Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  herodias
  23. mar 2021    Čítané 97x

  Linkimals - interaktívne hračky, ktoré (ne)majú páru

  Tak ako mnohé iné domácnosti, v ktorých bývajú deti, aj u nás sa to doma hemží hračkami. Niektoré sme našim ratolestiam kúpili my, niektoré dostali od našich najbližších, iné zdedili, či už po iných deťoch v okolí, ktoré vyrástli, prípadne po nás a ďalšie priniesol Ježiško či Mikuláš, keďže aktuálne máme v rodine malé deti iba my (takže všetky prababky aj babky sú veľmi proaktívne). Hračky máme rozdelené v boxoch podľa toho či sú drevené, plyšové, takzvané detské “žužlacie” (tie už skutočne posunieme ďalej) alebo interaktívne.

  Ako každá mama mám rada hračky, s ktorými sa dieťa pohrá, ale zároveň ho aj niečo naučia. Samozrejme, poviete si, že každá hračka učí deti nejakej role, myslela som to však z hľadiska skutočného vzdelávania ako rozvoj reči, rozšírenie slovnej zásoby, ale aj hudobné vnímanie či pohyb.

  Doma každý deň tancujeme, púšťame si platne, spievame si pesničky - najradšej tie pohybové (Keď si šťastný, Hlava, ramená, kolená, palce, či Kolo-kolo mlynské) čítame si knižky, kreslíte si, vyrábame rôzne veci, ale zároveň som rada, keď si môžem oddýchnuť, vypiť kávu a nechať deti, aby sa pohrali aj sami. Jurko (3,5r) sa vie zahrať sám aj dlhšiu dobu, prípadne si číta knižky, no Miška (1r) vyžaduje pozornosti trošku viac. A tak sme sa zapojili do testovania Linkimals - interaktívnych hračiek od Fisher-Price.

  Prišla stuhou previazaná škatuľka 📦

  Keď k nám dorazila škatuľka s novými hračkami, deti sa veľmi veľmi tešili. Veď to boli nové hračky a navyše hudobné, so zvieratkami, ktoré v repertoári ešte nemáme - leňochod a los, alebo ktoré sú u nás vo veľkom kurze - lama.

  Ja som sa však trošku obávala, najmä leňochod, ktorý je z hračiek najväčší na mňa pôsobil krehko a nebola som si istá, či pri nájazdoch mojich detí dožije konca testovania. Avšak všetko po poriadku.

  Los 🦌

  Los bol z testovaných hračiek najmenší, no zároveň na mňa pôsobil najtanečnejšie. Všetky pesničky sú veselé a nabádajú deti sa riadne hýbať. U nás bol však z testovaných hračiek najmenej využitý. Oproti iným hudobným hračkám, ktoré máme doma hral iné, neopočúvané piesne, čo hodnotím veľmi pozitívne. Je pevný, deti ho otestovali z každej strany a držal sa statočne 😁 Za negatívum však považujem, že je to dosť hlučná hračka a jediná z testovaných nemá možnosť stlmenia zvuku.

  Hodnotím ho tromi z piatich vypitých káv nevyspatej, celú noc dojčiacej matky. ☕️☕️☕️

  Lama 🦙

  Lama je veľkostne druhou hračkou z testovaných, a keďže u nás je v kurze všetko s lamou, o túto hračku bol u nás boj. Má tri krúžky (áno mohlo by ich byť viac) a nabáda deti k ich navliekaniu, kde sa napokon nasadí aj hlava (o tú sa skutočne naťahovali každý deň). Okrem počítania tiež spieva milé, neopočúvané piesne a je taktiež odolná. Avšak aj odolnosť má svoje hranice a naša Miška vrchný oranžový krúžok po 2 týždňoch rozhrýzla, na funkčnosti jej to však neuberá a vzniknutý “kaz” ani nie je nebezpečný (ako pri niektorých hračkách, ktoré sú po takejto udalosti nebezpečné, ostré alebo nefunkčné). 

  Lama má možnosť stlmenia zvuku, ale ani to nie je potrebné, keďže má reproduktor zospodu, a teda je zvuk tlmený.

