icon
avatar
emka123
Správa bola zmenená    19. jún 2026    

Prosím o radu, mama je onko pacient, po operácii žalúdka. Potrebujeme jej kúpiť niečo, čo jej uľahčí vstávanie z WC. Viete mi poradiť, či je lepšie kúpiť nadstavec na WC s ručkami, alebo bez ručiek a radšej dorobiť madlo na stenu? A sú tieto nadstavce vhodné aj pre obéznejšieho človeka? Ďakujem.

avatar

Tak radšej nadstavec a na stenu kt netreba vŕtať tie tiež dobre držia

19. jún 2026
avatar
19. jún 2026
avatar
emka123
autor
@stellarstar

Takéto

@stellarstar ďakujem.

19. jún 2026
avatar

Určite nadstavec na wc a na stenu pevné madlo, len my nemáme dobré skúsenosti s prisavkovymi ( podtlakovymi) typmi madla, po čase sa odlepili- mamka má tiež nadváhu, tak sa museli navŕtať a dali sme ich už z oboch strán ( bol tam priestor)

19. jún 2026
avatar

moji rodicia maju nadstavec na wc, aby sedeli vyssie (tiez su to starsi ludia), predsa len tazsie sa vstava. je to pohodlnejsie.

hlavne pozri, kolko ma nosnost ten nadstavec, take lacnejsie maju nosnost 120kg,

take drahsie aj 150-180kg (tie uz hladaj v zdravotnickych potrebach). Do 100€ sa urcite pri nich zmestis

19. jún 2026
avatar
emka123
autor

Viete mi ešte poradiť, akú výšku mám kúpiť. Pre nás je to úplne nová situácia.

19. jún 2026
avatar
@stellarstar

Takéto

@stellarstar s prísavkami nie sú vhodné pre obezneho človeka. Ti odpadne raz dva keď sa o to zapre veľká váha.

19. jún 2026
avatar
@katkazatka

@stellarstar s prísavkami nie sú vhodné pre obezneho človeka. Ti odpadne raz dva keď sa o to zapre veľká váha.

@katkazatka moji niektorý klienty to majú a drží im to pekne pevne

19. jún 2026
avatar

https://www.amazon.co.uk/Non-Slip-Lightweight-P... v praci mame taketo a su najlepsie - vydrzia anelamu sa .. viem ze odkaz je zo zahranicia ale iste je aj nieco podobne na sk ;)

19. jún 2026