiaky a opražíš petržlenovú vňať na troške oleja a naleješ na zemiaky a zmiešaš,mňamka. Ak chceš dietnejšie ak na kocky som dnes cuketu dala osmažiť z cviklou a nechala dusiť a trošku kurkumy primiešala.
Ja som robila teraz tatarak z cukety. Velmi zaujimave a chutne
Mnaaam
Aj nátierka je veľmi chutná
Špagety s cuketou
Ja robim plnenu mletym maskom a zapiect so syrom
Placky
Cuketove spagety s pestom,parmezanom a cashew,placky alebo tycinky pecene v rure
Ja cuketovu calamadu ked jej mam vela. Slany cuketovy kolac, placky, len tak na kolieska upeciem posypanu syrom ...
Alebo este obalim vo vajci a potom v parmezane zmiesanym so struhankou,cili a peciem na papieri v rure
Cuketove placky, cuketove spagety so syrim, cuketove tycinky
@hubena2211 poprosím recept na tyčinky pečené v rúre
@manus19 prosím si recept na Čalamádu
@sapa20 https://fitshaker.sk/mega-dobre-cuketove-tycinky/ kludne daj polovicnu porciu je toho pozehnane...a ja som pridala aj parmezan do nich
Prívarok, polievku,plnenú, vyprážanú, grilovanú , dnes placky s parmezánom
Ja aj mrazim lebo v sezone je jej strasne vela naraz
Ja aj zavaram spolu s uhorkami,klasicky nalev ako na uhorky,kopor,pokrajana na sirsie pasiky
Práve pečiem moje obľúbené muffinky. Cukor dám polovicu, niekedy prihodím čokoládové kúsky. Piecť pri 180°C tých 25 min.
https://www.tasteofhome.com/recipes/zucchini-mu...
kocky mozem poprosit recept na placky dakujem
Svokra robí hrnčekové koláče- jeden je na spôsob perníka a druhý je s tvarohom na vrchu mňam 🙂
Placky, koláč a pražím v trojobale .. mňam dala by som si
Dnes som urobila cuketovu polievku ,ešte robím aj cuketovy prívarok
Cuketový nákyp robím
v trojobale,plnenu,grilovanu,privarok,polievku,chlebik,placky,pizza kolac aj sladkly pernik alebo supnem do rizota
do zasoby mrazim,nastruham nahrubo,potom ked idem varit,tak ju nerozmrazujem,ja pouzivam mrazenu len na privarok,teda dam na cibulkovy zaklad tu cuketu a podlejem
my velmi lubime aj zavaranu,robievam ako sladkokysle uhorky a potom calamadu,,,par komptov na sladko do kolaca
inak ja v sezone ju do hoccoho supnem,k francuzkym,k zivanke aj fasirky cuketovosyrove su fajn
Cuketovo mozzarelliva placka..mnam
Obalit kolieska v trojobale.
Polievku, placky, lasagne, spagety, na grile, vysmazanu v trojobale alebo v cesticku
nemrazim, lebo je plna vody a potom je hnusna..nasi ju miluju vysmazanu na kolieska.. robim cuketovy kolac, cuketove placky, cuketovu babu na plechu, cuketovy chlieb, pecenu cuketu so zemiakmi, plnene cukety,
@petronela10149 prosim ta ako robis kompot,a ten tekvicovi sladky pernik?
@eliska1986 ospraveldnujem sa,ze az teraza,ale 🙂..no decka ma zamestnavaju
https://varecha.pravda.sk/recepty/tekvicovy-kom...
robievam tento a poutivam coho sa mi viac urodi,ale mamka napr.len s tekvice,ale v chuti rozdiel nieje 🙂
a kolacik...350g nastruhanej cukety na struhadle na jablka,350g polohrubej muky,300g cukru/ja davam menej/,2vajicka,4 polievkove lyzice oleja,1 kypriak,1lyzicka pernikoveho korenia alebo 2lyzicky skorice...vymiesat a upiect,ja peciem na 250 asi takych 15min.ale tak to je moja rura...do cesta niekedy pridam hrozienka alebo orechy...upeceny kolacik potriem lekvarom a sypem kokosom
@eliska1986 este som zabudla napisat,ze ja v recepte na komptom nepouzivam dzus,ale nahradam to vodou
Placky su naj a robila som aj pizzu z cuketovéhi cesta kukni album o jedle ak chceš... A včera akurát som ju zapiekla s vajíčkom a syrom

Cuketovu polievku (klasika ako vývar s rezancami), cuketove placky, obalenu cuketu v trojobale so zemiakmi, dakedy ugrilujem ako prílohu.