  Tejto hračke po porade s mojimi deťmi udeľujem päť z piatich vypitých káv nevyspatej, celú noc dojčiacej matky ☕️☕️☕️☕️☕️

  Leňochod 

  Najväčšia z testovaných hračiek - leňochod - na mňa hneď po rozbalení pôsobila veľmi krehko, keďže je ako jediný pohyblivý. Hýbe hlavou a rukami, ktoré sú ako jediné z testovaných hračiek z iného materiálu ako plastu, a to plyšové. Keďže naša Mila má teraz obdobie, kedy na všetkom musí jazdiť a skákať (skákacia lama ovplyvňuje všetko 😁), bála som sa, či to leňochod prežije v zdraví. A on to prežil. Aj keď niekoľkokrát rapkal hlavou, lebo keď na ňom Miška sedela, nevedel ňou hýbať. Rovnako niekoľkokrát letel miestnosťou, či zo skrinky, lebo pre malé deti je trošku ťažší napríklad na zloženie na zem, a stále všetko drží pokope. Opäť vyzdvihujem originalitu piesní, farebnosť, možnosť stlmiť zvuk a veľmi milý dizajn. Mne osobne by sa možno viac páčil keby bol celý pokrytý látkou a neprevládali by plastové časti čo by možno trošku zmiernilo rapkanie konštrukcie pri bránení v pohybe. U nás bol využívaný trošku viac ako los.

  Spievajúcemu interaktívnemu leňochodovi udeľujem tri z piatich vypitých káv nevyspatej, celú noc dojčiacej matky ☕️☕️☕️

  Prepojenosť - hudobno svetelná show 🌈💡🪄🎵

  Veľmi milo hodnotím prepojenosť týchto hračiek. Keď sa zapnú a sú si nablízku spievajú a hovoria spoločne, nadväzujú na seba, jednoducho interagujú. Je to niečo nové a považujem to za veľmi zaujímavé. Aj deti to veľmi bavilo mačkať jednu hračku a čakať na reakcie ostatných, prípadne odniesť jednu z nich do inej izby a vo vedľajšej čakať na odpoveď. Aj keď, niekedy to nefungovalo. Keď boli hračky zapnuté v iných časoch, nie vždy sa vedeli spárovať, ale to je skutočne detail. Stačilo ich nanovo vypnúť a zapnúť .

  Na čo vás však musím upozorniť je VYPÍNAŤ hračky keď idú deti spať. Lebo mne Jurko takmer privodil infarkt keď v čase nočného spánku v izbe značkol lamu a los s leňochodom ma v obývačke pozdravili 😁


  Na záver chcem poďakovať za možnosť otestovať s mojimi deťmi nové hračky. Počas zatvorenia doma, Jurkovej zlomenej kľúčnej kosti a nepekného počasia bolo príjemné mať vďaka neopozeraným hračkám možnosť vypiť si spomínané kávy, naučiť sa nové pesničky a rozšíriť si portfólio interaktívnych kamarátov o niečo nové a na trhu jedinečné

  #test_fisherprice3 #recenzia #linkimals_skusenosti

  herodias
  Správa bola zmenená    19. mar 2021    

  A teraz tú moju! 😁💃🏼 Je to sranda keď sa tie hračky spárujú a začnú spievať, to sa u nás tancuje. Ale bitka o hlavu lamy stále pretrváva 🤭😁😅
  #test_fisherprice3

  Nájdi deti 😁🤣 ako človek je rád, že sa pohrajú, že majú parťáka aj keď je všetko zatvorené a socializácia na bode mrazu. Ale tej neplechy čo narobia 🤭 Testované hračky ich zatiaľ bavia, aktuálne je zaujímavý leňochod 🦥 ktorý počíta a učí abecedu (i keď Jurko už začína čítať 😁)
  #test_fisherprice3

  (2 fotky)
  herodias
  Správa bola zmenená    13. mar 2021    

  Máme u nás teraz lama obdobie. Všetko s jej vyobrazením je v kurze 😁 takže nateraz z aktuálnej “testovačky” u nás vyhráva lama. Aj keď by mohla mať viac navliekacích krúžkov, hrá v znesiteľnej frekvencii a spieva milé pesničky 😊
  Majú aj vaše deti takéto obdobia na jedno zvieratko?
  #test_fisherprice3

  Testovanie môže byť zábavné (alebo skôr creepy 😁) aj pre rodičov. Sedím si večer sama v obývačke, deti spia (aspoň si to myslím), v krbe pukoce oheň, čítam si Vtedy v lese, ticho ako v hrobe, napätie sa dá krájať a v tom sa vedľa mňa ozve Ahoj! No skoro som sa 💩 od strachu 🙈 A to prosím pekne môj starší si vzal do postele lamu z testovania a keď ju zmačkol, ostatné dve hračky ju pozdravili, keďže hračky sú prepojené a kooperujú 🤣🤣🤣 Ponaučenie, vypínať večer všetky hračky. Máte podobný zážitok s hračkami vašich detí? #test_fisherprice3

  Prišla stuhou zaviazaná škatuľka od fisherprice 😁 Vrhli sa na to ako diví, som zvedavá koľko a ako ich to bude baviť. Dúfam, že Jurko pri tom bude aspoň chvíľu sedieť, nech sa mu tá kľúčna kosť zahojí 🙏🏻 A Miška by si mohla rozšíriť slovnú zásobu 😊👌❤️
  #test_fisherprice3

  (5 fotiek)
  herodias
  22. júl 2020    Čítané 163x

  Ako je to skutočne s vaším zdravím?

