emma_932
8. jún 2015

Biznismamky academy - Koľko času?

Tento článok bude rozdelený na dve časti:

  1. Koľko času máte denne
  2. Koľko času potrebujete na dosiahnutie prvých ziskov

Koľko času máte denne.

O tomto som už čo-to popísala /aj som si čo-to vypočula/, ale mohli by sme si to zhrnúť takto: niekedy kľudne aj dve hodiny, inokedy ani minútu. Práve z toho dôvodu radím nedávať si denné, ale týždenné úlohy. Nebudete nervózne, ak jeden deň nič nespravíte, dobehnete to druhý deň. 

Čo s tým časom, ktoré máte k dispozícii? /teda, nemáte k dispozícii, ale myslíte na seba aj svoje dieťa, tak  verím tomu, že si urobíte/. Či už máte hodinu, alebo polhodinu, alebo hocikoľko, rozdeľte si to na polovicu. V prvej polovici sa učte – študujte oblasť, ktorej sa venujete, pátrajte po novinkách, študujte marketing,  aplikácie na založenie a prevádzkovanie webstránky, robte prieskum trhu, analýzu kľúčových slov,  konkurencie, naštudujte si marketingové nástroje, ktorých je nespočetné množstvo.

Všetka teória je vám ale na dve veci, takže v druhej polovici všetko čo ste sa naučili, preneste do praxe.  To znamená, začnite písať texty na svoju stránku /príp. na začiatku na svoj blog/, analýzu kľúčových slov spracujte v exceli, aby to bolo prehľadné a aby ste to mali poruke, keď sa naučíte novú aplikáciu, vyskúšajte ju na svojej stránke /takto pomaly budujete svoju webstránku/ a keď sa zoznámite s nejakým novým marketingovým nástrojom, aplikujte to vo svojom biznise.

Ak to budete robiť systematicky a pravidelne, uvidíte aj výsledok svojho snaženia. Výsledok bude fungujúci biznis a pár eur navyše. Či to budú desiatky, stovky, tisícky, závisí len od vás.

Kedy ale prídu tie eurá? O tomto bude druhá časť článku.

Ťažko tu uviesť  všeobecný rozvrh, lebo keď viete zakladať webstránky, práve ste ušetrili týždeň. Keď ale zoberieme príklad, že o marketingu viete dokopy toľko, že letáky výborne slúžia na čistenie zemiakov, na prácu máte tých 7 hodín týždenne, pôjde to o čosi pomalšie.

Tak či onak, teória marketingu od začiatku po finálne práce na vašej stránke sa dá zhrnúť do 40 hodín. Odkiaľ to viem? Pracujem na materiáloch a toľko mi vychádza aj s rezervou ;)

Toto je ale iba prvá polovica. Ešte raz toľko času potrebujete na prácu, to znamená ďalších 40 hodín. To je dokopy 80 hodín teórie a praxe, pri hodine denne to je 80 dní, teda 3 mesiace. Zhruba po troch mesiacoch môžete očakávať prvé výsledky.

Otázka za milión: a určite prídu tie výsledky? Tak, moje milé, určitá je iba smrť a dane . Ale ak sa niečomu seriózne venujete a pracujete na tom, myslím, že výsledky vás neminú. A aj keď si poviete, že toto nie je cesta pre vás, namiesto „materská dovolenka“ môžete uvádzať v životopise projekty a pre každého zamestnávateľa praktické vedomosti. Lebo byť na materskej je krásne, ale obávam sa, že okrem vás to málokto ocení, hlavne váš zamestnávateľ, ktorého stojíte nemalé peniaze.

 Malý bonus:

Keď už je to článok o čase, povedzme si kedy sa vrhnúť na ten trojmesačný program.  Resp. nepovieme, lebo to viete len a len vy samé. Môžete dva mesiace po pôrode, po roku dieťaťa aj po dvoch rokoch dieťaťa. Je to na vás. Ja som na výber nemala, no mala som obrovské šťastie, že moje dieťa svoj prvý rok prespalo. Ale už od roka spal iba raz denne /doobedňajší a poobedňajší spánok nám nič nehovorí/ a nemal ani dva roky, keď prestal spať cez deň.  

Dôležité je, aby ste nezačali na poslednú chvíľu ale mali čas v pohode rozbehnúť svoj big biznis ;)

Želám veľa úspechov a krásny slnečný deň 🙂

Začni písať komentár...

Odošli