Kocky zostali mi z grilaziek oblatky, cim plnite? Okrem zmrzliniek
Hocicim,mozes si aj keksiky spraviť
ked som bola malá, mamina vyšlahala maslo s práš. cukrom a kakaom a s lekvárom
(pomer 2x kakaová plnka a 1x lekvárová) na striedačku natierala medzi oblátky.
Slivkami.. mam taky recept kde isla nejaka slivkova napln, pomlete slivky, orechy a neviem co este. Vyborne 🙂
pišínger
@stankadu nenapises, prosim, presny pomer? Kolko masla, kolko,kakaa,lekvaru...😘
@ivanakal prosim pohladas ten recept, ja chcem robit tie zmrzlinky a zvazovala som,aku inu plnku okrem pudingovej
@mariadarina jasne, ale neviem ci je to vhodne do zmrzliniek, skor grilazky
@mariadarina paci sa
@mariadarina na to nebol recept, všetko od oka. Na jedno 250g maslo skús dať 2PL kakaa a 4 Pl práš. cukru, vyšlahaj a uvidíš. Ked bude treba ešte pridaj buď cukor alebo kakao. A už len natieraš medzi oblátky, kolko vojde, ale zase nie hrubú vrstvu, lebo ti to vyjde von. Natrieš 2 oblátky touto kakaovou plnkou a dalšiu natrieš lekvárom a tak dookola, kým neminieš oblátky. Zaťažiť, nechať stuhnúť a hotovo. Pomer plnky a lekváru môžeš samozrejme meniť podla chuti.
Ak domáce horalky vieš spraviť.

My sme podrvili do rafaelo guliek