  Vedeli ste, že na zdravie sa dá pozrieť z pohľadu viacerých aspektov? Nie je to len zdravie fyzické, ale dôležitá je aj psychická pohoda, akýsi vyvážený stav medzi telom a mysľou a všetkým s tým spojeným.

  Aplikácia UniGo, ktorá ako už z názvu vyplýva, patrí Union zdravotnej poisťovni, je zameraná na 5 aspektov vášho bytia. Je to myseľ, srdce, spánok, hmotnosť a aktivita. Už pri registrácii do aplikácie bolo jedným z povinných informácií aj číslo poistenca, takže predpokladám, že aplikácia je určená výlučne poistencom tejto zdravotnej poisťovne.

  Musím povedať, že motivácia poisťovne (mimochodom, nie mojej), aby sa jej pacienti zamysleli nad svojím stavom, prezerali si rôzne odporúčania a na základe vyhodnotení zvážili aj prípadnú zmenu životného štýlu, či dokonca návštevu odborníka, je skutočne sympatická.

  Aplikácia vás pravidelne spovedá, pýta sa na vaše nálady, pocity, ale zaujíma sa aj o vaše povolanie, spokojnosť so životom, dáva vám rady, čo by ste mohli zmeniť, aby ste sa cítili lepšie, dokonca vám ponúka možnosť „hecnúť sa“ v oblasti, ktorú si zvolíte, a zaznamenať vaše pokroky, ktoré následne vyhodnotí.

  V základných informáciách nájdete podrobný zoznam toho, čo vám poisťovňa ponúka. Ide o benefity, ktoré môžete ako jej poistenec využívať, či už v oblasti doplatkov za lieky, rôzne zľavy a výhody pri narodení dieťaťa, príspevky na očkovanie, zľavy na produkty, odmeny za preventívne vyšetrenia. Musím povedať, že ma to celkom oslovilo, no napriek tomu sa meniť zdravotnú poisťovňu nechystám 🙂

  Čo ma už v začiatočných nastaveniach trošku zamrzelo, je fakt, že napriek tomu, že toto je stránka pre mamy a o mamách (a teda asi ju nebudú testovať iné cieľové skupiny) a poisťovňa venuje zvýšenú pozornosť deťom, absolútne nikde som nemala možnosť zadať to, že mám malé dieťa. Bohužiaľ mi po ňom ostali ešte nejaké kilá navyše a hlavne, v noci dojčím, a teda zrejme nebudem spať tak, ako keď som deti nemala. Na základe toho mi potom občas vyskočili úsmevné upozornenia a odporúčania, ale k tomu sa dostanem v každej sekcii.

  Základné údaje

  Skôr než som sa pustila do testovania, musela som o sebe uviesť množstvo informácií a odpovedať na veľké množstvo otázok. Už len tie samotné dopredu napovedali, že okrem toho fyzického je veľmi podstatné aj psychické zdravie a budeme sa zameriavať aj týmto smerom.

  Údaje (hlavne hmotnosť a miery) je možné neustále meniť a aplikácia vyhodnotí váš pokrok 🙂

  Myseľ

  Táto časť sa zaoberá náladami, ktoré máte, a vaším emocionálnym zdravím. V skutočnosti ide o veľmi subjektívne určenie, keďže náladu si zadávate každý deň vy, a teda neviem ako iné ženy, ale ja za deň prejdem škálou najrozličnejších pocitov a nálad a je značne náročné to zhodnotiť prostredníctvom jednoduchej škály (aj keď ju môžete využiť viackrát za deň). Ale tak áno, cítim sa radostne, ani neutrálne a ani smutne, napriek tomu, že som permanentne nevyspatá, čo teda naozaj vôbec nepociťujem, ale je mi jasné, že to tak je a napriek tomu, že môj trojročný syn prechádza obdobím vzdoru a polročnej dcére idú zuby, som aj každé ráno vďačná za to, že ich mám. Cítim sa zaľúbene do môjho manžela, ktorý mi vždy o piatej ráno zatvorí dvere na spálni, aby ma nerušil sprchou, a keď ide do práce, opätovne ich otvorí, aby som počula, ak by sa starší zobudil skôr. Cítim sa bláznivo, lebo viem, že ma čaká ďalší letný deň nabitý dobrodružstvami, a tak som jednoducho spokojná, občas zamyslená a niekedy aj lenivá mama.

