gilian
4. dec 2016
102 

AKO SA NAPOJIŤ NA SVOJU INTUÍCIU

Koľkí z vás by ste chceli vedieť, ako sa napojiť na svoju intuíciu a vnímať svet cez okuliare duchovného sveta, ale nájsť si pokojnú chvíľku na meditáciu je skoro nemožné? Aj napriek tomu, že mnohé aktivity, ktoré vyžadujú používanie šiesteho zmyslu potrebujú dostatočný kľud a ticho, máme k dispozícii mnohé jednoduché techniky, ktoré môžeme používať pri každodenných aktivitách, ako chôdzi do školy, alebo do roboty, šoférovaní, chodení na prechádzku, či vysávaní, alebo umývaní riadu. Počas nasledujúcich dní vám predstavím štvoro jednoduchých techník na to, aby ste sa ľahšie dokázali spojiť so svojou intuíciou. 
1. Tip: SPRÁVNA TECHNIKA DÝCHANIA
Nielen, že vám to pomôže otvoriť vašu Slenčnú čakru (oblasť žalúdka), ktorá je zodpovedná za osobnú silu a zdravý vývin vyšších emócii, ale sa zároveň budete aj lepšie cítiť. Vo väčšine situácii nedýchame správne. Skúste nasledovať tieto rady: Keď v najbližšej dobe pôjdete niekam pešo, alebo ak budete sedieť a budete nad niečím pracovať, z hlboka sa nadýchnite. Vtiahnite vzduch úplne čo najnižšie do vášho trupu. Naplňte svoje pľúca až úplne do vrchu a pokračujte v nadýchnutí, kým sa vám nenaplní brušná dutina (obrazne povedané), až tak kým sa vám už nedá ani trošku nabrať viac. Vypučte brucho s nádychom. Teraz sa na sekundu zastavvte. V duchu si povedzte, „Raz.“ Po tejto sekunde pomaly vydýchnite. Precíťte váš výdych. Prestavte si, ako dobre sa cítite pri výdychu, akoby všetky problémy opúšťali vaše telo spolu so vzduchom. Snažte sa citíť, ako sa váš trup uvoľní. 
Takto sa nadýchnite a vydýchnite tri krát za sebou. ak nemáte čas, spravte to len raz. Ale snažte sa to poriadne precítiť. Výsledkom je to, že sa budete cítiť uvoľnene. Toto dýchacie cvičenie neposilňuje len vaše inštinkty, ale zvyšuje aj vašu energiu. Budete sa cítiť tak, že ste pod kontrolou vašich emócii a vaša energia nemôže byť ukradnutá inými ľudmi.

2. Tip: BUĎTE SI VEDOMÉ/Í, KDE STE

Veľmi často robíme veci zo zvyku. Koľko krát sa vám stane, že idete domov, alebo do obchodu a je to taká rutinná záležitosť, že ulicami kráčate rozmýšľajúc nad dennými problémami (napríklad, čo idete variť na večeru, alebo dúfate, že v obchode nebude veľa ľudí)? Nabudúce, keď budete napríklad prať, alebo budete čítať časopis na gauči, otvorte svoju myseľ a všimnite si svoje okolie. Vnímajte, kde sa nachádzate. Toto cvičenie dobre funguje aj v knižniciach, alebo na verejných miestach, kde nie je veľký hluk. Ak ste doma sama/sám, otvorte svoju myseľ a vycíťte, aká je u vás energria/atmosféra. Čo počujete? Aké zvuky, ak vôbec nejaké? Ak si umývate ruky, cítite, ako sa správa voda na vašich rukách? Ako ju pociťujete? Je tvrdá, mäkká, studená, horúca? Príjemná, nepríjemná? Ako sa cítite: Ako keby vás voda zbavila všetkej negatívnej energie z vonku? Alebo vás voda osviežuje a nabíja vašu energiu? Keď sa pozriete von oknom, čo vidíte? Čo sa deje vonku? Aká atmosféra tam vládne? Princípom tohto cvičenia je naučiť sa dávať väčší pozor na malé veci, ktoré inak uniknú našej pozornosti. Keď sa vytrénujete vnímať to, čo sa deje okolo nás do najmenších detailov, tak vám to umožní vnímať aj iné, skryté reality, resp. duchovný svet.

3. TIP: BUĎTE SI VEDOMÉ/Í ĽUDÍ OKOLO VÁS

Mnohí z nás chcú pracovať na svojej intuícii nie len pre vlastné potreby, ale aj preto, lebo chcú pomôcť iným ľuďom. Pod intuíciu spadá aj empatia. Empatia je nástroj intuície, cez ktorý dokážeme identifikovať náladu, alebo profil človeka/ľudí v našom okolí. Empatia funguje aj nadiaľku. Ak jú máte vyvinutú dostatočne, dokážete vycítiť človeka, ktorý sa nachádza kilometre ďaleko od vás. Zatiaľ sa však budeme sústrediť na ľudí, ktorí sú v našom najbližšom okolí. Empatia má uzku súvislosť s telepatiou, čo v praxi vyzerá tak, že veľmi často vycítime, ako sa daný človek cíti, a zároveň aj čo si o nás myslí. Zajtra, keď budete cestovať v autobude, trolejbuse, alebo električke, vyberte si jednu osobu z davu a skúste vycítiť, v akej nálade tento človek je, čo cíti, alebo v akej životnej situácii sa nachádza. Ak ste v práci, trénujte na vašich kolegoch. Skúste vycítiť, v akom znamení sú narodení? Aká je ich profesia? Sú vydaté/ženatí? Majú deti (koľko)? Sú slobodné/í? Sú spokojné/í, šťastné/í, alebo nešťastné/í? Buď dajte daným energiám, ktoré vycítite jednoslovné názvy (napríklad: spokojná, jedno dieťa, slobodná matka, tipujem, že je Baran), alebo vymyslite malý príbeh o danom človeku. Neskôr sa môžete opýtať toho, ktorého človeka, či ste sa trafili, ak na to budete mať príležitosť. Tajomstvom úspechu je neprestať, aj keď sa budete cítiť, že si všetko vymýšľate. Ak budete mať pociť, že máte bujnú fantáziu, a že nie je možné, že všetky informácie dostávate prostredníctvom vašej intuície, to je vporiadku. To je dobrý znak. Pokračujte v trénovaní. Postupne si vyberajte ľudí, pri ktorých si môžete overiť vaše intuitívne fakty.

4. TIP: NAUCTE SA BYT SAMA/SAM SO SEBOU.
Vsetci travime vela casu s inymi ludmi – bud s nasom rodinou, priatelmi, alebo v praci. Ak sme same/-i, dostavame sa pod natlak spolocnosti, ktory nam diktuje, aby sme si naprikla rychlo niekoho nasli, s kym budeme zdielat zivot. Vela krat sa necitime byt pripravene/-i na zivot s partnerom. Rovnako, velakrat sa ani dobre nepozname, co zase sposbobuje to, ze sme si neiste/-i a nevieme, co so sebou robit, ked sme zrazu same/-i. Nachadzame svoj zmysel zivota v ziti pre inych, nie pre same/-mych seba, co nas este viac vzdaluje od nasho vnutorneho Ja. Ak sa chceme dostat opat do kontaktu s nasou intuiciou, duchovnym svetom, nasim potencialom, a nasim Vyssim Ja, musime sa naucit byt osamote. Musime sa vzdialit od vsetkych, ktori nas zivot s nami zdielaju a vydat sa na “cestu vnimania” – cas osamote, ktory nam da prilezitost naladit sa na nas vnutorny hlas. Nasa inuticia hovori tichym hlasom. Aby sme ju poculi, musime utisit nas vonkajsi hlas a vsetky hlasy v nasom okoli. Musime sa vzdialit of vsetkych zdrojov rozptylenia. Toto cvicenie sa najlepsie robi, ked sme same/-i doma. Vypnite vsetky elektronicke masinky (radio, TV, mobily, pocitace) a budte doma uplne potichu. Sadnite, alebo lahnite si na gauc a pocuvajte svoje myslienky, ktore sa vam zenu myslou. Snazte sa tieto myslienky nepocuvat – poslite ich dalej do eteru. Sustredte sa na ticho, v ktorom ste sa ocitli. Prekopirujte toto ticho zvnonku (z vasho bytu, alebo domu) do vasej mysle. Utiste sa vnutorne. Skuste nemysliet na nic konktretne, len sledujte, ako sa vam myslienky objavia a odidu. Sustredte sa na toto “nemyslenie” tak dlho, kym obrazne neprestanete mysliet na nic. Vasa myself bude prazdna.

Autorka: Jonika

4. dec 2016

Začni písať komentár...

Odošli