  Čo sa týka emocionálneho zdravia, ide o test, ktorý rovnako môžete absolvovať viackrát, vždy, keď pociťujete zmenu vo svojom nastavení. Odpovedáte na otázky týkajúce sa vašej nálady z dlhodobejšieho hľadiska, ohľadom vašej energie a chuti robiť bežné veci, a či je váš život naplnený zmysluplnými vecami.

  Každá časť zdravia, ktorej sa aplikácia venuje, zahŕňa aj určité náhľady, obsahujú tipy a rady vybrané špeciálne pre mňa na základe meraní. Napríklad by som mala ustáliť čas zaspávania, čo by som mala robiť proti demencii (nie, toto z meraní nie je, ide o štatistiku, ktorej súčasťou sa vďaka radám nemusím stať 😀), prípadne, že ak budem naďalej spokojná a vyrovnaná, môžem si predĺžiť svoj život.

  Srdce

  No áno, už som sa tu chválila, ako sa mi podarilo zvíťaziť nad mojou tachykardiou, ale, žiaľ, výsledky mám napriek úžasnému posunu stále hraničné, a tak skáčem medzi výborným pokojovým tepom a trošičku nadpriemerným (rozdiel v niečo vyše úderu za minútu). Tu však musím pridať aj fakt, že napriek tomu, že svoje deti nadovšetko milujem, vedia dať zabrať a vtedy mi srdce pumpuje ako o závod. A tu sa to aj ukazuje. Stále som však spokojná oproti tepu spred pár rokov, kedy bol vždy trojciferný.

  Vo2 Max je maximálny objem kyslíka, ktorý telo využíva počas intenzívneho cvičenia. Berie do úvahy pokojový a maximálny tep srdca. Cvičím pravidelne (aj kardio), a teda som rada, že v tomto prípade aplikácia vyhodnotila moje hodnoty ako veľmi dobré. (Trvalo 2 týždne, kým vyhodnotila moje bežné fungovanie.)

  V náhľadoch som sa dozvedela o nebezpečenstve infarktu u žien, že moje srdce odpovedá presne môjmu veku a že mám síce pravidelne cvičiť, ale nesmiem sa preťažovať.

  Spánok

  Môj kameň úrazu. Vhodné množstvo nočného oddychu pre ženu v mojom veku je v rozpätí medzi 7 a 9 hodinami. Ja sa väčšinou pohybujem okolo 4- 4,5 hodín, za testované 2 týždne sa mi raz podarilo spať 6 hodín a aj to na chalupe, kde svoje zohral čerstvý oravský vzduch. Samozrejme, v tomto prípade nejde ani tak o to, že by som ja spať nemohla či nevedela (aj keď som pravidelne námesačná a zobudí ma aj to, že syn sa vo svojej izbičke pretočil na druhý bok), ale o to, že ja jednoducho v noci dojčím. Je to okolo 4-5 krát za noc, ale každé dojčenie trvá okolo 10, občas 15 minút, plus ešte kým človek zase zaspí... napriek tomu, že teda dojčím v spánku, avšak nie tak, ako som si myslela, v mojom spánku, ale v spánku malej. Tá sa tým pádom v noci ani nezobudí, iba v polospánku hľadá prsník. Ja však bdiem. Údel matky, na ktorý sa vonkoncom nesťažujem, beriem ho tak, ako je.

  Efektivita spánku nám hovorí o tom, ako využívame čas určený na spánok, teda či dlho nezaspávame alebo sa príliš dlho neprebúdzame, alebo, samozrejme, často nebudíme. V mojom prípade to asi netreba príliš komentovať, keďže moje „zaspávanie“ začína dojčením a končí úplne rovnako - a to uprostred už poznáte.

  Náhľady mi v tomto prípade odporúčajú chodiť pravidelne spať a ľahnúť si, keď som unavená. Ako hovorím, aplikácia vôbec neberie do úvahy matku a malé dieťa. 😀

  Hmotnosť

  Táto časť ma skutočne prekvapila, keďže podľa mojich skúseností zo života pred deťmi, pocitov a všeobecne vlastného hodnotenia mi ešte chýba 8 kíl dole, aby to bolo ideálne. Ale teda BMI je v poriadku, obvod pásu v zelených číslach a percento telesného tuku tiež v norme (tu mám priestor na trošku popracovanie, môže to byť omnoho lepšie).

  V náhľadoch mi však radia konzumovať viac ovocia a menšiť svoju večeru. Náramok mi síce do taniera nepozerá, ale v rámci dotazníkov som odpovedala aj na otázky tohto typu. Aplikácia so mnou totiž neustále komunikuje, pýta sa ma doplňujúce otázky a vždy sa nájde niečo, za čo ma pochváli alebo mi odporúči niečo nové vyskúšať.

  Pre mňa by bolo dokonale ideálne, keby aplikácia vedela nadviazať napríklad na kalorické tabuľky alebo obsahovať niečo podobné a brať do úvahy aj príjem, nie len výdaj energie.

  Aktivita

  Náramok mi počíta kroky, ktoré denne urobím, a následne ich spriemeruje. Priemer mi kazí nabíjanie náramku cca každých 5 dní, ale tak viem že pod 16.000 krokov denne nejdem, takže sa nad tým nepozastavujem.

  Aplikácia by mala v tomto bode vyhodnotiť aj minúty mierneho a intenzívneho cvičenia. Priznám sa, že som s hodnotením aplikácie čakala až do posledného momentu, keďže som chcela zahrnúť aj túto časť, ale, bohužiaľ, moje hodnotenie ešte nie je hotové. V zásade však cvičím 3x do týždňa intenzívne 30 minút a 3x do týždňa mám kardio, pričom, samozrejme, lietam okolo detí, domu, psa a všetci sme neustále v pohybe. Veľmi ma zaujíma, či je to dostatočné, alebo by som to mala ešte zvýšiť.

  V náhľadoch mi odporúčajú, ako zvýšiť priemerný počet krokov, prípadne, že mám viac využívať možnosť experimentov, ktoré mi aplikácia ponúka.

  Experimenty

  Podľa údajov, ktoré som o sebe vo všetkých dotazníkoch uviedla, mi aplikácia odporučila experimenty, ktoré si mám zapisovať. V mojom prípade šlo o zmenšenie večere, naplnenie dňa ovocím a zvýšenie intenzity krokov. Priznám sa, že som sa síce snažila, ale úplne tip-top to stále nie je.

  Náramok delta

  Súčasťou testovania bol aj náramok Delta, ktorý si môžete objednať priamo cez aplikáciu. Prišiel do 5 dní a hneď začal plniť svoju funkciu. Za svoj život sa mi podarilo rozbiť už dva podobné náramky, takže mu treba uznať výdrž, avšak, bohužiaľ, nie je vodotesný, čo ma dosť sklamalo. Občas úplne nefungoval podľa mojich predstáv, jeden deň ma bojkotoval úplne, takže všade svietili červené ikonky nesplnenia základných úkonov, niekedy mi vôbec nerátal kroky, ale to sa stáva, odpustila som mu to.

  Jeho ovládanie je veľmi intuitívne, dokonca miestami až príliš zjednodušené, takže som ho vlastne používala iba ako hodinky a on už si plnil svoju úlohu prostredníctvom komunikácia s aplikáciou (ktorá, mimochodom, občas zaškrípala a aktualizácia niekedy neprebehla aj 24 hodín).

  Zaujímavosťou je, že náramok mi po dlhšej nečinnosti začne vibrovať, aby som sa postavila a trošku ponaťahovala (nie v noci, ale prvýkrát ma počas šoférovania riadne myklo, čo mi to vibruje na ruke).

  Ak však máte náramok, na ktorý nedáte dopustiť, aplikácia umožňuje spárovanie aj s inými zariadeniami, napríklad FitBitom.

  Vyhodnotenie

  Bolo príjemné zúčastniť sa tohto testovania. Zistila som o svojom zdravotnom stave niektoré nové skutočnosti, prekvapil ma už mnohokrát spomínaný deficit spánku a zaujali ma aj ostatné aspekty zdravia.

  Ako všetko nové, aj táto aplikácia má svoje muchy, keďže sa mi často prihovára po anglicky (čo mi nevadí, ale niekomu môže), neberie do úvahy, že to, ako hekticky fungujem teraz je, len dočasný stav a občas jednoducho trošku zamrzne.

  V zásade však hodnotím túto skúsenosť veľmi pozitívne, odporúčam vám (teda poistencom Union alebo aj prípadným budúcim poistencom) to jednoznačne vyskúšať a ja budem naďalej čakať na vyhodnotenie môjho intenzívneho a mierneho cvičenia a na ďalšie odporúčania.